آشنایی با پد پولیش متوسط

با پد پولیش متوسط (نیمه زبر) بیشتر آشنا شویم

برای انجام عملیات پولیش بدون عیب و نقص، مهم‌ترین کار، انتخاب یک پد پولیش متناسب با نوع آسیب به بدنه خودرو می‌باشد. پدهای پولیش با توجه به جنس پد و میزان سایندگی آن دسته بندی می‌شوند. اگر بخواهیم از لحاظ میزان لایه برداری، را تقسیم بندی کنیم، به سه دسته زبر، متوسط و نرم تقسیم می شوند. از پدهای پولیش جهت از بین بردن خط و خش های بدنه خودرو استفاده می‌کنند. این خط و خش می‌تواند ناشی از پرتاب سنگ ریزه، شن، ماسه، اشیاء، شاخ و برگ درختان و یا در اثر تصادف استفاده می شود. پد پولیش با لایه برداری سطح بدنه خودرو  را احیا می‌کند. در این مقاله ما شما را با پد پولیش متوسط یا نیمه زبر و یا medium که در مرحله 2 بکار می‌رود، آشنا می‌کنیم.

عملیات پولیشکاری

پد پولیش متوسط

همانطور که می‌دانید، با توجه به میزان آسیب و عمق خط و خش، می‌بایست از پد مناسب استفاده نمود. برای از بین بردن خراش‌های نیمه عمیق روی بدنه ماشین، از پد پولیش متوسط استفاده می‌شود. اگر بر روی ماشین خط و خش نیمه عمیق و یا هاله دایره‌ای و هولوگرام وجود دارد، کار خود را پد پولیش medium آغاز نمایید. اگر عمق آسیب زیاد بود، با پد پولیش زبر کار خود را آغاز نمودید، باید در مرحله بعد از پد پولیش نیمه زبر استفاده نمایید. در واقع این پد مناسب مرحله 2 پولیشکاری می‌باشد. پس از استفاده از این پد می‌توانید از پد پولیش نرم و نهایی استفاده کنید. پدهای پولیش متوسط از جنس  فوم (اسفنج) می‌باشند. میزان لایه برداری این نوع پد معمولا 3 از 6 و میزان شاین آن 4 از 6 می‌باشد.

قیمت و خرید پد پولیش متوسط

 

سرعت مناسب دستگاه پولیشر به هنگام استفاده از پد پولیش نیمه زبر

بهتر است در هنگام استفاده از این نوع پد، سرعت خود را 2500 آغاز نموده و تا حداکثر 5400 دور در دقیقه افزایش دهید. استفاده از پد در سرعت بیشتر سبب کمتر شدن مدت زمان انجام کار می‌گردد. البته پد نیمه زبر نوع دستی نیز داد، که کارایی کمتری نسبت به نوع پولیشری دارد. زیرا حرکات دست توان ارائه سرعت دستگاه پولیش را ندارد.

 

انواع پد پولیش متوسط

 • از لحاظ نحوه استفاده: از این لحاظ پد مرحله دوم به دو دسته پولیشری و دستی تقسیم می‌شود.

 • از لحاظ دستگاه مورد استفاده: از این لحاظ این پد به دسته‌های مناسب پولیشر اوربیتال، روتاری و IBird تقسیم می‌شود.
 • از لحاظ شکل: از لحاظ ظاهری این نوع پد به شکل‌های گرد و مخروطی ارائه‌ می‌شود.
 • از لحاظ سایز: برای دسترسی آسان پد به سطوح مختلف، در سایزهای مختلف تولید می‌شود. تنوع سایز قابلیت پولیش هر سطحی از کاپوت تا چراغ و رینگ را میسر می‌نماید.

types of medium polishing pad

نکات نگهداری از پد پولیش

 • ایجاد خراش روی سطح

آلوده بودن روی سطح پد پولیش می تواند موجب ایجاد خراش روی بدنه خودرو شود. برای رفع این مشکل بلافاصله یک پد جدید جایگزین کنید.

 • پاره شدن پد هنگام پولیشکاری

در صورتی که فشار دست روی دستگاه پولیش زیاد باشد و یا مواد پولیش به صورت مناسب روی سطح پخش نشود، ممکن است موجب پاره شدن پد و آسیب به آن شود.

 • گرد شدن لبه پد

فشار بیش از اندازه روی سطح و یا مدت زمان انجام عملیات پولیش، می تواند موجب گرد شدن لبه های پد و ناهماهنگی در انجام پولیشکاری شود.

 • کند شدن سرعت چرخش صفحه نگهدارنده

زاویه دست و میزان فشار روی دستگاه هنگام پولیش از عوامل مهمی است که اگر به صورت صحیح انجام نشود موجب کند شدن سرعت چرخش دستگاه پولیش شود و در نهایت سطح صاف و صیقلی به دست نیاید.

