پولیش چراغ خودرو و معرفی ۵ محصول برتر

پولیش چراغ برای از بین بردن ماتی و زردی چراغ‌های خودرو، بسیار مورد نیاز است.

پولیش چراغ خودرو

چراغ‌های خودرو به طور معمول از جنس طلق و یا شیشه هستند. طبیعی است که با گذر زمان شفافیت خود را از دست می‌دهند، اما با پولیش چراغ خودرو می‌توان این شفافیت را به آن‌ها بازگرداند.

در ابتدا بهتر است نکاتی را راجع به چراغ خودرو و ساختار بدنه آن بدانیم. اگر بخواهیم در یک نگاه ساختار بدنه چراغ خودرو را توضیح دهیم، باید بگوییم بدنه چراغ خودرو از کاسه داخلی و روکش شفاف بیرونی تشکیل شده است. کاسه داخلی چراغ محل قرارگیری چراغ‌ها است و شکل ظاهری آینه‌ای با خاصیت بازتابندگی دارد. فرم طراحی داخل چراغ خودرو به گونه‌ای است تا نور تولید شده توسط چراغ را در نقطه کانونی تنظیم شده بازتاب دهد. روکش شفاف و کاسه داخلی چراغ اتومبیل نیز توسط خار و چسب به هم متصل و آب‌بندی می‌شوند تا از نفوذ گرد و غبار و آب به داخل کاسه چراغ جلوگیری کنند.

چراغ‌های جلو از یک ماده سخت شفاف به نام پلاستیک پلی کربنات ساخته شده است که به عنوان گزینه‌ای مناسب به جای شیشه در خودرو کاربرد دارد. اما به مرور زمان شفافیت این ماده به علت عوامل طبیعی و غیر طبیعی متفاوتی از جمله تابش مستقیم اشعه UV کاهش یافته و باعث اکسید شدن سطح آن و در نتیجه زرد شدن رنگ می‌گردد. می‌توان گفت به علت آن که چراغ‌های جلو بیشتر در معرض نور، گرما، باران، گرد و غبار و … هستند، آسیب‌ بیشتری متوجه این قطعه می‌شود. برخورد سنگ ریزه، جرم‌های جاده‌ای، فضولات پرندگان و باران‌های اسیدی نیز از جمله عوامل دیگری هستند که تاثیر مخرب مستقیمی بر روی آن‌ها دارند.

 

خودرو

 

چراغ خودرو

چراغ‌ خودرو نقش بسیاری در زیبا به نظر رسیدن خودرو دارند. حتی شاهد آن هستیم که بسیاری از افراد اقدام به عوض کردن آن‌ها می‌کنند تا زیبایی خودرو خود را چند برابر کنند. به غیر از جنبه زیبایی، این نکته واضح است که چراغ‌های جلو نقش مهمی در دید راننده در شب را بازی می‌کنند. چرا که اگر ساختار آن‌ها سالم باشد و بتوانند نور را به بهترین شکل ممکن در زمان تاریکی در جاده پخش کنند، تاثیر به سزایی در تامین امنیت راننده و سرنشینان آن فراهم می‌کند.

در نتیجه و هر گونه نقص و عیبی در عملکرد چراغ جلو، ممکن است تهدیدی برای سرنشینان باشد. این خط و خش‌های ایجاد شده و زرد شدن آن‌ها بر روی چراغ جلو باعث شکست نور شده و در نتیجه راننده به خوبی نمی‌تواند مسیر حرکتش را تشخیص دهد و ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

با توجه به آن که عوض کردن چراغ خودرو به طور تقریبی گران است، بهتر است برای از بین بردن خطوط از پولیش چراغ خودرو استفاده کرد. اهمیت این موضوع برای از بین بردن اکسیداسیون و خط و خش از روی چراغ های جلو بسیار است. همچنین باید به دنبال روش مناسب و کم هزینه بود تا بتوان به طور کامل چراغ‌های جلو را در کم‌ترین زمان بازسازی کرد. همچنین مدت زمان خاصی را نمی‌توان برای زرد شدن چراغ‌های خودرو مشخص کرد اما به سادگی می‌توان ادعا کرد که برای از بین بردن این مشکل، تنها راه‌حل استفاده از پولیش است.

 

پولیش چراغ خودرو

 

کیت پولیش

به لطف پیشرفتی که در صنعت مراقبت و نگهداری از خودرو و همچنین دیتیلینگ رخ داده است، محصولات متنوع و بسیاری روانه‌ی بازار شده‌اند. هر کدام از این محصولات مورد نیاز کاربران خودرو است.

