درباره صفحه نگهدارنده پولیشر چقدر اطلاعات دارید؟!

هر آنچه درباره صفحه نگهدارنده Backing Plate باید بدانید...

یکی از اصلی‌ترین لوازم مورد نیاز برای پولیشکاری و از بین بردن خط و خش روی بدنه خودرو، دستگاه پولیش می‌باشد. همانطور که می‌دانید هر محصولی لوازم جانبی مخصوص خود را دارد. چرا که این لوازم به مرور زمان فرسوده شده و نیاز به تعویض دارند. در این مقاله به توضیحات بیشتر درباره صفحه نگهدارنده پولیشر یا همان صفحه پلیت (Backing Plate) پرداخته و به سوالات شما در این زمینه پاسخ می‌دهیم.

قیمت و خرید انواع صفحه نگهدارنده

صفحه نگهدارنده دستگاه پولیش polisher backing plate

صفحه نگهدارنده چیست؟

صفحه پلیت در واقع رابط کاربری بین دستگاه و پد پولیش است. صفحه نگهدارنده از بخش بالا به پولیشر به کمک پیچ متصل می‌شود. همچنین بخش پایینی آن به کمک چسب ولکرو، پد پولیش را محکم نگه می‌دارد. کیفیت این محصول در بازده کار شما بسیار تاثیر گذار است. Backing Plate نوع کوچک امکان کار بر روی سطوح باریک میسر نموده و نوع بزرگ، سرعت انجام کار را افزایش می‌دهد. بهترین صفحه‌های نگهدارنده دارای کیفیت ساختاری مناسب بوده و مانع از انتقال گرما به پولیشر می‌شوند.

polisher backing plate

انواع صفحه پلیت

صفحه پلیت‌ها مناسب پولیشر روتاری، اوربیتال و دوآل اکشن ساخته می‌شوند. در زیر به خصوصیات هر کدام به صورت جداگانه اشاره شده است:

  • پلیت روتاری: نوع روتاری بر روی خود، پیچ ماده دارد که به راحتی قابل نصب روی دستگاه پولیشر می‌باشد. به طور معمول بخش اصلی این محصولات از جنس پلی اورتان می‌باشد، که در کاهش انتقال لرزش و حرارت موثر است. در هسته آن، پایه‌های فولادی به کار می‌رود تا تعادل را حفظ کرده و فشار را به پد انتقال دهد. علاوه بر این، لبه اریب از تماس بین صفحه و سطح رنگ هنگام کج شدن پولیش جلوگیری می‌کند.
  • پلیت اوربیتال: دور تا دور این پلیت با نوار لاستیک پوشانده شده است که مانع از آسیب به سطح می‌شود. بارزترین مشخصه این نوع صفحه‌های نگهدارنده، سوراخ‌های افقی و عمودی تعبیه شده روی آن است، که مانع از داغ شدن دستگاه پولیش می‌شود. طراحی صفحه نگهدارنده مخصوص دستگاه پولیش اوربیتال به گونه‌ای است که کنترل آسان پولیشر را میسر می‌کند.
  • پلیت دوآل اکشن: این صفحه نگهدارنده، در واقع ترکیبی از اوربیتال و روتاری است. در بخش بالایی این پلیت، اتصال دهنده‌های پیچ، واشر و حلقه تعبیه شده‌اند تا مانع از جدا شدن در حین پرداخت شوند. ساختار پلی اورتان و پایه‌های فولادی در این محصول نیز سبب حفظ تعادل و کاهش لرزش می‌شود. لبه اریب صفحه نگهدارنده دوآل اکشن، از تماس بین صفحه و سطح رنگ هنگام کج شدن پولیش جلوگیری می‌کند.

 

انتخاب سایز مناسب صفحه پلیت

این صفحه‌های نگهدارنده در انواع سایزهای مختلف از قبیل 7.5، 12، 15 و … عرضه می‌شوند. انتخاب دقیق سایز مناسب پلیت برای پولیشر شما بسیار مهم است. در صورتی که صفحه پلیت بزرگتر از استاندارد را انتخاب نمایید، سبب فشار به دستگاه شده و بازده کار کاهش می‌یابد. همچین در صورت انتخاب سایز کوچکتر، امکان انجام کار به دلیل بزرگ بودن دستگاه سخت می‌شود. همانطور که می‌دانید، هر پولیشر قدرت موتور متفاوتی دارد و شرکت سازنده با توجه به آن، سایز استاندارد صفحه پلیت را تعیین می‌نماید. پس حتماً در هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید.

