انواع گان، زیر ذره بین گنجی‌پخش

بررسی انواع گان‌های کاربردی در صفرشویی و دیتیلینگ خودرو

مراقبت و نگهداری صحیح از بدنه و فضای داخلی خودرو یکی از مهم‌ترین کارهایی است که هرکس باید برای حفظ سلامت و افزایش عمر مفید خودرو خود در نظر داشته باشد. شستشو و تمیز کردن اصولی اولین مرحله از این مراقبت است. ما در این مقاله قصد داریم دستگاه‌های مورد استفاده در شستشو خودرو را معرفی کنیم؛ ویژگی‌ها و تفاوت‌هایشان را نیز با هم بررسی کنیم. پرکاربردترین این دستگاه‌ها تورنادوگان، لنس گان و کف پاش‌های دستی هستند.

تورنادو گان داخل‌شوی،موتورشوی و کف‌پاش

تورنادوگان:

استفاده از تفنگ تورنادور آسان‌ترین روش شستشوی سطوح داخلی خودرو است. این گان با اتصال به دستگاه پمپ باد می‌تواند در صفرشویی، موتورشویی و… کاربرد داشته باشد. تورنادورگان پرچالش‌ترین قسمت تمیز کردن را برای شما آسان می‌کند. خروج هوا با فشار بالا از نازل این دستگاه صندلی‌ها، سقف، پانل‌های در و… را به سرعت عاری از آلودگی و غبار می‌کند و می‌تواند موی حیوانات خانگی را نیز پاک کند.

شما باید در داخل مخزن تورنادور ترکیب مواد شوینده مورد نظر و آب بریزید و سپس می‌توانید با اهرم تنظیم فشار پاشش، میزان مواد خروجی مورد نیاز را کنترل کنید. مایع داخل مخزن با هوای خروجی از پمپ باد ترکیب می‌شود و مواد را به صورت پودری روی سطح می‌پاشد. بعد از پاشش مواد می‌توانید اهرم آن را ببندید تا خروج مایع شوینده متوقف شود. سپس با هوای فشرده، سطح را خشک کنید.

از تورنادورگان می‌توانید برای تمیزکردن داشبورد، فرمان خودرو، درزهای بین صندلی‌ها، کف پوش‌ها، موتور و حتی سطوح حساس به خط و خش و در قسمت‌های خارجی خودرو نیز برای پاک کردن درزهای بدنه، آرم‌ها و چرخ‌ها استفاده کنید. تورنادورگان انواع مختلف کف‌پاش، موتورشوی و داخل شوی دارد که هرکدام برای نواحی خاصی قابل استفاده است.

  • تورنادوگان موتورشوی

تورنادو گان‌های موتورشوی معمولا دارای نازلی با طول بلند و انعطاف‌پذیر هستند که خاصیت چرخشی دارد. وجود این نازل دسترسی به قسمت‌های داخلی موتور و قسمت‌های کوچک و دور از دسترس داخل کاپوت را به سادگی فراهم می‌کند و به عملیات موتورشویی سرعت می‌بخشد. برای استفاده از تورنادوگان موتورشوی کافی است در داخل مخزن آن شوینده موتورشوی را با نسبت مناسبی آب بریزید و گان را به پمپ باد متصل نمایید. موتورشویی با تورنادوگان به طور قابل توجهی در زمان صرفه جویی می‌کند.

  • تورنادوگان داخل‌شوی

تورنادوگان داخل شوی، مخصوص صفرشویی داخل خودرو و مورد توجه و استفاده‌ بسیاری از افراد است. این گان‌ها  به راحتی در دست جا می‌گیرند و کار کردن با آن‌ها آسان است. تورنادوگان داخل شوی برای تمیز کردن تمامی شکاف‌ها و شیارهای قسمت‌های داخلی خودرو، سقف، صندلی، نمد کف، داشبورد و … ایده‌آل است.

  • تورنادوگان کف‌ پاش

نوع دیگری از تورنادوگان‌ها، کف پاش هستند. این گان‌ها برای شستشوی بدنه و سطوح خارجی خودرو کاربرد دارند. در مخزن این تورنادوگان شامپو مخصوص بدنه خودرو با آب ترکیب می‌شود و نازل آن کف را به صورت پودری، متراکم و خطی روی سطح می‌پاشد. تفاوت اصلی تورنادوگان‌های کف پاش و لنس گان‌ها در نوع کف تولید شده و نحوه پاشش آن است.

