دستگاه پولیش دوال اکشن و معرفی ۵ محصول برتر

آیا از کاربردی که دستگاه پولیش دوال اکشن دارد، اطلاعات کاملی دارید؟

امروزه شاهد پیشرفت‌های فراوانی در زمینه‌ی دیتیلینگ و تولید محصولات متنوع مربوط به مراقبت و نگهداری از خودرو هستیم. به لطف توسعه در فناوری تولید این محصولات، روز به روز شاهد افزایش در تعداد کالاها در این زمینه هستیم. دستگاه پولیش دوال اکشن ، یکی از محصولات انقلابی است که توانست با ورود خود به عرصه‌ی دیتیلینگ، توجه بسیاری از مردم، به خصوص دیتیل‌کاران حرفه‌ای را جلب کند. اینکه عملکرد این دستگاه چیست و چه کارایی دارد، موضوع‌هایی است که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم.

دستگاه پولیش دوال اکشن چیست؟

پولیش کردن خودرو برای از بین بردن خطوط ایجاد شده بر روی آن، عملی است که مورد پسند بسیاری از افراد واقع شده است. به عبارتی یک راه حل امن برای احیای رنگ بدنه خودرو است. اینکه از چه دستگاه پولیش استفاده کنیم، به ترجیحات خود فرد بستگی دارد و انتخاب مواد پولیش بسته به عمق خطوط است. دستگاه پولیش دوال اکشن و یا دو کاره، پولیشری است که حرکت آن ترکیبی از پولیشر اوربیتال و روتاری می‌باشد. یعنی علاوه بر حرکتی که حول محور خود دارد، حرکت نامنظم مثلثی شکل را نیز به همراه دارد.

پولیشر دوکاره در زمان از بین بردن خط و خش زمان کمتری نسبت به مابقی پولیشرها خواهد داشت. این دستگاه از نظر چرخش هر دو نوع اوربیتال و روتاری را دارد، اما به دستگاه روتاری نزدیک تر است. در نتیجه میزان پاک کردن خطوط توسط این دستگاه، بسیار سریع خواهد بود. ولی از نظر ایمنی، به لطف اوربیتال بودن پولیشر، میزان ریسک سوزاندن یا از بین بردن رنگ بسیار‌کم خواهد بود؛ چرا که این دستگاه گرمای بسیار اندکی را حین کار تولید می‌کند. به طور کلی، شما در این دستگاه تعادل بسیار خوبی خواهید داشت.

استفاده از این پولیشر دو کاره ، کار با دو دستگاه روتاری و اوربیتال را بصورت همزمان به شما می‌دهد و می‌توان گفت بهترین انتخاب برای از بین بردن خطوط ریز و درشت پدید آمده بر روی سطح بدنه است. به علت تولید گرمای اندک توسط این پولیشر، زمان بیشتری را می‌گیرد تا خطوط عمیق را از بین ببرد. اگر زمان، در حین کار برای شما مهم و اساسی است، برای از بین بردن سریع خطوط به خصوص عمیق، بهتر است که از پولیشر روتاری استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید که استفاده از دستگاه پولیش چرخشی، نیازمند مهارت و تجربه‌ی بسیاری است؛ چرا که در صورت یک لحظه غفلت، امکان سوختن رنگ بدنه خودرو وجود دارد. اگر ناخن شما بر روی خط ایجاد شده فرو رفت، جز خطوط عمیق به حساب می‌آید، پس حتما با یک متخصص برای از بین بردن آن مشورت کنید.

استفاده از دستگاه پولیش دوال اکشن، هیچگونه ریسکی برای استفاده از آن بر روی سطوح ندارد. بنابراین استفاده از آن برای پولیشکاران حرفه‌ای و  تازه‌کار مناسب است. در پایان نیز تنها رضایت از کار و سطحی براق و عاری از هر گونه خط و خش بر جای می‌ماند.

علاوه بر موارد ذکر شده، باید گفت که استفاده از این دستگاه پولیش دوال اکشن، هیچگونه هولوگرام را بر روی بدنه خودرو ایجاد نمی‌کند. پس با خیال راحت از آن استفاده نمایید. برای از بین بردن خطوط ریز و نیمه عمیق به راحتی می‌توانید از این پولیشر استفاده کنید. برای خطوط عمیق نیز با دقت و حوصله‌ی بیشتری عمل نمایید. چرا که نیاز به زمان بیشتری خواهید داشت.

