هر آنچه راجع به نانو سرامیک شیشه خودرو باید بدانید!

آیا پوشش نانو سرامیک برای شیشه خودرو نیز وجود دارد؟

چه کسی از داشتن خودرو با ظاهری براق و سالم خوشش نمی‌آید؟ هر فردی که پولی برای خرید خودرو می‌دهد، به طور قطع می‌خواهد که به بهترین شکل نشان داده شود. براقیت بدنه خودرو، زیبایی آن را چند برابر می‌کند. البته راه‌های متعدد و گوناگونی وجود دارد که باعث براق شدن خودرو می‌شود اما در این مقاله به طور اختصاصی به پوشش نانو سرامیک شیشه خودرو می‌پردازیم.

سال‌ها است کالاهایی که در صنعت دیتیلینگ خودرو تولید می‌شوند، متناسب با نیاز کاربران خودرو است. تمامی این محصولات تولیدی، جهت افزایش رضایت و همچنین بهتر به نظر رسیدن ظاهر خودرو است. همانطور که مشخص است، خودرو نیز جزیی از دارایی‌های با ارزش هر کسی محسوب می‌شود. در نتیجه مالکان خودرو سعی می‌کنند تا نه تنها از لحاظ ظاهری، بلکه از لحاظ فنی نیز مراقب مراقب خودروی خود باشند.

شیشه‌های خودرو نیز مانند تمامی قسمت‌های دیگر آن، نیاز به مراقبت دارند. همانطور که می‌دانید عوامل متعددی وجود دارند که باعث آسیب و یا ایجاد خط و خش بر روی شیشه خودرو نیز می‌شوند. بنابراین بهتر است از یک نوع پوشش محافظ برای شیشه‌ها استفاده کنید. پوشش نانو سرامیک شیشه خودرو، راه‌حل پیشنهادی ما است که در ادامه به توضیحات کامل درباره‌ی آن پرداخته‌ایم.

پوشش نانو سرامیک شیشه خودرو

پوشش نانو سرامیک شیشه خودرو چیست؟

تمیز بودن شیشه‌های خودرو، موضوعی است که به طور مستقیم با امنیت سرنشینان رابطه دارد. بنابراین برای تمیزی و براقیت آن به خصوص در فصول سرد و بارانی باید نهایت دقت را به کار ببرید. سرامیک شیشه نیز مانند سرامیک بدنه خودرو عمل می‌کند. فرمولاسیون منحصر به فردی که برای این محصولات در نظر گرفته شده، به گونه‌ای است که جهت افزایش شفافیت شیشه خودرو و محافظت از شیشه خودرو در برابر عوامل محیطی می‌باشد.

پوشش نانو سرامیک شیشه خودرو با ایجاد یک لایه محافظ مستحکم بر روی سطوح شیشه‌ای، از ایجاد خط و خش‌های سطحی و آسیب‌های مضر اشعه‌ی UV خورشید، جلوگیری می‌کند. به طور کلی محافظت شیشه خودرو در برابر خط و خش، آتش، باران‌های اسیدی، فضولات پرندگان، شیره درختان، آثار حشرات، پاشش رنگ‌های تازه حاصل از خطوط جاده‌ای، آلاینده‌ها و لکه‌های آب از جمله مزیت‌های پوشش نانو سرامیک شیشه خودرو است.

از دیگر ویژگی‌های قابل توجهی که این محصولات دارند، خاصیت آبگریزی است که به سطوح می‌دهند. همین امر سبب دیرتر کثیف شدن شیشه‌ها می‌شود؛ چرا که در هنگام بارش باران، اجازه‌ی باقی ماندن آب را بر روی سطح را نمی‌دهد، در نتیجه هیچ لک و یا ردی از آب باقی نمی‌ماند. ماندگاری بالایی که این محصولات بر روی سطوح دارند نیز از دیگر امتیازهای استفاده از آن است.

انواع سرامیک شیشه:

در حالت کلی، دو نوع سرامیک وجود دارد: کوارتز و سیلیکا.

کوارتز، قیمت بالاتری نسبت به سیلیکا دارد؛ چرا که فرآیند تولید در کارخانه، سخت و پیچیده‌تر است. اما ماندگاری و براقیت بیشتری را نسبت به مدل دوم دارد. نانو سرامیک شیشه خودرو سیلیکا به ندرت ارزان‌تر است و ماندگاری پایین‌تری نسبت به کوارتز دارد.

اگر موضوع، اجرای پوشش نانو سرامیک بر روی بدنه‌ی خودرو باشد، بهتر است از نوع اول استفاده کرد اما برای اجرای آن بر روی شیشه می‌توان از هر دو نوع آن‌ها استفاده کرد.

