مراقبت از رنگ بدنه خودرو

چگونه از آسیب های احتمالی به رنگ بدنه خودرو جلوگیری کنیم؟

با گسترش تولید خودرو در رنگ های متنوع و مختلف و همچنین نیاز دارندگان خودرو به محافظت از رنگ بدنه خودرو دانستن نکات عمومی و یا حتی تخصصی راجع به راههای مراقبت از خودرو می تواند در سالم نگهداشتن آن تاثیر به سزایی داشته باشد.

عوامل زیادی می تواند به رنگ بدنه خودرو آسیب بزند و گاهی اوقات این آسیب ها را به راحتی نمی توان از بین برد پس بهترین راه این است که با مراقبت از بدنه خودرو هم زیبایی ظاهری آن را حفظ کنیم و هم در هزینه های خود صرفه جویی کنیم.

شستن خودرو

در ادامه مواردی که می تواند باعث آسیب به رنگ بدنه خودرو می شود را بررسی می کنیم:

اثر صمغ و شیره درختان

یکی از مهم ترین عوامل آسیب به رنگ بدنه خودرو آثار صمغ و شیره درختان می باشد. این مواد به دلیل چسبناک بودن در صورتی که به مدت طولانی روی بدنه خودروی شما باقی بمانند ممکن است به تدریج باعث آسیب جدی به آن شوند. برای پاک کردن اثر این ماده چسبنده در بازار محصولات تخصصی بسیار وجود دارد و برخی نیز از روش های سنتی برای پاک کردن آن استفاده می کنند. پیشنهاد ما استفاده از محصولات پاک کننده اثر صمغ درختان می باشد زیرا ترکیبات موجود در این محصولات ماده چسبناک موجود در آن را در خود حل کرده و بدون اینکه به رنگ بدنه آسیبی وارد کند آن را از بین می برد.

بنزین

یکی دیگر از عواملی که باعث آسیب به رنگ بدنه خودرو می شود ریختن بنزین روی آن است. این اتفاق ممکن است هنگامی که مشغول پر کردن باک بنزین هستید بیفتد. ریختن بنزین روی بدنه خودرو ممکن است روی هر رنگی تاثیر متفاوتی بگذارد. اگر این اتفاق به صورت مکرر ادامه یابد ممکن است آسیب به رنگ بدنه خودرو جبران ناپذیر باشد. راه حل این موضوع این است که هیچ گاه باک را به طور کامل پر نکنید و یا با داشتن یک دستمال نرم در ماشین می توانید بعد از سوخت گیری محلی که آغشته به بنزین شده است را پاک کنید.

محافظت از رنگ بدنه خودرو

فضولات پرندگان

ممکن است برای هر فردی پیش آمده باشد که هنگام پارک کردن خودرو در خیابان و کوچه روی بدنه خودرویشان فضله پرندگان بریزد. تعداد زیادی بدون توجه سوار ماشین خود شده در صورتی که باید بدانند که در طولانی مدت این اثر پرندگان موجب آسیب جدی به رنگ بدنه خودرو می شود و باعث بالا بردن هزینه ها در نگهداری از خودرو می شود. فضله پرندگان دارای مواد اسیدی می باشد و جهت جلوگیری از آسیب آن به بدنه خودرو باید تا جایی که امکان دارد ماشین را زیر درخت و یا مکانی که احتمال آن را می دهید پارک نکنید.

در صورتی که به هر دلیلی این اتفاق رخ داد می توانید با استفاده از یک پارچه نرم و کمی آب آن را پاک کنید. مشکل زمانی پیش می آید که فضله پرندگان بیشتر از ۲۴ ساعت روی بدنه خودرو باقی بماند که به مرور باعث خوردگی رنگ بدنه خودرو می شود.

اثر حشرات

بزاق دهان حشرات دارای مواد اسیدی می باشد و به همین دلیل در اثر برخورد آنها با بدنه خودرو می توانند به رنگ آن آسیب بزنند. در هنگام مراجعه به روستاها و طبیعت باید حواستان به حشرات باشد و از باقی ماندن اثر برخورد آنها به مدت طولانی جلوگیری کنید و و در کم ترین زمان اقدام به شست شوی خودرو نمایید. در مورد آثار حشرات نیز دانستن این نکته ضروری است که در کوتاه مدت آسیبی به رنگ بدنه وارد نمی کنند و اما باقی ماندن آنها به مدت طولانی به مرور روی بدنه تاثیر می گذارد.

باران های اسیدی، آلودگی های صنعتی، اشعه ماوراء بنفش و قیر و مواد چسبنده و عوامل محیطی دیگر هرکدام می توانند باعث آسیب به رنگ بدنه خودرو شوند. باید این نکته را در نظر داشت که قبل از پیوند این مواد با رنگ بدنه خودرو می بایست جهت پاک کردن آن اقدام کرد. بهترین روش مراقبت از رنگ خودرو، شستشوی منظم و استفاده از انواع محافظ می باشد.

محافظ بدنه خودرو

تمامی مواردی که نام بردیم ممکن است ناخواسته به رنگ بدنه خودروی ما آسیب وارد کند و در صورتی که بخواهیم جهت پیشگیری از این آسیب ها اقدامی انجام دهیم بهترین راه استفاده از انواع واکس و سرامیک می باشد که با ایجاد یک لایه محافظ از سطح بدنه خودرو در برابر این عوامل مقاومت بدنه را افزایش می دهند.

انواع واکس و سرامیک بر اساس قیمت، ماندگاری، نوع مواد تشکیل دهنده در دسته بندی های متفاوت در بازار وجود دارد. شما می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی گنجی پخش جهت مشاوره و خرید انواع واکس و سرامیک اقدام نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 11 =