پولیشر دو کاره

چند نکته:

 • آب بر روی این دستگاه نریزد.
 • دستگاه پولیش بر روی زمین نیوفتد.
 • از قرار دادن این دستگاه بر روی صفحه پلیت اجتناب کنید.

معرفی ۵ دستگاه پولیش برتر:

در این قسمت، قصد داریم به معرفی ۵ محصول برتر در این زمینه بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

دستگاه پولیش دوال اکشن – دو کاره اوربیتال و چرخشی سایز ۱۶ فلکس-Flex مدل XC 3401 VRG

دستگاه پولیش Dual Action دو کاره فلکس، برای پولیشکاران حرفه‌ای طراحی شده است. این دستگاه با قابلیت‌های زیادی که دارد تمام نیاز شما را برای پولیش و واکس بدنه خودرو برطرف می‌کند. این دستگاه بسیار سریع و قدرتمند و کاملا ایمن بوده کار با آن، بسیار راحت می‌باشد. با استفاده از این پولیشر می‌توانید با تنظیم سرعت‌های مختلف قدرت موتور را تنظیم نمایید. دستگاه پولیش Dual Action-دو کاره اوربیتال و چرخشی فلکس یک دستگاه پولیش کامل بوده که دارای طراحی بی‌نظیر و بی‌عیب و نقص است. موتور الکتریکی موجود بر روی این دستگاه پولیش بر اساس چرخش عقربه‌های ساعت بوده و این مزیت موجب کاهش حرکت جانبی ناخواسته و در نهایت کم شدن خستگی اپراتور می‌شود.

قیمت و خرید پولیشر دوال اکشن فلکس

پولیشر دوال اکشن فلکس

دستگاه پولیش دوال اکشن دو کاره اوربیتال و چرخشی سایز ۱۵ اس پی تی ای SPTA مدل SP510

دستگاه پولیش Dual Action دو کاره اوربیتال و چرخشی SPTA دارای سیستم قفل کردن خودکار می‌باشد و دارای طراحی بدنه ارگونومیک است. از دستگاه پولیش دوکاره می‌توان هم برای پولیش و هم برای واکس استفاده کرد. از این دستگاه برای از بین بردن خط و خش‌های سطحی روی بدنه استفاده می‌شود. دستگاه پولیش دوکاره SPTA دارای سیستم محافظت از گرما می‌باشد. بدنه این دستگاه پولیش طوری طراحی شده است که کار را برای تعویض پد پولیش بسیار راحت کرده است. این محصول به عنوان یک دستگاه پولیش، ایجاد قدرت لایه برداری سطحی بالا با تولید حرارت کم و توان هدایت بسیار بالا را فراهم می‌کند.

 

قیمت و خرید دستگاه پولیش دوال اکشن SPTA

دستگاه پولیش دوکاره

دستگاه پولیش دو کاره اوربیتال و چرخشی کن فیکس سایز ۱۸ Canfix مدل AP150B

این دستگاه پولیشر علاوه بر حرکت حول محور خودش، حرکت دورانی نیز دارد. به راحتی تمامی خط و خش‌ها را از بین می‌برد. در ضمن هیچ گونه رد و یا هولوگرامی از خود به جای نمی‌گذارد. این دستگاه حرکت اوربیتال و چرخشی را هر دو با هم دارد. همین موضوع باعث می‌شود تا سطحی براق و عاری از هر گونه خط و خشی را از خود به جا بگذارد. به طور کلی می‌توان گفت که کار با دستگاه پولیش دو کاره کن فیکس بسیار مناسب و راحت می‌باشد. بدنه آن به طور کامل عایق بوده تا موجب راحتی کار اپراتور گردد. همچنین دارای دو بخش جهت نگه داشتن توسط دست است که کار با این دستگاه را آسان نموده است. با استفاده از سیم برق بلند این محصول می توانید به تمام نقاط و سطوح خودرو دسترسی داشته باشید.