مزیت‌های استفاده از سرامیک شیشه:

 • ماندگاری بالا
 • عدم ایجاد لک
 • ایجاد لایه‌ی محافظ
 • دارای خاصیت آبگریزی
 • براقیت و درخشندگی بالا
 • جلوگیری از ایحاد خط و خش
 • محافظ شیشه در برابر عوامل طبیعی
 • شفاف کننده و براق کننده شیشه خودرو

سرامیک شیشه خودرو

اجرای پوشش نانو سرامیک شیشه:

– باید در نظر داشته باشید که سطح، فارغ از هر گونه خط و خشی باشد؛ در غیر اینصورت، باید نسبت به پولیش آن اقدام نمایید تا نتیجه‌ی دلخواه را دریافت کنید.

– خودرو را نیز به دور از تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید و نسبت به اجرای نانو سرامیک اقدام کنید.

– حتما قبل از اجرای سرامیک، سطح را با شیشه پاک‌کن، تمیز نمایید.

– پس از آن از آماده ساز رنگ نیز استفاده کنید.

– دستمال مخصوص سرامیک را بر روی اسفنج بپیچید.

– چند قطره از سرامیک را بر روی دستمال پیچیده شده بر روی اسفنج بریزید.

– سرامیک را اجرا کنید و پس از اتمام مدتی صبر کنید.

– شیشه پس از اجرای سرامیک، مات می‌شود.

– پس از حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه شیشه را با دستمال مایکروفایبر به صورت کامل پاک کنید.

– حال، شیشه خودرو شما به طور کامل آبگریز شده است.

– در نظر داشته باشید که جهت خشک شدن کامل سرامیک، تا ۱۲ ساعت از خودرو استفاده نکنید.

اجرای سرامیک خودرو

معرفی محصولات برتر در زمینه پوشش نانو سرامیک شیشه خودرو:

در این قسمت از مقاله قصد داریم به معرفی ۵ محصول برتر در این زمینه بپردازیم.

پوشش سرامیک شیشه نانوتیس:

پوشش سرامیک شیشه نانوتیس، مخصوص نانو سرامیک کردن سطوح شیشه ای خودرو بوده و محصولی منحصر بفرد جهت افزایش شفافیت شیشه خودرو و محافظت از آن در برابر عوامل محیطی است. محافظت شیشه خودرو در برابر خط و خش، آتش، باران‌های اسیدی، فضولات پرندگان، شیره درختان، آثار حشرات، پاشش رنگ‌های تازه حاصل از خطوط جاده‌ای، آلاینده‌ها و لکه‌های آب از جمله ویژگی‌های پوشش سرامیک شیشه نانوتیس است. همچنین مانع از برخورد اشعه آسیب رسان UV خواهد شد.

 

قیمت و خرید نانو سرامیک شیشه نانوتیس

سرامیک شیشه نانوتیس

پوشش سرامیک شیشه فرگال:

پوشش سرامیک شیشه فرگال نیز مخصوص نانو سرامیک کردن سطوح شیشه‌ای است. این محصول لایه‌ی محافظی بر روی شیشه ایجاد می‌کند که خاصیت آبگریزی را با خود به همراه دارد. این خاصیت سبب می‌شود که اثری از لکه‌های آب و یا کثیفی بر روی شیشه نماند. این لایه محافظ بسیار مستحکم و مقاوم است. همچنین از شکستن آسان شیشه جلوگیری می‌کند.

 

قیمت و خرید نانو سرامیک شیشه فرگال

سرامیک شیشه خودرو فرگال

پوشش نانو سرامیک شیشه راینو شیلد:

پوشش نانو سرامیک شیشه راینو شیلد مخصوص سطوح شیشه ای خودرو RhinoShield یک پوشش پلیمری نانو می‌باشد که با ایجاد لایه دوم و یک پوشش بسیار ضخیم و مقاوم بر روی سطح شیشه خودرو به حفاظت از شیشه خودرو شما می پردازد. این محصول که تولید کشور ژاپن بوده و محصولی بادوام است که روی سطح ایجاد براقیت می‌کند. این محصول ماندگاری ۱ ساله بر روی سطح دارد. این پک دارای دو عدد سرامیک است؛ اگر یکی از آن‌ها را بر روی سطح اعمال کنید برای ۶ ماه و اگر هر دو را با هم اعمال کنید، ماندگاری آن به یک سال می‌رسد.

