آشنایی با انواع جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی و تفاوت های آن با جاروبرقی های دیگر

تمیز کردن فضای داخلی کابین خودرو بسیار مهم است و در صورتی که بخواهیم به صورت تخصصی این کار را انجام دهیم نیاز به تجهیزات کامل داریم. بسته به جنس صندلی، کف کابین و سقف می توان از روش های مختلفی برای تمیز کردن آنها استفاده کرد. گاهی اوقات آلودگی هایی که در سطوح داخلی ماشین به وجود می آید به راحتی از بین نمی رود و نیاز به استفاده از جاروبرقی های صنعتی و انواع مکنده ها به شدت احساس می شود.

نحوه عملکرد جاروبرقی های صنعتی:

تمیز کردن سطوح داخلی ماشین فقط شامل از بین بردن گرد و غبار نیست. استفاده از تجهیزات تخصصی مانند انواع جاروبرقی ها و دستگاههای صفرشویی تمامی آلودگی ها، چربی ها، ذرات باقی مانده روی تمامی سطوح خودرو را از بین می برد. عملکرد این دستگاه ها با توجه به میزان جریان هوایی که از آن عبور می کند و میزان قدرت مکش دستگاه سنجیده می شود. اگر بخواهیم عملکرد یک موتور را در نظر بگیریم سرعت چرخش (RPM) و گشتاور(feet/pounds) را اندازه گیری می کنیم و برای عملکرد خوب موتور تعادل و مقدار این دو مقدار بسیار مهم است.

جاروبرقی های صنعتی در مقایسه با جاروبرقی های خانگی تفاوت های بسیاری دارند. نیروی موتور، تعداد موتور، توان کشیدن و بازده مواردی است که هنگام خرید جاروبرقی باعث اختلاف قیمت آن می شود.

جاروبرقی های صنعتی شامل یک محفظه هستند که به وسیله مکنده در داخل آن خلاء به وجود می آید و باعث می شود آلودگی ها به درون آن کشیده شوند و به دلیل تفاوت فشار هوا در محفظه با بیرون آن آلودگی ها به داخل مخزن می روند. برای جابجایی خاک باید جریان هوا وجود داشته باشد و برای مکش بیشتر باید خلا وجود داشته باشید. جریان هوا باعث می شود که خاک بلند شود و به داخل دستگاه کشیده شود.

شستشوی داخل ماشین به چند بخش تقسیم می شود:

توشویی که شامل جاروبرقی کامل داخل کابین خودرو و صندوق عقب آن می باشد، همچنین تمیز کردن داشبورد و رودری ها نیز شامل توشویی است.
– نظافت سقف و ستون های خودرو که مواد شوینده اسپری می شوند و با استفاده از دستگاه مکش کلیه آلودگی ها و جرم و دوده از بین می رود.
– نظافت صندلی های خودرو که توسط مواد مخصوص با توجه به جنس صندلی ها انجام می شود و سپس با استفاده از دستگاه مکنده کلیه جرم ها از صندلی خودرو پاک می شود.
– نظافت موکت کف خودرو نیز بااستفاده از مواد شوینده مخصوص موکت انجام می شود و سپس جرم و آلودگی ها توسط دستگاه مکش می شوند.


تمامی این مراحل با استفاده از دستگاههای صفرشویی و جاروبرقی های صنعتی در کمترین زمان ممکن انجام می شود. تنوع محصولات در بازار نشان دهنده اهمیت استفاده از محصول تخصصی برای هر کاربرد به صورت مجزا می باشد. برای مثال در تمیز کردن داخل خودرو قدرت مکش آب و خاک به صورت همزمان یک امتیاز محسوب می شود.

اگر بخواهیم جاروبرقی ها را دسته بندی کنیم می توان از انواع صنعتی، نیمه صنعتی، خانگی، سطلی و تجاری را نام برد.


آشنایی با جاروبرقی های سه موتوره یا تجاری:

جاروبرقی های سه موتوره یا تجاری در دو گروه خانگی و نیمه صنعتی کاربرد دارند. برق مورد استفاده این جاروبرقی ها اغلب برق تک فاز است و ظرفیت مخزن آنها از چند لیتر تا صد لیتر در مدل های تجاری می باشد.

موتور این نوع جاروبرقی ها به شکل کولکتوری و یا ذغالی می باشد و میتوان بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به صورت مداوم از آنها استفاده کرد. جنس سطح بیرونی این جاروبرقی ها معمولا پلاستیک پلی اورتان یا استیل می باشد.

این مدل مکنده ها معمولا دارای یک پارچه یا فیلتر می باشند که از انتقال گرد و خاک به داخل موتور جلوگیری میکند و می بایست به صورت مرتب این فیلترها را به وسیله فشار باد تمیز کرد.

آشنایی با جاروبرقی های سطلی:

نوع دیگر جاروبرقی ها سطلی می باشد در این نوع جاروبرقی از موتور مکنده کلکتور استفاده شده است که نمی توان به صورت دائم از آن استفاده کرد. زمان مناسب برای استفاده از این نوع جاروبرقی ها بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه می باشد و بعد از آن باید به موتور اجازه داد تا سرد شود.

مهم ترین تفاوت جاروبرقی های صنعتی با جاروبرقی های سطلی در نوع فیلتر مورد استفاده آنها می باشد. جنس فیلتر استفاده شده در این نوع جاروبرقی ها پلی استر است و برای مکان های با آلودگی کم مناسب می باشد و با بیرون آوردن و تکان دادن به راحتی تمیز می شود.