 

طول عمر پد پولیش Medium چقدر است؟

عوامل زیادی در طول عمر مفید یک پد موثر است. کیفیت برند، نحوه نگهداری و استفاده آن می‌تواند تاثیر بسزایی در ماندگاری پد پولیش متوسط داشته باشد. اما به طور معمول از می‌توان برای 3 ماشین استفاده کرد. بعد از آن قدرت آن کاهش می‌یابد. پد نیمه زبر جهت صیقلی کردن بدنه خودرو نیز به کار می‌رود و به دلیل بافت نیمه متراکم ، دارای قدرت سایندگی متوسط می‌باشد.

 

نحوه مراقبت و نگهداری از پد پولیش مرحله 2

بعد از استفاده از پد پولیش حتما می‌بایست آن را با آب و صابون بشویید. اگر بازهم مواد شوینده بر روی آن باقی مانده است بهتر است از سرکه کمک بگیرید. می‌توان از حوله مایکروفایبر بعد از شستن پد برای جذب آب موجود در آن استفاده کرد. شما می‌توانید همچنین هنگام استفاده از پد حین انجام عملیات پولیش آن را با حوله مایکروفایبر تمیز نمایید. از زدن سفید کننده و نرم کننده به پد خودداری نمایید، زیرا کیفیت بافت آن را می‌کاهد. راهکار آسان و بهتر نیز وجود دارد که استفاده از سطل شستشوی پد پولیش می‌باشد. بدین صورت که ابتدا پد مورد نظر را به دستگاه پولیش متصل کنید. سپس مواد شوینده را به پد بزنید و  پولیشر را با سرعت کم روشن نمایید و آن را آرام درون سطل قرار دهید. اهرم جمع شونده سر سطل را می‌توان بر اساس سایز پد تنظیم کرد. به همین راحتی حین کار و در پایان کار می‌توانید پد را تمیز نمایید.

washing medium polishing pad

 

روش استفاده از پد پولیش متوسط:

– همواره به قطر صفحه نگهدارنده پولیشر خود دقت نمایید، تا سایز پد مناسب را انتخاب نمایید.

– پشت پد پولیش قابلیت چسبیدن به صفحه نگهدارنده را دارد. این کار را انجام دهید.

– چند قطر از مواد پولیش را روی پد بریزید.

– پولیشر را روشن نموده و کار را با سرعت کم آغاز نمایید.

– حداکثر سرعت قابل استفاده 5400 دور در دقیقه می‌باشد، اما حتما دستورالعمل پد خود را از قبل چک نمایید.

 

معرفی 5 پد برند برتر پد پولیش متوسط ( نیمه زبر)

در این بخش جهت استفاده شما از بهترین پدها، برترین برندها را معرفی می‌کنیم.

پد پولیش اسفنجی نیمه زبر نانوتیس-NanoTiss

 • پد پولیش اسفنجی نیمه زبر ۱۵۰ میلی متری نانوتیس-NanoTiss  اوربیتال مدل POS150

پد نیمه زبر نانوتیس علاوه بر طول عمر بالا و کیفیت بسیار عالی به راحتی خط و خش نیمه عمیق را از روی بدنه خودروی شما از بین می برد. همچنین بعد از استفاده از این پد بدنه خودرو درخشنده و براق می شود. پد پولیش نانوتیس مناسب مرحله 2 پولیشکاری می‌باشد و به خاطر نوع ساختاری که دارد، هوا را به خوبی رد و بدل می کند. همین ویژگی باعث می شود حین انجام عملیات پولیش کاری دمای پد بالا نرود. شما می توانید از پد پولیش medium نانوتیس به راحتی بارها و بارها استفاده کنید.

قیمت و خرید پد پولیش نانوتیس

 

پد پولیش medium فلکس-Flex

 • پد پولیش متوسط مخصوص دستگاه پولیش چرخشی بدنه ماشین سایز 160 میلی متری فلکس-Flex

پد پولیش متوسط مخصوص دستگاه پولیش چرخشی بدنه ماشین سایز 160 میلی متری فلکس-Flex، دارای فوم نیمه زبر است که ساختار مرغوبی دارد. این فوم در برابر گرما و پارگی مقاوم است و دوام بالایی دارد.پد پولیش مرحله 2 فلکس برای حذف اثر هولوگرام، خط و خراش ها و رد حاصل از کارواش‌ها مناسب است.
این پد پولیش medium در ابعاد 160X25 میلی متر عرضه می گردد. از این پد می‌توانید برای دستگاه پولیش روتاری سایز 15 استفاده نمایید. کیفیت این پد باعث شده مورد تایید بسیاری از پولیشکاران قرار بگیرد.