انتخاب پد پولیش برای صفحه پلیت

انتخاب پد پولیش مناسب

بعد از تهیه صفحه نگهدارنده دستگاه پولیش، حال موقع انتخاب پد پولیش مناسب است. بهتر است سایز پد با صفحه پلیت یکسان و یا کمی بزرگتر باشد. اگر سایز پد کوچک باشد سبب آسیب به پلیت و بدنه خودرو می‌گردد. همچنین اگر سایز پد پولیش بیش از اندازه بزرگ باشد، کارایی و بازده آن کاهش می‌یابد.

 

نحوه نصب صفحه نگهدارنده

نحوه نصب صفحه نگهدارنده

  • نوع دوآل اکشن و اوربیتال: ابتدا واشر را روی پلیت قرار دهید. با آچار پیچ پولیشر را نگداشته و سپس پلیت را روی آن قرار داده و بچرخانید. در هنگام بستن پلیت، همچنان آچار را ثابت نگهدارید. بعد بستن کامل می‌توانید آچار را بردارید. در پایان پیچ در مرکز صفحه پلیت را با آلن ببندید.
  • نوع روتاری: صفحه نگهدارنده روی پیچ دستگاه قرار داده و بچرخانید. در پایان با آچار آن را محکم نمایید.

 

مطالب مرتبط

چرا باید صفحه پلیت را عوض کنیم؟!

هر کالایی در اثر استفاده به مرور زمان فرسوده می‌شود. این فرسودگی امکان دارد در اثر استفاده نادرست و ساییدگی با سطح، تسریع گردد. همچنین، بعضی افراد تمایل به تغییر سایز پلیت دارند که در چنین حالتی نیز اقدام به تعویض آن می‌نمایند. یکی دیگر از دلایلی که ممکن است پولیشکار را ناچار به تعویض صفحه نگهدارنده نماید، خراب شدن چسب ولکرو و عدم داشتن چسبندگی کافی برای پد پولیش می‌باشد. اگر شما نیز با این مشکلات روبه رو هستید، باید به فکر تعویض آن باشید.

 

از کجا صفحه نگهدارنده بخریم؟

برای تهیه انواع صفحه پلیت در سایزهای مختلف و با تنوع قیمتی زیاد، فقط کافی است به سایت گنجی پخش مراجعه نمایید و یا روی لینک زیر کلیک نمایید. همچنین می‌توانید با مشاورین ما تماس گرفته و از راهنمایی آنها در انتخاب صحیح محصول مورد نظر راهنمایی بگیرید.

قیمت و خرید قطعات و لوازم جانبی دستگاه پولیش

جهت مشاهده سایر محصولات لاین خودرو به سایت گنجی پخش مراجعه نمایید و یا در اینستاگرام و یا تلگرام ما عضو شوید.

سوالات متداول پیرامون صفحه نگهدارنده دستگاه پولیش:

صفحه نگهدارنده چیست؟

صفحه پلیت در واقع رابط کاربری بین دستگاه و پد پولیش است، که فشار را از دستگاه به پد پولیش منتقل می‌کند.

آیا می‌توان از صفحه پلیت بزرگتر یا کوچکتر استفاده نمود؟

استفاده از صفحه پلیت بزرگتر سبب کاهش قدرت پولیشر و همچنین، استفاده از سایز کوچکتر سبب سخت شدن پولیشکاری به دلیل سایز بزرگ پولیشر می‌شود.

آیا نصب Backing Plate نیاز به مهارت خاصی دارد؟

خیر، نصب آن بسیار آسان بوده و نیاز به مهارت خاصی ندارد. فقط کافی است دفترچه راهنمای کالا را مطالعه نمایید.

از کجا صفحه نگهدارنده بخریم؟

برای تهیه بهترین صفحه‌های نگهدارنده دستگاه پولیش، فقط کافی است به وب سایت گنجی پخش مراجعه نمایید و یا با مشاورین ما در ارتباط باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =