مراقبت و نگهداری از تورنادو و لنس گان!

بررسی روش‌های مراقبت و نگهداری از تورنادو و لنس گان!

مراقبت و نگهداری صحیح از تورنادور و لنس گان سبب حفظ کیفیت و کارکرد درست آن تا مدتها می‌گردد. با این وجود سوالاتی از قبیل اینکه چه زمانی گان را تمیز کنیم؟ و یا چگونه تمیز کنیم؟ ممکن است برای هر دیتیلری پیش بیاید. در این مقاله ما به تمام سوالات شما پاسخ می‌دهیم تا در نگهداری هر چه بهتر گان شما را یاری کینم.

قیمت و خرید انواع تورنادور گان و لنس گان

 

تفاوت نوع پاشش مواد تورنادو گان و لنس گان

آشنایی با مکانیزم کارکرد تورنادور و لنس گان

تورنادور گان برای تمیز کردن سطوح داخلی خودرو و لنس گان برای تمیز کردن سطوح خارجی خودرو ساخته شده است. در مخزن هر دو گان ترکیب شوینده و آب ریخته شده و به پمپ باد متصل می‌شوند. لنس گان مواد را به صورت کف و تورنادو گان مواد را به صورت پودری روی سطح پخش می‌کند. طراحی و کیفیت متریال به کار رفته در گان، در خروجی کار و طول عمر آن بسیار موثر است.

شوینده مناسب تورنادو و لنس گان

از چه مواد شوینده‌ای برای تورنادو و لنس گان استفاده کنیم؟

لنس گان برای پاشش کف طراحی شده است، در نتیجه بهتر است شوینده‌ای انتخاب شود که قدرت کف سازی مناسبی داشته باشد. برای تورنادور نیز بهتر است از شوینده‌های مخصوص سطوح مورد نظر و ترجیحاً بدون کف استفاده شود. پاشش مواد با فشار هوای زیاد، سبب از بین رفتن کثیفی‌های روی سطح می‌گردد. دقت داشته باشید که اگر بر روی سطح مورد نظر، پوشش محافظ استفاده شده است، حتماً از شوینده با PH خنثی استفاده کنید.

 

چرا باید گان را تمیز کنیم؟

چرا باید گان را تمیز کنیم؟

هر محصولی بعد از استفاده باید تمیز گردد تا طول عمر بیشتری داشته باشد. درست است که اغلب گان‌ها دارای از مواد مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی ساخته شده‌اند، اما در صورت عدم تمیز کردن و باقی ماندن مواد ممکن است به مرور زمان سبب گرفتگی مجرای پاشش مواد و تخریب آن گردد. از این رو بهتر است بعد از هر بار استفاده، آن را تمیز کرده و خشک نمایید.

 

چگونه گان را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن سری لوله تورنادو گان و لنس گان، کافی است سری پاشش مواد آن را داخل سطل آب تمیز نگه داشته و اهرم را چند بار فشار دهید. این کار سبب مکش آب تمیز به داخل گان می‌گردد. بدین شکل شما به راحتی می‌توانید آن را پاکسازی نمایید. البته برای تمیز کردن نهایی، بهتر است از ابزار و فرچه مخصوص این کار نیز کمک بگیرید. همچنین داخل مخزن آب تمیز ریخته و چندین بار اسپری کنید تا تمامی مواد شوینده باقی مانده از لوله گان خارج شود. جهت مشاهده ویدیو آموزش تمیز کردن تورنادو گان روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده ویدیوی آموزش نگهداری از تورنادو گان

 

چرا بعضاً گان مواد را به خوبی روی سطح نمی‌پاشد؟

حتماً برای شما نیز پیش آمده است که در هنگام استفاده از گان، متوجه عدم پاشش مواد شده باشید. این مشکل دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد که در زیر به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم:

  • چسبیدن نی مکش به کف مخزن: گاهاً به دلیل چسبیدن انتهای نی به کف مخزن، مانع از مکش شوینده می‌شود. در این صورت، بهتر است انتهای نی را به صورت اریب برش دهید تا مکش به درستی انجام شود.