 

قیمت و خرید دستگاه پولیش دوال اکشن Canfix

پولیشر کن فیکس

دستگاه پولیش Dual Action-دو کاره اوربیتال و چرخشی سایز ۱۵ ماکیتا-Makita مدل PO6000C

دستگاه پولیش Dual Action-دو کاره اوربیتال و چرخشی  ماکیتا، دستگاه پولیش فوق‌العاده برای پولیشکاران حرفه‌ای است. این محصول دارای نگهدارنده ارگونومیک و نرم جهت راحتی کار پولیشکاران می‌باشد. این پولیشر دارای دو حالت جهت چرخش و استفاده می‌باشد که حالت اول آن مناسب برای از بین بردن خط و خش‌ها و پولیش، حالت دوم برای اعمال واکس مناسب است. این دستگاه دارای قابلیت کنترل سرعت بوده و می‌توان آن را روی سرعت ثابت تنظیم کرد و یا اینکه از طریق ماشه سرعت چرخش آن را تغییر داد.

 

قیمت و خرید دستگاه پولیش دوال اکشن Makita

پولیشر ماکیتا

دستگاه پولیش Dual Action-دو کاره اوربیتال و چرخشی  سایز ۱۵ و ۲۱ Rupes مدل LK900E-STN

دستگاه پولیش دو کاره اوربیتال و چرخشی روپس ، بر روی مناطق و نقاطی مختلف از سطوح بدنه خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. این نسخه از این محصول، پکیج کامل بوده و در کنار خود شامل دو عدد پد پولیش پشمی، دو عدد اسفنج پد پولیش و دارای دو عدد از ترکیبات پولیش می‌باشد که همه برای همکاری با هم طراحی شده‌اند و در هماهنگی کامل، بهترین فعالیت را بر روی جزئیات خواهد داشت. دستگاه پولیش دو کاره روپس با هدف ایجاد و ارئه یک ماشین چرخشی کامل که دارای قابلیت پرداخت و اصلاح نقص رنگ و لایه‌برداری سریع‌تر نسبت به مدل‌های دیگر بوده و در حال حاضر بهترین ماشین دوار در زمینه پولیش سطوح بدنه خودرو در بازار می‌باشد.

 

قیمت و خرید دستگاه پولیش دوال اکشن Rupes

دوال اکشن روپس

 

سوالات متداول پیرامون دستگاه پولیش Dual Action دوکاره (دوحالته – دوموتوره):

دستگاه پولیش دوال اکشن چیست؟

دستگاه پولیش دوال اکشن و یا دو کاره، پولیشری است که حرکت آن ترکیبی از پولیشر اوربیتال و روتاری می‌باشد. یعنی علاوه بر حرکتی که حول محور خود دارد، حرکت نامنظم مثلثی شکل را نیز به همراه دارد.

دستگاه پولیش دوال اکشن از نظر تولید گرما بر روی سطح چگونه است؟

به لطف اوربیتال بودن پولیشر، میزان ریسک سوزاندن یا از بین بردن رنگ بسیار‌کم خواهد بود؛ چرا که این دستگاه گرمای بسیار اندکی را حین کار تولید می‌کند.

آیا برای استفاده از پولیشر دوال اکشن، باید مهارت خاصی داشت؟

استفاده از دستگاه پولیش دوال اکشن، هیچگونه ریسکی برای استفاده از آن بر روی سطوح ندارد. بنابراین استفاده از آن برای پولیشکاران حرفه‌ای و  تازه‌کار مناسب است.

آیا استفاده از این دستگاه برای از بین بردن هر گونه خط و خشی کافی است؟

این پولیشر خط‌های سطحی و نیمه عمیق را به راحتی از بین می‌برد، اما برای خطوط عمیق یا از دستگاه روتاری استفاده کنید و یا دقت و حوصله بیشتری را به خرج بدهید؛ چون نیاز به زمان بیشتری دارد.

آیا بعد از استفاده بر روی سطح باید از محصول دیگری جهت از بین بردن هولوگرام استفاده شود؟

پولیشر دوال اکشن از این احاظ نزدیک به اوربیتال است، در نتیجه هیچ گونه هولوگرامی بر روی سطح ایجاد نمی‌کند.

4 نظرات
 1. یاسر ملکی می گوید

  روپس خیلی عالیه حیف شد که ناموجوده

 2. هادی صداقتی می گوید

  در کل کار با دستگاه پولیش دوال اکشن خیلی راحت تره

 3. حمید قادری می گوید

  من دستگاههای دوال اکشنو ترجیح میدم به چرخشی و اوربیتال

 4. سهند امیری می گوید

  از این دستگاهای جدید، من کن فیکس رو تازه خریدم و فعلا که خوب کار میکنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.