راجع به پد پولیش نرم چه می‌دانید؟

پد پولیش نرم چیست و چه کاربردی دارد؟

روز اولی که خودروتان را تحویل گرفتید، به یاد می‌آورید؟ براقیت خودروتان را در آن روز چقدر در خاطرتان مانده است؟ بیشتر کاربران خودرو به دنبال آن هستند که طول عمر این براقیت را تا جایی که امکان دارد، افزایش دهند. البته باید بگوییم که راز خاصی در این موضوع نهان نیست و با کمی مراقبت از خودرو و استفاده از محصولات دیتیلینگ مناسب، می‌توان به درخشش مورد رضایت کاربران دست یافت. تنها کاری که لازم است انجام دهید، دقت در انتخاب محصولات مناسب است. یکی از راه‌حل‌هایی که دیتیل‌کاران برای براقیت بدنه‌ی خودرو پیشنهاد می‌دهند، پولیش کردن بدنه‌ی خودرو است. اگر خودرو دچار نواقصی شده است، باید با توجه به نوع آن، میزان درجه‌ی زبری  پد و مواد پولیش را مشخص کرد؛ اما اگر تنها جهت براقیت بدنه خودرو نیاز به پولیش دارید، باید بدانید که مواد و پد پولیش نرم ، بهترین انتخاب برای شما هستند.

امروزه واکس، پد، مواد پولیش و محصولات بسیاری در اندازه‌ها و رنگ‌های متنوعی روانه‌ی بازار شده‌اند که البته هر کدام از آن‌ها جهت هدف خاصی تولید شده‌اند؛ بنابراین خرید محصولات Car Care مناسب برای خودرو، می‌تواند پروسه‌ای تقریبا سخت باشد. پس در قدم اول سعی کنید هدفتان را برای خرید، مشخص کنید.

در این مقاله به طور اختصاصی به توضیح راجع به پد پولیش نرم پرداخته ‌ایم.

پد دستگاه پولیش

اهدافی که باید قبل از خرید پد پولیش ، مشخص شوند:

پس از آن که متوجه شدید خودروی شما نیاز به پولیش دارد، باید مطمین شوید که اجرای چه مرحله‌ای از آن برای خودروتان نیاز است. بعد از آن به موارد زیر توجه کنید:

 • میزان زبری: در نظر داشته باشید که درجه‌ی زبری مواد پولیش و پد آن به طور کلی به سه درجه‌ی زبر، متوسط و نرم تقسیم‌بندی می‌شود؛ پس حتما به این موضوع توجه فرمایید.
 • جنس: در حالت کلی پد پولیش از جنس فوم که خود به سه دسته نرم و متوسط و زبر تقسیم می‌شود، پوست بره، نمدی و مایکروفایبر هستند. توجه داشته باشید که حتما فوم و یا اسفنج نرم را برای اجرای پولیش نرم بر روی بدنه خودروتان انتخاب نمایید.
 • شکل ظاهری: بیشتر پدهایی که برای دستگاه پولیش هستند، به شکل دایره‌ای می‌باشند، اما انواع دیگری از آن‌ها از جمله پد استوانه‌ای و یا مخروطی نیز وجود دارد که برای پولیش کردن قسمت‌هایی از خودرو به کار می‌رود که قابل دسترس با پولیشرهای عادی نیستند.

توجه: برای دریافت نتیجه‌ی مطلوب، در نظر داشته باشید که از پد و مواد پولیش همسان استفاده کنید. به این‌صورت که پد نرم، با پولیش نرم باید استفاده شود؛ در غیر اینصورت، به نتیجه‌ی مطلوبی دست نخواهید یافت.

پد پولیش نرم:

پس از آن که عملیات پولیش‌کاری با استفاده از پولیش زبر و متوسط بر روی خودروی شما انجام گرفت، به طور معمول برای مرحله‌ی نهایی از مواد و پد نرم استفاده می‌شود. در نهایت برای از بین بردن هولوگرام ایجاد شده بر روی بدنه و همچنین خطوط بسیار ریزی که وجود دارد، از پولیش نرم استفاده می‌شود.

پولیش نرم برای از بین بردن خطوط سطحی استفاده می‌شود. اگر سطح رنگ خیلی آسیب جدی ندیده باشد و سطحی باشد این نوع پولیش را باید انتخاب کرد. استفاده از این نوع پولیش بدون آنکه آسیبی به سایر نقاط رنگ بدنه برساند، خط‌ و ‌خش را برطرف می‌نماید.

این پولیش، ماتی رنگ را نیز از بین می‌برد. با توجه به دو خاصیت سایندگی و براق‌کنندگی که دارد گردوغبار روی رنگ را برمی‌دارد و رنگ را براق می‌کند. البته از پد پولیش نرم برای واکس زدن هم می‌توان استفاده کرد.

پد پولیشر

معرفی ۵ پد پولیش برتر:

در این قسمت از مقاله قصد داریم به معرفی ۵ محصول برتر در این زمینه بپردازیم:

پد پولیش نرم مفرا Mafra:

این محصول عرضه شده توسط کمپانی مفرا برای بالا بردن کارایی پولیش‌های حرفه‌ای مفرا و بهبود عملکرد پولیش بدنه خودرو، به بازار عرضه شده است. پد پولیش مفرا، موجود در چهار رنگ، که هر یک از رنگ ها مخصوص یکی از مرحله های پولیش‌کاری در نظر گرفته شده است و زبری و نرمی خاص خود را دارا است. شما می‌توانید در بخش محصولات برند مفرا این پد های پولیش را مشاهده و گزینه مناسب کار خود را انتخاب نمایید. محصولات کمپانی ایتالیایی مفرا با داشتن محصولاتی با کیفیت بالا خریداران و مشتری‌های خاص خود را در تمامی بازارهای جهانی داراست ؛ کسانی که به کیفیت در کنار کارایی اهمیت می‌دهند.

