زیر و بم دنیای کاورهای PPF به روایت گنجی‌پخش

بررسی دقیق انواع کاور محافظ بدنه خودرو؛ PPF و بادی فنس

نام کاورهای PPF از مخفف عبارت Paint Protection Film گرفته شده و به معنی لایه محافظ رنگ است. این کاورها در واقع لایه نازکی از فویل‌اند که روی سطح اعمال می‌شود. کاور PPF در انواع شفاف، رنگی، براق و مات موجود بوده و به منظور محافظت کامل از سطح خودرو با ایجاد ظاهر بسیار زیبا و لوکس طراحی شده‌اند. کاور PPF از نوعی پلاستیک با قابلیت ارتجاعی خاص تولید می‌شود که خاصیت کششی و خمشی مناسبی دارد. این محصولات به خوبی روی سطوح با شکل‌های مختلف کشیده می‌شوند؛ به همین دلیل برای اعمال روی پنل‌های مختلف بدنه خودرو مناسب است. ضخامت این کاورها بین 0.1 تا 0.5 میلی متر است که حدودا 10 برابر ضخیم‌تر از محافظ‌های شیمیایی مثل انواع واکس یا پوشش نانو سرامیک و گرافین می‌باشد.
کاورهای PPF علی رغم شدت سختی کمتر نسبت به پوشش‌های سرامیکی، به خاطر خاصیت ارتجاعی و ضخامت بالایی که دارند محافظت بیشتری را برای بدنه خودرو شما فراهم می‌کنند. کاورهای PPF در برابر آسیب‌های حاصل از برخورد سنگریزه‌ها، ذرات کوچک تیز و حتی مواد شیمیایی مقاوم‌اند. این کاورها خاصیت مراقبتی در برابر اشعه UV خورشید داشته و در برابر اکسیداسیون، خطر آسیب ناشی از بارش باران اسیدی نیز مقاوم‌اند.

خاصیت آبگریزی مطلوب روی سطح، این کاورها را بسیار بیشتر محبوب کرده است. خودرویی که کاور PPF دارد، دیرتر کثیف می‌شود و لک برف و باران نیز روی آن نمی‌ماند. برای افزایش مقاومت این کاورها نیز شما می‌توانید پس از اعمال کاور، از پوشش نانوسرامیک مخصوص PPF یا واکس‌هایی که به این منظور طراحی شده‌اند استفاده کنید. نکته مهم دیگر این است که برداشتن آن‌ها از روی ماشین برای جایگزین کردن کاور جدید بسیار آسان‌تر از پاک کردن سرامیک از بدنه خودرو است.

مشاهده قیمت و خرید انواع کاور PPF محافظ خودرو

چرا باید از کاور PPF استفاده کنیم؟

می دانیم که بدنه خودرو در معرض خطرات بسیاری مثل اشعه ماورا بنفش نور خورشید، اکسیداسیون، فضولات پرندگان، باران اسیدی و… است. از طرف دیگر برخورد ذرات تیز مثل سنگریزه‌های سطح جاده به بدنه خودرو تقریباً اجتناب ناپذیر است. در حین رانندگی ممکن است سنگریزه، گرد لنت، خرده‌های آسفالت و گرد و غبار موجود در هوا با سطح بدنه ماشین برخورد کند. این برخورد باعث ایجاد خط و خش روی بدنه شود. در این شرایط برای رفع آسیب تنها راه حل، پولیشکاری خودرو است. کاور PPF به منظور محافظت بدنه در برابر این آسیب‌ها طراحی شده است. این کاورها به طور کلی از رسیدن هرگونه آسیب به بدنه خودرو محافظت می‌کند و در عین حال ظاهر بسیار زیبایی به آن می‌بخشد.

خوب است بدانید که بعضی سطوح خودرو بیشتر در معرض خطر است. به عنوان مثال قسمت‌های کناری خودرو شما در معرض برخورد سنگریزه‌ها و ذرات ریز روی جاده است. یا زمانی که ماشین جلویی شما چیزی از ماشین به بیرون می‌اندازد بیشترین احتمال برخورد آن شیئ با قسمت جلوی خودرو شماست. سقف ماشین شما بیشترین سطحی است که در معرض اشعه UV خورشید است و ممکن است سوختگی رنگ برای این قسمت پیش بیاید. کاورهای PPF بیشترین محافظت ممکن را برای خودرو ایجاد می‌کنند.

سایر پوشش‌های بدنه، امکان مقاومت در برابر این آسیب‌ها را ندارند؛ به همین دلیل استفاده از کاور PPF می‌تواند تفاوت چشمگیری در سالم ماندن ظاهر خودرو شما در طول زمان ایجاد کند. وقتی هم که تصمیم به برداشتن و تعویض کاور محافظ داشته باشید نیز خواهید دید که لایه کیلر و رنگ خودرو کاملا سالم مانده است. البته همانطور که گفتیم روی کاور PPF می‌توان از انواع واکس، سیلانت یا سرامیک مخصوص PPF هم استفاده کرد تا دوام و عمر مفید آن را بالاتر رود.