تعویض چراغ‌های خودرو فرآیندی وقت‌گیر و پر هزینه است. بنابراین شرکت‌های معتبر تولید محصولات مراقبتی به فکر تولید محصولی افتادند که بتواند به خوبی چراغ‌های خودرو را بازسازی نماید و درخشش و شفافیت را به آن‌ها باز گرداند. این روش ساده، کم خرج و سریع، خرید کیت پولیش چراغ نام دارد.

در واقع استفاده از این محصولات، یک جایگزین مناسب برای تعویض چراغ‌ها است. این کیت‌ها به گونه‌‌ای طراحی شده‌اند که به طور کامل اکسیداسیون و خط و خش تشکیل شده روی شیشه را پاک می‌کند و ظاهر درخشنده و نو را به چراغ باز می‌گرداند.

پس می‌توان به راحتی گفت که استفاده از این کیت‌ها یک انتخاب هوشمندانه است.

 

کیت پولیش چراغ

 

مزیت‌های استفاده از این محصول:

 • براق کننده
 • بازساز چراغ
 • شفاف کننده
 • مقرون به صرفه
 • دارای کیفیت بالا
 • از بین برنده زردی و ماتی
 • اجرای آسان بر روی چراغ جلو
 • عملکرد مطلوب و قابل اطمینان
 • از بین برنده خطوط موجود بر روی چراغ
 • از بین بردن کامل خط وخش و بازگرداندن شفافیت چراغ مثل روز اول

 

در ادامه به معرفی ۵ محصول برتر پولیش چراغ که با تحقیق و بررسی تیم گنجی پخش بر روی انواع پولیش چراغ خودرو در بازار بدست آمده است، می پردازیم.

 

پولیش مخصوص از بین بردن خط و خش و ماتی چراغ‌های خودرو اتوسول Autosol

محصولی با فرمولاسیون منحصر به فرد آلمانی و کیفیت فوق‌العاده است که نهایت درخشندگی را به چراغ‌های اتومبیل باز می‌گرداند و بازدهی نور را به حداکثر خود می‌رساند.

پولیش چراغ اتوسول براحتی اثر باقی مانده از خراش‌ها، خط و خش، هر نوع لکه، رسوب، سوختگی و مات شدگی‌های (ناشی از آفتاب خوردگی ) ایجاد شده بر روی چراغ  اتومبیل را از بین می‌برد. این محصول با ایجاد یک لایه محافظ بر سطح چراغ، آن را در برابر تابش خورشید، ذرات موجود در هوا و گرد و غبار و لکه آب محافظت می‌نماید.

قیمت و خرید پولیش چراغ اتوسول

پولیش اتوسول

 

کیت پولیش چراغ مفرا MAFRA

کیت پولیش چراغ مفرا MAFRA یک پکیج ترمیم و پولیش، مخصوص شیشه چراغ‌های خودرو است. این محصولات به منظور بازسازی سریع و آسان، موثر و بدون خطر، شیشه‌های آسیب دیده و خط و خش دار چراغ ماشین طراحی شده تا به راحتی و فقط با یک حرکت ساده بتوانید این کار را انجام دهید.

محصولات موجود در این پکیج:

– پولیش پلاستیک مخصوص چراغ جلو ماشین که شفافیت، تمیزی و محافظت را یک جا داراست. (۸۰ گرم)

– اسپری براق کننده جهت تثبیت و مرحله آخر تمامی فعالیت‌های انجام شده است. (۱۲۵ میلی لیتر)

– سمباده خاکستری رنگ با زبری ۱۵۰۰ و اسفنج مخصوص.

– سمباده قهوه ای رنگ با زبری ۵۰۰۰ و اسفنج مخصوص.

– سمباده آبی رنگ با زبری ۳۰۰۰ و اسفنج مخصوص.

قیمت و خرید کیت پولیش مفرا

کیت مفرا

 

پولیش از بین برنده‌ی خطوط و زردی موجود بر روی چراغ خودرو مگ MAG

این پولیش، مخصوص از بین بردن خط و خش و ماتی چراغ های خودرو است که برای بازسازی شیشه چراغ‌های جلو طراحی شده است. این محصول به راحتی سطح چراغ خودرو را عاری از هر گونه خط و خش می‌کند. همچنین سطح را به خوبی تمیز کرده و پولیش می‌کند. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به افزایش سطح ایمنی و دید راننده نیز اشاره کرد. به ظاهر ماشین زیبایی خاصی می بخشد.