 

قیمت و خرید نانو سرامیک شیشه راینو شیلد

سرامیک شیشه خودرو راینوشیلد

پوشش نانو سرامیک شیشه مفرا:

پوشش نانو سرامیک شیشه مفرا جدیدترین محصول شرکت مفرا Mafra برگرفته از تکنولوژی نانو می‌باشد. این پوشش سرامیکی – بادی لاک با خاصیت بالای آب گریزی بصورت لایه‌ای بسیار شفاف و مقاوم بر روی بدنه خودر ایجاد گردیده و مانع از ایجاد خراشیدگی سطح، محافظت سطح در برابر مواد مخرب شیمیایی، مقاومت در برابر اکسیداسیون و اشعه ماورای بنفش خورشید، عدم جذب گرد و غبار و آلودگی می شود و به نگهداری بدنه خورو در برابر سنگ ریزه کمک شایان می‌نماید. طول عمر و ماندگاری این پوشش بسته به شرایط آب و هوایی محیط (دما،رطوبت،گرد و غبار و…) از یک تا ۳ سال است.

 

قیمت و خرید سرامیک شیشه خودرو

پوشش سرامیک مفرا

سرامیک واکس کاسه ای نانوتیس:

سرامیک واکس کاسه ای ۱۲ ماهه نانوتیس پوشش محافظ و براق کننده مخصوص کلیه سطوح خودرو NanoTiss، محصولی مناسب جهت حفاظت موثر از رنگ خودرو می‌باشد. این محصول دارای مقاومت بالا در برابر آب بوده و خاصیت آبگریزی دارد. ایجاد درخشش و حفاظت بالا با اثر ماندگاری بالا از جمله ویژگی‌های این محصول است. بعد از اعمال این محصول درخششی عمیق و براقیتی ویژه، بوجود می‌آید. این محصول دارای اثر ماندگاری ۱۲ ماهه است. سرامیک واکس نانوتیس سطح رنگ خودرو را همانند روز اول نو و بازسازی می‌کند. واکس کارناوبای موجود در این محصول درخششی عمیق با محافظت طولانی مدت ایجاد می‌نماید. البته این محصول سرامیک کل بدنه خودرو است که می‌توان از آن بر روی شیشه خودرو نیز استفاده کرد.

 

قیمت و خرید سرامیک واکس کاسه‌ای نانوتیس

سرامیک واکس کاسه ای نانوتیس

 

 

 

 

سوالات پیرامون پوشش نانو سرامیک شیشه خودرو:

پوشش نانوسرامیک شیشه خودرو چیست؟

سرامیک شیشه نیز مانند سرامیک بدنه خودرو عمل می‌کند. فرمولاسیون منحصر به فردی که برای این محصولات در نظر گرفته شده، به گونه‌ای است که جهت افزایش شفافیت شیشه خودرو و محافظت از شیشه خودرو در برابر عوامل محیطی می‌باشد.

اسرامیک شیشه خودرو چه کارایی دارد؟

پوشش نانو سرامیک شیشه خودرو با ایجاد یک لایه محافظ مستحکم بر روی سطوح شیشه‌ای، از ایجاد خط و خش‌های سطحی و آسیب‌های مضر اشعه‌ی UV خورشید، جلوگیری می‌کند. به طور کلی محافظت شیشه خودرو در برابر خط و خش، آتش، باران‌های اسیدی، فضولات پرندگان، شیره درختان، آثار حشرات، پاشش رنگ‌های تازه حاصل از خطوط جاده‌ای، آلاینده‌ها و لکه‌های آب از جمله مزیت‌های پوشش نانو سرامیک شیشه خودرو است.

در حالت کلی چند نوع پوشش سرامیک وجود دارد؟

در حالت کلی، دو نوع سرامیک وجود دارد: کوارتز و سیلیکا.

آیا بر روی شیشه‌ای که دارای خط و خش است، نیز می‌توان سرامیک اعمال کرد؟

باید در نظر داشته باشید که سطح، فارغ از هر گونه خط و خشی باشد؛ در غیر اینصورت، باید نسبت به پولیش آن اقدام نمایید تا نتیجه‌ی دلخواه را دریافت کنید.

چند ساعت پس از اجرای سرامیک شیشه، خودرو قابل استفاده است؟

در نظر داشته باشید که جهت خشک شدن کامل سرامیک شیشه، تا ۱۲ ساعت از خودرو استفاده نکنید.

4 نظرات
 1. حمید رفیعی می گوید

  وای دیگه راحت میشیم از قطره های بارون که بعد کارواش یادشون میافته ببارن 🙂

 2. رضا انصاری می گوید

  نانوتیس عاااالیه بدون اغراق!

 3. محمدرضا کریمی می گوید

  کلا سرامیک کردن خودرو چه بدنه چه شیشه کار خیلی خوبیه چون دیرتر کثیف میشن و آبگریزی خوبی این سطوح پیدا میکنن

 4. سهند امیری می گوید

  بهترین کار در فصوب بارانی و برفی، سرامیک گردن خودرو و شیشه هاش هستش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.