 

چطور باید کاور PPF را روی خودرو اعمال کنیم؟

انواع مختلف PPF روش‌های نصب متفاوت دارند. مرسوم‌ترین روش این است که ابتدا خودرو را به خوبی تمیز کنید؛ یعنی با شامپو مخصوص، بدنه خودرو را بشویید و سپس با خمیر کلی جرم گیری کنید. سپس باید بدنه خودرو پولیش شود تا سطح کاملا براق و بدون نقص باشد؛ چرا که کاورهای PPF عموماً نمی‌توانند اثر خط و خراش‌های قدیمی را بپوشانند. در مرحله بعد به ترتیب روی هر بخشی که می‌خواهید کاور را بچسبانید آب اسپری می‌کنید. کاور را از یک سمت ‌چسبانده و به سمت دیگر می‌روید.

در قسمت‌هایی که نیاز به کشسانی بیشتر داشتید می‌توانید کاور را با هیت گان (سشوار صنعتی) یا بخارشوی گرم کنید تا انعطاف بیشتری داشته باشد. در نهایت گوشه‌های بیرون زده کاور از بدنه را با کاتر به دقت ببرید. با اعمال باد گرم سشوار صنعتی یا بخار گرم بخارشوی حباب‌ها را رفع کنید و کار را به پایان برسانید. توجه کنید که اجرای کاور PPF روی بدنه خودرو فرایندی نسبتاً سخت و نیازمند دقت و مهارت بسیار بالاست. در نتیجه بهتر است برای این کار حتما به مراکز دیتیلینگ معتبر مراجعه کنید. دیتیلرهای متخصص می‌توانند اجرای کاور را در زمان کوتاه‌تری برای شما انجام دهند. در صورتی که اگر خودتان اقدام به اجرای PPF نمایید ممکن است باعث آسیب دیدن کاور و مصرف بیش از حد آن شوید.

 

آیا کاور PPF آسیب می‌بیند؟

فراموش نکنید که وظیفه کاورهای PPF محافظت از کیلر و رنگ بدنه خودرو شماست و در این زمینه بسیار کارآمد هستند. اگرچه خود کاور به مرور زمان دچار اکسیداسیون و آسیب می‌شود و بعد از مدت زمان مشخصی (به طور معمول 3 تا 5 سال) نیاز به تعویض آن دارید. توجه داشته باشید که ممکن است کاورهای PPF باکیفیت در ابتدا قیمت بالایی داشته باشند ولی محافظت قوی و قابل توجهی دارند و در بلند مدت، اقتصادی‌اند؛ چرا که بعضی از آسیب‌ها مثل آفتاب سوختگی شدید، زرد شدن بدنه و خوردگی‌های شدید قابل رفع نبوده و حتما نیازمند رنگ کردن کامل بدنه هستند که هزینه بسیار بیشتری دارد.

 

برای برداشتن کاور PPF چه اقداماتی لازم است؟

زمانی که تصمیم داشتید کاور PPF خودرو خود را برداشته و کاور جدیدی جایگزین نمایید باید ابتدا بدنه خودرو را با حرارت باد هیت گان یا بخارشوی به خوبی گرم کنید. در اثر گرما چسب کاور سست می‌شود. چسب‌های موجود در سطح زیرین کاورها، ویژگی خاصی دارند که در طول عمر مفیدشان به خوبی روی بدنه باقی می‌مانند اما برای جدا کردن نیز شما را خیلی دچار چالش نمی‌کنند. شما با گرما چسب را حل کرده و برداشتن کاور را ساده می‌کنید.
پس از گرم کردن سطح به آرامی شروع به جدا کردن کاور از یک سمت به سمت دیگر کنید. در قسمت‌هایی ممکن است که کاور با حرارت جدا نشود. شما می‌توانید با اعمال اسپری‌های ضد چسب، ساختار چسب کاور را به کلی از بین ببرید. سپس آن را از روی بدنه به راحتی بردارید. در این شرایط هم پیشنهاد می‌شود به یک مرکز دیتیلینگ معتبر مراجعه نموده و این فرایند را به دیتیلری با مهارت و تجربه بالا بسپرید.

 

چند نوع کاور PPF وجود دارد؟

انواع مختلفی از کاور با نام‌ها و ویژگی‌های گوناگون وجود دارد. انواعی از کاور کاملا بی‌رنگ و شفاف هستند. به این نوع بادی فنس نیز گفته می‌شود. بادی فنس‌ها در دو نوع براق و مات موجودند که شما می‌توانید بنا به سلیقه خود آن‌ها را تهیه کنید. ضخامت و در نتیجه طول عمر مفید بادی فنس‌ها نیز متفاوت است و خوب است زمان خرید به این نکات توجه کافی داشته باشید. نوع دیگری از کاورهای PPF وجود دارند که رنگ‌های مختلف دارند. این کاورها با جلوه‌های نهایی بسیار متنوع قابل خرید هستند. کمپانی‌های مختلف انواع جلوه براق، مات، کروم، مخملی، آینه‌ای و… را برای این کاورها طراحی و به بازار ارائه کرده‌اند. این دسته از کاورهای PPF با نام کاور وینیل (Vinyl) نیز شناخته می‌شود که در واقع ماهیت پلیمر سازنده این کاور است.