قیمت و خرید پولیش چراغ مگ

از بین برنده خطوط چراغ مگ

 

کیت پولیش و ترمیم کننده چراغ خودرو سوناکس

این کیت مخصوص ترمیم و نوسازی دوباره روکش چراغ ماشین‌هایی است که دچار زردی و یا مات‌شدگی شدند. کیت پولیش و ترمیم کننده چراغ خودرو سوناکس خطوط روکش چراغ خودرو را از بین می‌برد و لایه‌ای با دوام برای محافظت از آن در طولانی مدت ایجاد می‌کند. شفافیت و ازبین رفتن ماتی و زردی چراغ باعث می‌شود تا نور بیشتری از چراغ ساطع شود. با استفاده از این کیت، شفافیت روز اول چراغ‌های جلوی خودرو را به آن‌ها بازگردانید. بهترین نتیجه حاصل استفاده از این پولیش، بر روی چراغ‌های جلو می‌باشد.

قیمت و خرید کیت پولیش چراغ سوناکس

کیت پولیش سوناکس

پولیش چراغ K1 کی وان مخصوص از بین بردن خط و خش و ماتی چراغ های خودرو

این پولیش، مخصوص از بین بردن خط و خش و ماتی چراغ خودرو است. همانطور که از اسم این محصول پیدا است، با استفاده از آن می‌توانید تمامی خطوط به وجود آمده بر روی چراغ‌ها را از بین ببرید. این محصول مخصوص چراغ‌های خودرو طراحی شده است و می‌تواند آن را شفاف و بازسازی کند. حداکثر بازده روشنایی را تضمین می‌کند. همچنین باعث افزایش ایمنی رانندگی شده و ظاهر خودرو را بهبود می‌بخشد.

قیمت و خرید پولیش چراغ کی وان

محصول برند کی وان

 

سوالات متداول پیرامون پولیش چراغ:

آیا راهی به جز تعویض چراغ‌های مات خودرو وجود دارد؟

استفاده از کیت پولیش چراغ، یک جایگزین مناسب برای تعویض چراغ‌ها است. این کیت‌ها به گونه‌‌ای طراحی شده‌اند که به طور کامل اکسیداسیون و خط و خش تشکیل شده روی شیشه را پاک می‌کند و ظاهر درخشنده و نو را به چراغ باز می‌گرداند.

دلیل ماتی چراغ‌های خودرو چیست؟

چراغ‌های خودرو به طور معمول از جنس طلق و یا شیشه هستند. طبیعی است که با گذر زمان شفافیت خود را از دست می‌دهند، اما با پولیش چراغ خودرو می‌توان این شفافیت را به آن‌ها بازگرداند.

استفاده از پولیش چراغ چه مزیتی دارد؟

با استفاده از این محصولات می‌توان خط و خش‌های به وجود آمده بر روی سطح چراغ‌ها را از بین برد. به علاوه ماتی و زردی روی سطح چراغ نیز به راحتی و با استفاده از پولیش چراغ به طور کامل از بین می‌رود.

چراغ‌های جلوی خودرو از چه جنسی ساخته شده‌اند؟

چراغ‌های جلو از یک ماده سخت شفاف به نام پلاستیک پلی کربنات ساخته شده است که به عنوان گزینه‌ای مناسب به جای شیشه در خودرو کاربرد دارد.

برای پوولیش کردن چراغ خودرو از چه دستگاهی باید استفاده کنیم؟

برای اجرای پولیش چراغ، بهتر است از دستگاه پولیش استفاده کنید تا نتیجه‌ی مطلوب بگیرید.

9 نظرات
 1. هادی کیهانی می گوید

  نکته ای که وجود داره اینه که هر پولیش چراغی خریدین فیلم روش استفاده صحیحشو ببینید و بعد اعمال کنید، چون این شیشه ها بشدت حساسه و اعمال نادرست مواد میتونه بدترشم بکنه

 2. بهیرایی می گوید

  من از سوناکس و مگ تو کارگاهم استفاده کردم، اول سوناکس و بعد مگ کیفیت خوبی داشتن

 3. آرش نجفی می گوید

  این پولیشا همشون خوبه، من از مگ استفاده کردم و راضی بودم، ماتی چراغ رو از بین برد

 4. نیما صادقی می گوید

  من از مفرا استفاده کردم خوب بود.

 5. میثم فرهمند می گوید

  من از پولیش چراغ سوناکس استفاده کردم و واقعا عالیه

 6. کیوان رسولی می گوید

  من از سوناکس استفاده کردم حرف نداره

 7. امید سهرابی فر می گوید

  من هر دفعه که چراغ ماشینم مات میشه از اتوسول استفاده میکنم و واقعا هم راضیم، خوب براق میکنه

 8. بهروز کمالی می گوید

  من سوناکسو ترجیح میدم

 9. مهران قاسمی می گوید

  من از سوناکس استفاده کردم عالی هست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.