جنس مخزن این نوع جاروبرقی ها از فلز یا پلاستیک فشرده است و در مقایسه با جاروبرقی های صنعتی دارای حجم و مقاومت کمتری می باشند. وزن این نوع جاروبرقی بسیار کم است و جابجایی آن راحت می باشد و لوله خرطومی نیز از وسایل جانبی همراه آن می باشد.

دستگاههای صفرشویی نیز در واقع نوعی جاروبرقی می باشند که بر اساس میزان قدرت موتور و قدرت مکش و مخزن در دسته بندی متفاوت قرار می گیرند. این دستگاهها علاوه بر مکش همزمان آب و خاک دارای قابلیت خشک کردن سطح نیز می باشند.

چه نکاتی در هنگام خرید جاروبرقی های صنعتی حائز اهمیت می باشد:

– صدای دستگاه
– ظرفیت مخزن دستگاه
– بلند بودن سیم جاروبرقی
– دارا بودن لوازم جانبی جهت سهولت در استفاده
– لاستیک روان برای راحت تر حرکت کردن جاروبرقی
– استفاده آسان هنگام باز و بسته کردن سری های دستگاه و خرطومی های آن
– کیفیت بالا به دلیل استفاده طولانی مدت از دستگاه در صورتی که کیفیت آن بالا باشد عمر طولانی تری خواهد داشت.

فروشگاه گنجی پخش امکان خرید انواع دستگاه صفرشویی با کیفیت بسیار بالا را برای مشتریان گرامی فراهم کرده است در این قسمت چند نمونه ازجاروبرقی های صنعتی برتر را معرفی می نماییم:

جارو برقی صنعتی ۳ موتوره خشک و تر

جارو برقی صنعتی ۳ موتوره خشک و تر با قابلیت مکش آب و خاک ساخت کشور ایتالیا تمام نیاز شما را برای استفاده از یک جاروبرقی حرفه ای فراهم کرده است. شما می توانید به راحتی برای تمیز کردن سطوح داخلی خودرو از این محصول استفاده کنید. مزیت این جاروبرقی استفاده همزمان به صورت خشک و تر می باشد و همچنین شما می توانید هم  آب و هم  خاک را با این مکنده منحصربه فرد از سطح پاک کنید. 

قیمت و خرید جاروبرقی سه موتوره خشک و تر 

 

جاروبرقی سه موتوره با قابلیت مکش آب و خاک

 

دستگاه صفرشویی Fakir مدل ۹۸۰۰S

دستگاه صفرشویی مخصوص شستشوی سقف و صندلی خودروی Fakir مدل ۹۸۰۰S توانایی زیادی برای مکش مایعات دارد و با اینکه کارایی بسیار بالایی دارد مصرف برق آن بسیار پایین می باشد. این دستگاه دارای فیلتر هوا و فیلتر کاغذی می باشد. این دستگاه قدرت زیادی برای تمیز کردن سطوح داخلی خودرو دارد و مزیت دیگر آن صدای بسیار کم حین استفاده می باشد. 

قیمت و خرید دستگاه صفرشوی Fakir

 

دستگاه صفرشویی Fakir مدل 9800S

دستگاه صفرشویی Aura MaxiVac

دستگاه صفرشویی مخصوص شستشوی سقف و صندلی خودروی Aura MaxiVac یک انتخاب بسیار مناسب برای تمیز کردن فضای داخلی کابین خودروی شما می باشد. این دستگاه به همراه شامپوی مخصوصی که با هرنوع جنس سقف و صندلی سازگار است خودروی شما را از هرگونه آلودگی پاک میکند. 

قیمت و خرید دستگاه صفرشویی Aura MaxiVac

 

دستگاه صفرشویی Aura MaxiVac

دستگاه صفرشویی SW15 Foam Light

دستگاه صفرشویی مخصوص شستشوی سقف و صندلی خودرو مدل SW15 Foam Light با کیفیت بسیار بالا و قدرت فوق العاده در تمیز کردن سطوح داخلی خودرو می باشد. این دستگاه دارای دسته بلند برای شستشوی نقاط غیر قابل دسترسی نیز می باشد. از مزیت های دیگر این دستگاه دارا بودن سیستم فوم ساز برای شستشوی بهتر و همچنین برس مخصوص جهت نظافت بهتر می باشد. قدرت بالای این دستگاه در خشک کردن آن را در بین دستگاههای رقیب متمایز می سازد. 

قیمت و خرید دستگاه صفرشویی مدل SW15 Foam Light

 

دستگاه صفرشویی SW15 Foam Light

سوالات پیرامون آشنایی با انواع جاروبرقی های صنعتی:

جاروبرقی صنعتی چیست؟

جاروبرقی یا مکنده به دستگاهی می گویند که قابلیت مکش انواع آلودگی ها را داشته باشد و جاروبرقی های صنعتی به دلیل ویژگی مکندگی آب و خاک به صورت همزمان و نوع موتورو مخزن و فیلتر از دیگر جاروبرقی ها تفکیک می شوند.

دستگاه صفرشویی با جاروبرقی چه تفاوتی دارد؟

دستگاه صفرشویی نیز در واقع یک نوع جاروبرقی محسوب می شود که می تواند بسته به نوع آن علاوه بر ویژگی های یک جاروبرقی صنعتی قابلیت خشک کردن را نیز داشته باشد.

کاربرد اصلی جاروبرقی های صنعتی در کارواش ها چه می باشد؟

جهت صفرشویی کامل سطوح داخلی خودرو و سرعت بخشیدن به آن استفاده از جاروبرقی های صنعتی اهمیت ویژه ای دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.