 

جای کاورهای PPF در مراکز دیتیلینگ چیست؟

از آن‌جایی که امروزه انواع مختلفی از کاورهای PPF با خواص و قیمت‌های متنوع در بازار وجود دارد، طیف بیشتری از افراد به فکر کاور کردن خودرو خود می‌افتند. اگر شما یک دیتیلر تازه کار هستید و یا مرکز دیتیلینگ دارید خوب است این نکته را بدانید. ارائه خدمات اجرای کاورهای PPF می‌تواند قدم بزرگی در مسیر پیشرفت شغلی شما باشد.

خبر خوب این است:

ما در گنجی‌پخش در کنار دوره آموزش دیتیلینگ، دوره آموزش تخصصی اجرای کاور PPF را نیز برای شما آماده کرده‌ایم. با شرکت در این کلاس 6 روزه، شما صفر تا صد اجرای کاور محافظ و بادی فنس را می‌آموزید. در انتهای دوره نیز مدرک معتبر به شما تعلق خواهد گرفت. پس از شرکت در این کلاس شما می‌توانید کار و کسب خود را گسترش داده و درآمد بیشتری داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر کارشناسان ما در ساعات اداری پاسخگوی شما هستند. 44818891-021

مشاهده اطلاعات و ثبت نام در کلاس اجرای کاور محافظ

از کجا کاور PPF بخریم؟

کاور PPF سینو و کارلایک

نکته مهم این است که در خرید کاورهای PPF دقت داشته باشید که حتما محصولی با کیفیت بالا خریداری کنید. انواع نامرغوب PPFها نه تنها محافظتی از بدنه خودرو شما ندارند بلکه ممکن است باعث ایجاد آسیب نیز شوند. شما با مراجعه به وبسایت گنجی‌پخش، اولین مرجع دیتیلینگ خودرو در ایران، می‌توانید انواع کاورهای PPF را با ضمانت اصالت کالا را تهیه کنید. دو برند سینو و کارلایک، از برترین تولیدکنندگان انواع کاور PPF با قیمت اقتصادی‌ می‌باشند که محصولاتشان در گنجی‌پخش موجود است. در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان ما در ساعات اداری در تماس باشید. 44818891-021

مشاهده قیمت و خرید انواع کاور PPF محافظ خودرو

 

جهت مشاهده سایر محصولات لاین خودرو به سایت گنجی پخش مراجعه نمایید و یا در اینستاگرام و یا تلگرام ما عضو شوید.

 

سوالات متداول پیرامون کاورهای PPF خودرو :

کاور PPF چیست؟

نام کاورهای PPF از مخفف عبارت Paint Protection Film گرفته شده و به معنی لایه محافظ رنگ است. این کاورها به منظور محافظت کامل از سطح خودرو با ایجاد ظاهر بسیار زیبا و لوکس طراحی شده‌اند.

آیا کاور PPF آسیب می‌بیند؟

وظیفه کاورهای PPF محافظت از کیلر و رنگ بدنه خودرو شماست و خود کاور به مرور زمان دچار اکسیداسیون و آسیب می‌شود و بعد از مدت زمان مشخصی نیاز به تعویض آن دارید.

آیا خودم می‌توانم کاور محافظ را اجرا کنم؟

اجرای کاور فرایندی سخت و نیازمند مهارت است و باید به این منظور به مراکز دیتیلینگ‌های معتبر مراجعه کنید.

تفاوت کاور PPF، وینیل و بادی فنس چیست؟

نوعی از کاور کاملا بی‌رنگ و شفاف هستند. به این نوع بادی فنس نیز گفته می‌شود. نوع دیگری از کاورهای PPF وجود دارند که رنگ‌ها و جلوه‌های مختلف دارند که با نام کاور وینیل (Vinyl) شناخته می‌شود.

چطور می‌توانم اجرای کاور PPF را بیاموزم؟

ما در گنجی پخش دوره آموزش تخصصی اجرای کاور PPF را برای شما آماده کرده‌ایم. با شرکت در این کلاس 6 روزه، شما صفر تا صد اجرای کاور محافظ و بادی فنس را می‌آموزید.

از کجا می‌توانم کاور PPF تهیه کنم؟

در فروشگاه گنجی‌پخش انواع مختلفی از کاورهای محافظ با ضمانت اصالت کالا موجود است که می‌توانید به صورت حضوری و آنلاین آن‌ها را تهیه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 11 =