 

قیمت و خرید پد پولیش نرم مفرا Mafra

پد پولیش نرم مفرا

پد پولیش فلکس Flex:

این پد دارای فوم بسیار نرم است که ساختار مرغوبی دارد. ساختار چندلایه مخصوص perfect touch با لایه اضافی سفید محکم، ساختار مستحکم تری را به اسفنج داده است. عمر این پد با این ساختار افزایش یافته است. پد پولیش فلکس، برای حذف اثر هولوگرام و مات شدگی ملایم و برای نگهداری از رنگ بسیار مناسب است.

 

قیمت و خرید پد پولیش نرم فلکس Flex

پد پولیش نرم فلکس

پد پولیش دوکاره سوناکس Sonax:

این محصول که برای مرحله نهایی پولیش طراحی شده است، خط و خش‌های سطحی را از بین می‌برد. از این پد می‌توانید برای دستگاه پولیش اوربیتال سایز ۱۵ استفاده نمایید. این پد بسیار مستحکم بوده و دمای آن در حین پولیش‌کاری به واسطه سوراخی که در وسط آن تعبیه شده بالا نمی رود. پد پولیش سوناکس دارای ظرفیت جذبی است که از پاشش مواد پولیش به اطراف جلوگیری می کند. این پد در سایز ۱۶۵ میلی متر عرضه می‌گردد. این محصول ساخت کشور آلمان است.

 

قیمت و خرید پد پولیش نرم سوناکس Sonax

پد دوکاره سوناگس

پد پولیش نرم روپس Rupes:

پدهای پولیش، پدی حرفه‌ای و عرضه شده توسط کمپانی روپس، برای مخصوص از بین بردن خط و خش‌های سطحی و بسیار کم عمق هستند. همچنین برای از بین بردن هولوگرام نیز بسیار مناسب می‌باشد. محصولات کمپانی روپس-Rupes با داشتن محصولاتی با کیفیت بالا، خریداران و مشتری‌های خاص خود را در تمامی بازارهای جهانی دارا است.

 

قیمت و خرید پد پولیش نرم روپس Rupes

پد پولیش نرم روپس

پد اسفنجی نرم وورث Wurth:

این پد، مخصوص پولیش‌کاری نرم و مناسب برای مرحله نهایی و اتمام کار است. پد پولیش وورث در سه درجه سایندگی مختلف دارای بالاترین عملکرد و کم‌ترین سایش و همچنین تولید کم‌ترین حرارت می‌باشد. شیار دار بودن پد پولیش نرم وورث (ساختار تار عنکبوتی) باعث افزایش سطح عملکرد شده و همچنین این اجازه را می‌دهد تا پولیش، جذب بیشتر و گستره‌ی عملکرد بهتری برای دانه‌های ساینده‌ی پولیش داشته باشد.

قیمت و خرید پد پولیش نرم وورث Wurth

پد پولیش نرم وورث

 

سوالات متداول پیرامون پد پولیش نرم و پد اجرای واکس خودرو :

کاربرد پد پولیش نرم چیست؟

به طور کلی برای از بین بردن هولوگرام و خط و خش‌های بسیار سطحی از پد و مواد پولیش نرم استفاده می‌شود.

قبل از خرید پد پولیش، به کدامیک از ویژگی‌های آن باید توجه داشت؟

پس از آن که متوجه شدید خودروی شما نیاز به پولیش دارد، باید مطمین شوید که اجرای چه مرحله‌ای از آن برای خودروتان نیاز است و به شکل ظاهری، جنس و میزان زبری آن توجه فرمایید.

آیا برای واکس زدن بدنه‌ی خودرو نیز می‌توان از پد نرم استفاده کرد؟

بله؛ استفاده از این نوع پد پولیش برای اجرای واکس، هیچ اشکالی ندارد.

برای از بین بردن چه نوع خطوطی می‌توان از پد پولیش نرم استفاده کرد؟

این نوع از پد برای از بین بردن خطوط بسیار سطحی طراحی شده است.

آیا جنس پد و میزان زبری مواد پولیش باید حتما با هم هماهنگ باشد؟

بله؛ برای دریافت نتیجه‌ی مطلوب، حتما از پد نرم به همراه مواد پولیش نرم استفاده کنید.

4 نظرات
 1. سعید صابری می گوید

  بعد از استفاده از دستگاه پولیش چرخشی که هولوگرام میندازه، باید حتما از پد پولیش نرم استفاده کرد. من از پد نانوتیس استفاده میکنم معمولا و واقعا نتیجه ای که میخوامو میده

 2. مهدی افتخاری می گوید

  سوناکس واقعا محصولات خوبی رو داره، پدش هم خوب عمل میکنه

 3. علی توکلی می گوید

  پد نرم مفرا خیلی خوب و کارا بود

 4. محمد بهادری می گوید

  برای از بین بردن ماتی بدنه خودرو پولیش نرم خیلی خوبه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.