 

  • استفاده از شوینده نامناسب: در صورتی که برای لنس گان از شوینده کم کف مانند شامپو واکس استفاده کنید، گان قادر به کف سازی نخواهد بود. پس در انتخاب شوینده حتماً دقت لازم را داشته باشید.

 

  • فیلتر کثیف: حتماً بعد از هر بار استفاده گان را تمیز کنید تا مواد د داخل آن سبب ایجاد جرم و گرفتگی نشود.

 

  • عدم تنظیم فشار ورودی هوا: فشار ورودی سبب پاشش مواد روی سطح می‌گردد. پس با افزایش فشار می‌توانید مواد را بهتر روی سطح پخش کنید.

 

  • استفاده از گان بی کیفیت: هر چقدر هم که از گان به خوبی مراقبت نمایید، در صورتی که متریال آن از مواد بی کیفیت باشد، در کوتاه مدت خراب خواهد شد و کارایی لازم را نخواهد داشت.

 

چه دلایلی سبب خرابی گان می‌گردد؟

هر محصولی در اثر استفاده و به مرور زمان دچار فرسودگی می‌گردد. اما گاهاً بی دقتی‌های کوچک سبب خرابی گان می‌شود. اولین و مهمترین دلیلی که سبب خراب شدن آن می‌شود و به آن اشاره شد، عدم تمیز کردن گان بعد از هر بار استفاده می‌باشد. دومین دلیل می‌تواند وارد شدن ضربه به گان باشد، که کارکرد آن را دچار اختلال نماید. علاوه بر اینها،  بعضی از مواد رسوب و جرم زیادی از خود به جا می‌گذارند، که در هنگام تهیه شوینده حتماً باید به این مورد و همچنین میزان PH مواد توجه نمود. در صورتی که PH شوینده خیلی زیاد یا خیلی کم باشد، سبب آسیب به متریال گان می‌شود. در پایان می‌توان گفت که فشار ورودی هوا همانطور که کم باشد، مواد را به خوبی پاشش نمی‌کند؛ در صورتی که، بیش از حد نیز باشد، سبب آسیب دیدن گان می‌گردد. برای یافتن فشار مناسب حتماً به دفترچه راهنمای کالا مراجعه نمایید.

tornado gun & lance gun maintenancee

از کجا تورنادو و لنس گان با کیفیت بخریم؟

برای تهیه انواع تورنادو گان و لنس گان در سایزهای مختلف و با تنوع قیمتی زیاد، فقط کافی است به سایت گنجی پخش مراجعه نمایید و یا روی لینک زیر کلیک نمایید. همچنین می‌توانید با مشاورین ما تماس گرفته و از راهنمایی آنها در انتخاب صحیح محصول مورد نظر راهنمایی بگیرید.

قیمت و خرید انواع تورنادور گان و لنس گان

جهت مشاهده سایر محصولات لاین خودرو به سایت گنجی پخش مراجعه نمایید و یا در اینستاگرام و یا تلگرام ما عضو شوید.

سوالات متداول پیرامون مراقبت و نگهداری از گان:

تفاوت لنس گان و تورنادو گان چیست؟

تورنادو برای تمیز کردن سطوح داخلی خودرو با پاشش پودری و لنس گان برای تمیز کردن سطوح خارجی خودرو با پاشش مواد به صورت کفی می‌باشد.

از چه مواد شوینده‌ای برای گان استفاده کنیم؟

بهتر است از مواد شوینده با PH خیلی زیاد یا کم استفاده نکنید تا آسیبی به گان وارد نگردد.

آیا تورنادو و لنس گان نیاز به تمیز کردن دارند؟

بله، بهتر است بعد از هر بار استفاده با مکش آب تمیز، لوله و مخزن گان را تمیز نمایید.

علت عدم پاشش خوب مواد توسط انواع گان چیست؟

چسبندگی نی مکش به کف مخزن، فیلتر کثیف، گان بی کیفیت، شوینده نامناسب، عدم تنظیم درست فشار هوای ورودی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 2 =