 

قیمت و خرید انواع تورنادور گان

انواع لنس گان صفرشویی خودرو

لنس‌گان:

لنس‌ گان دستگاهی کف‌پاش مناسب سطوح خارجی و بدنه خودرو است. این دستگاه شامل یک مخزن و یک نازل مخصوص است که نیاز به اتصال به واترجت دارد اما انواع دیگری از آن نیز در بازار موجود است که قدرت کف پاشی کمتری داشته اما به شلنگ آب شهری متصل می‌شود. نوع پاشش کف این دستگاه به صورت کف و نه پودری می‌باشد. در مخزن لنس گان باید ترکیب شوینده مورد نظر خود را با آب بریزید. البته بهتر است شوینده‌ شما قدرت ایجاد کف مناسبی داشته باشد.

در مخزن لنس گان مایع شوینده با آب ورودی دستگاه ترکیب می‌شود و کف را با قدرت بالا روی سطح می‌پاشد. پاشش کف با شدت و قدرت بالا روی بدنه خودرو می‌تواند لکه‌های سرسخت را پاک کند. سرعت پاشش مواد در لنس گان نیز قابل کنترل است. در اثر پاشش کف در سطح وسیع و با تراکم مناسب سرعت شستشو افزایش می‌یابد و در میزان مصرف شوینده نیز صرفه جویی می‌شود.

کاربرد لنس گان‌ها در شستشوی معمول بدنه، شستن رینگ و تایرها و سایر بخش‌های خارجی خودرو است. کار با آن‌ها آسان بوده و نیاز به مهارت خاصی ندارد. برای استفاده از لنس گان ابتدا کف را روی بدنه خودرو بپاشید. سپس با اسفنج یا دستکش مخصوص شستشو بدنه خودرو، مواد را روی سطح ماساژ داده و در نهایت آبکشی نمایید. اگر از شامپوهای پیش شستشو یا تاچ لس Touch-less استفاده می‌کنید، نیازی به کشیدن اسفنج روی سطح بدنه هم نیست. فقط کافی است چند دقیقه صبر کرده و بعد آبکشی کنید.

قیمت و خرید انواع لنس گان

کف پاش دستی خانگی

کف‌پاش دستی:

کف‌پاش دستی برای مصارف شخصی، افراد آماتور یا کارواش‌های سیار که دسترسی به واترجت یا پمپ باد ندارند مناسب است. این گان نیاز به تجهیزات خاصی ندارد و برای استفاده از آن باید نسبت مناسبی از آب و مواد شوینده مورد نظر را در داخل مخزن کف پاش بریزید. بدنه خودرو را کف پاشی و سپس آبکشی نمایید. کف حاصل از دستگاه کف پاش دستی چندان متراکم نیست؛ پاشش قوی هم ندارد اما برای شستن معمول خودرو می‌تواند کاربردی باشد.

قیمت و خرید انواع کف‌پاش

از کجا تورنادورگان و لنس گان تهیه کنم؟

شما می‌توانید انواع تورنادورگان، لنس گان و شوینده‌های مورد نیاز خود برای دیتیلینگ خودرو را از گنجی‌پخش، اولین مرجع دیتیلینگ خودرو، به صورت حضوری و غیرحضوری تهیه کنید. هدف گنجی‌پخش ارائه و فروش بهترین محصولات دیتیلینگ با بهترین قیمت به شماست. تمامی محصولات مجموعه ضمانت اصالت کالا دارند و کارشناسان فروش ما در ساعات اداری پاسخگوی سوالات شما هستند تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

قیمت و خرید انواع گان صفرشویی

جهت مشاهده سایر محصولات لاین خودرو به سایت گنجی پخش مراجعه نمایید و یا در اینستاگرام و یا تلگرام ما عضو شوید.

 

سوالات متداول پیرامون انواع گان‌های صفرشویی :

تفاوت اصلی تورنادور گان و لنس گان چیست؟

کف خروجی از تورنادور گان حالت پودری و متراکم و کف خروجی از لنس گان حالت کف در سطح وسیع دارد.

برای استفاده از تورنادور گان به چه تجهیزاتی نیاز است؟

پمپ باد

برای استفاده از لنس گان به چه تجهیزاتی نیاز است؟

واترجت

برای شستشو سطوح پارچه‌ای و حساس به خط و خش چه نوع گان مناسب‌تر است؟

تورنادور گان

کدام دستگاه کف‌پاش به هیچ تجهیزاتی نیاز ندارد؟

دستگاه کف‌پاش دستی نیاز به هیچ تجهیزاتی برای شستن خودرو ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 13 =