قیمت و خرید پد پولیش فلکس

 

پد اسفنج متوسط Sonax

 • پد اسفنج متوسط پولیش اوربیتال و روتاری سوناکس Sonax

پد پولیش نیمه زبر سوناکس در دوع روتاری و اوربیتال ارائه می‌شود. نوع اوربیتال، به علت وجود سوراخ در وسط پد سبب گردش جریان هوا و دیر گرم شدن سطح رنگ و پد می‌شود. پد پولیش فلکس ماندگاری بالایی دارد و برای استفاده چند باره مناسب می‌باشد. طراحی پد فلکس مانع پحش مواد پولیش به اطراف می‌شود. برچسب قرار گرفته پشت اسفنج تعویض آن را آسان کرده است. این دو پد پولیش، مناسب دستگاه سایز 15 و مرحله 2 پولیشکاری می‌باشند

قیمت و خرید پد اسفنجی سوناکس SONAX

 

پد پولیش متوسط Mafra

 • اسفنج پولیش پد پولیش نیمه زبر مفرا-Mafra

یکی از با کیفیت‌ترین پد پولیش‌های موجود در بازار، اسفنج پولیش پد پولیش نیمه زبر مفرا-Mafra می‌باشد. این پد به خوبی خط و خش نیمه عمیق روی بدنه خودرو را از بین برده و مناسب مرحله 2 پولیشکاری می‌باشد. پد پولیش متوسط Mafra دارای قطر 170 میلیمتر و ضخامت 33 میلیمتری می‌باشد. این پد پولیش medium مناسب دستگاه پولیش اوربیتال سایز 21 می‌باشد. سایز بزرگ این پد، سرعت پولیشکاری پنل‌های بزرگ را افزایش می‌دهد. پد پولیش متوسط مفرا باید به همراه مواد پولیش متوسط بر روی خودرو استفاده شود. پد پولیش مفرا در انواع زبری مختلف موجود است که هر کدام در مراحل مختلف پولیشکاری بکار می‌روند. این پدها ذرات مواد پولیش را در هوا پخش نمی‌کنند و به سرعت داغ نمی‌کنند، که نشان از مناسب بودن آنها برای خودرو با رنگ بدنه حساس به گرما می‌باشد.

قیمت و خرید پد پولیش مفرا

 

پد پولیش medium مرحله 2 SPTA

 • پد پولیش اسفنجی متوسط شیار دار 125 میلی متری اس پی تی ای مخصوص دستگاه پولیشر Orbital اوربیتال SPTA

از پد پولیش اسفنجی متوسط شیار دار 125 میلی متری اس پی تی ای مخصوص دستگاه پولیشر Orbital اوربیتال SPTA، برای از بین بردن خطوط نیمه عمیق استفاده می‌شود. شما می‌توانید از این پد چندین بار استفاده کنید و نتایج فوق العاده بعد از استفاده از آن را مشاهده کنید. از این پد پولیش می‌توان برای انواع وسیله نقلیه استفاده کرد. طراحی منحصر به فرد مدل هگزا (6 ضلعی) روی پد، سبب افزایش جریان هوا هنگام پولیشکاری می‌شود. این افزایش در جریان هوا مانع از داغ شدن سطح رنگ خودرو و مهمتر از آن مانع از سوختگی رنگ می‌شود. مدل مخروطی پد پولیش نیمه زبر SPTA سبب اعمال یکسان فشار بر روی سطح شده و سطحی یکدست ارائه می‌دهد.

قیمت و خرید پد پولیش SPTA

 

سوالات متداول پیرامون پد پولیش متوسط خودرو :

کاربرد پد پولیش متوسط چیست؟

پد پولیش متوسط برای از بین بردن خط و خش های نیمه عمیق و سطحی و همین طور برای صیقلی کردن و جلا دادن بدنه خودرو استفاده می شود.

آیا پد پولیش متوسط برای اجرای واکس بدنه خودرو مناسب است؟

خیر، با توجه به خاصیت لایه برداری آن، استفاده از این پد اصلا پیشنهاد نمی شود.

پد پولیش متوسط به چند نوع دسته بندی می‌شوند؟

به طور کلی به دسته‌های پولیشری و دستی، مخروطی و گرد، مناسب Ibird و روتاری و اوربیتال تقسیم می‌شوند.

آیا استفاده از پد پولیش متوسط  اجباری است؟

توصیه می‌شود تا جهت احیای رنگ حرفه ای بدنه خودرو از هر سه مرحله پولیش زبر، متوسط و نرم استفاده نمایید.

آیا پد پولیش متوسط برای از بین بردن خط و خش های عمیق بدنه خودرو مناسب است؟

خیر با توجه به میزان لایه برداری بالاتر پد پولیش زبر و برای صرفه جویی در زمان و مواد پولیش، استفاده از پد پولیش متوسط توصیه نمیشود.

5 نظرات
 1. هیراد دربار می گوید

  روپس و نانوتیش به طور معمول محصولات خوبی رو عرضه میکنن

 2. سهراب صبوری می گوید

  به نظر من بیشتر مواقع بعد از استفاده از پولیش زبر حتما باید از پولیش متوسط هم استفاده بشه

 3. سعید قاسمی می گوید

  پولیش کردن کار تخصصیه نتیجه کار به نظرم یه مقداری به جنس پد پولیش بستگی داره و بعد از اون تبحر پولیشکار

 4. رضا انصاری می گوید

  نانوتیس جنس پدهاش خیلی خوبه

 5. رامین ضابطی می گوید

  نانوتیس وسوناکس جنس های خوبی دارند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =