آشنایی با سرامیک چرم خودرو

آشنایی با سرامیک چرم خودرو و محصولات برتر در این زمینه

امروزه در دنیای طراحی خودرو، نه تنها بدنه از اهمیت زیادی برخوردار است، بلکه دیزاین داخل کابین خودرو نیز به همان اندازه مورد توجه قرار می‌گیرد. در رابطه با طراحی داخلی خودرو، از چرم استفاده‌ی بسیاری می‌شود؛ چرا که زیبایی خاصی به شکل ظاهری ماشین می‌بخشد و همچنین جزئی از کالاهای لوکس به حساب می‌آید. در صورت مراقبت از چرم، می‌توان از ظاهر خوبی که خودرو پیدا می‌کند، لذت فراوانی برد؛ اما برعکس اگر به آن توجه نشود، چرم دچار پوسته پوسته شدن و یا ایجاد ترک‌هایی بر روی آن می‌شود. پس در جهت مراقبت از آن باید اقداماتی اندیشید. در این مقاله ما شما را با سرامیک چرم آشنا می‌نماییم.

قیمت و خرید پوشش نانو سرامیک چرم

 

تاریخچه چرم و مراقبت از آن

خودروها در گذر تاریخ از لحاظ فنی و طراحی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، تغییرات زیادی کرده‌اند. در نتیجه شیوه‌ مراقبت و نگهداری آن‌ها نیز دستخوش تغییراتی شده است. به عنوان مثال، امروزه استفاده از چرم در خودرو، یکی از نمونه‌هایی است که به وفور در ماشین‌ها به خصوص از نوع لوکس، دیده می‌شود. البته مراقبت از چرم در بهترین حالت ممکن، تا حدودی پیچیده و سخت است؛ چرا که وجود خاک، کثیفی، چربی، عرق بدن و … روی ساختار چرم تاثیر منفی می‌گذارند.

می‌توان گفت خودروهای اولیه، صندلی‌هایی زمخت داشتند که نشستن بر روی آن‌ها چندان راحت نبود. از آنجایی که در آن روزگار مدت زمان رانندگی مثل امروز زیاد طولانی نبود، زیاد مشکلی را به وجود نمی‌آورد اما امروزه بخشی از زندگی ما در اتومبیل می‌گذرد و برای بیشتر آدم‌ها، استفاده از خودرو در طول روز جهت برطرف کردن نیازهایشان، جز لاینفک زندگی شده است.

تاثیر لوسیون چرم

پوشش نانو سرامیک چرم

همانطور که می‌دانید بهترین محصول محافظتی خودرو، پوشش نانو سرامیک می‌باشد. سرامیک به دلیل ساختار ویژه‌ای که دارد لایه‌ محافظ مقاومی را روی سطح ایجاد می‌کند که علاوه بر بیشترین ماندگاری، مقاومت زیادی در برابر اشعه مضرر ماورای بنفش خورشید دارد. اشعه UV اصلی ترین عامل آسیب رسیدن به سطوح چرمی ماشین از قبیل داشبورد، تودوزی، صندلی، فرمان و … می‌باشد. علاوه بر همه اینها سرامیک چرم قدرت آبگریزی دارد که تمام آلودگی‌ها و مایعات را دفع کرده و سبب سر خوردن آن از سطح می‌شود. این ویژگی آبگریزی سبب دیرتر کثیف شدن سطوح چرمی می‌شود.

 

مزایای استفاده از پوشش نانو سرامیک چرم

 • ایجاد لایه محافظ
 • دارای اثر بخشی بالا
 • جلوگیری از ترک خوردن چرم
 • نرم کردن سطوح چرمی
 • افزایش طول عمر چرم
 • مراقبت از چرم در برابر اشعه‌ مضر آفتاب و اکسیداسیون
 • آبگریز کننده
 • ایجاد خاصیت دافعه
 • دیرتر کثیف شدن سطح
 • ماندگاری بالا

 

پروسه مراقبت از سطوح چرمی ماشین

صندلی چرم از گزینه‌های دوست داشتنی یک خودرو می‌باشد که مانند سطح دیگری نیاز به نگهداری و مراقبت دارد، به خصوص اگر چرم اصل باشد. زیرا از بین رفتن آن هزینه اضافی است. در ادامه تمیز کردن درست و اصولی چرم، قدم به قدم توضیح داده شده است:

 • قدم اول استفاده از جاروبرقی: عملیات تمیز کردن داخل خودرو را با جاروبرقی آغاز کنید تا هر آلودگی که قابل برداشته شدن با آن است، از روی سطح پاک شود. فقط مواظب باشید که جارو را به آرامی بر روی روکش صندلی بکشید.
 • قدم دوم استفاده از تمیز کننده‌ چرم: پس از برداشتن آلودگی‌های درشت از روی سطوح چرمی و یا صندلی‌ها، نوبت به استفاده از تمیز کننده‌ چرم رسیده است. به این گونه که آن را به سطح مورد نظرتان اسپری کنید و با استفاده از یک برس مناسب، آن را بر روی سطح پخش نمایید.
 • قدم سوم پاک کردن مواد از روی سطح: با استفاده از یک دستمال و یا حوله‌ی مایکروفایبر، مواد باقی مانده بر روی سطح را بردارید. البته توجه داشته باشید که بعد از آن نیز ممکن است سطح مقداری مرطوب باشد.
 • قدم چهارم استفاده از سرامیک چرم: در این مرحله از پوشش نانو سرامیک چرم که ترجیح می‌دهید و مناسب است، را طبق دستورالعمل آن استفاده کنید و تا مدت ذکر شده ایزوله نمایید.

تمیز کننده چرم

نکاتی در مورد مراقبت از چرم

در ارتباط با نگهداری از چرم خودرو نکاتی باید رعایت شوند که در ادامه آورده شده است.

 • اگر مجبور به پارک خودرو در فضای باز شدید، حتما مکانی را برای پارک انتخاب کنید که در معرض تابش مستقیم نور خورشید نباشد. نور خورشید چرم را خشک کرده و باعث می‌شود که ترک‌ بخورد و از بین برود.
 • سعی کنید رطوبت، طولانی مدت بر روی قسمت‌های چرمی خودرو شما نماند چرا که کپک‌ها فرصت رشد روی آن را نداشته باشند و کیفیت خود را از دست ندهد.
 • تمیز نگه‌داشتن چرم، یکی از راه‌های افزایش عمر این متریال گران‌قیمت است، پس هر چند وقت یک بار از محافظ و تمیز کننده مخصوص آن استفاده کنید.
 • چرم استعداد خشک شدن و ترک خوردن دارد؛ اما کافی است هرچند وقت یک‌بار با استفاده از واکس، آن را برق بیندازید تا هم مثل روز اولش زیبا شود و هم مانع از ترک خوردن سطح آن شوید.
 • هرگز این سطوح را با شوینده‌های شیمیایی تمیز نکنید. زیرا چرم را خشک و رطوبت آن را از بین می‌برند. در این شرایط مقاومت سابق را نخواهد داشت و دچار ترک و سوراخ خواهد شد.
 • هرگز آن را با حرارت خشک نکنید بهترین راه خشک‌کردن آن استفاده از پارچه نرم و خشک است.

 

 

معرفی سرامیک‌های چرم برتر

پس از آن آنکه با سرامیک چرم آشنا شدید، نوبت به آن رسیده که با چند محصول برتر در این زمینه آشنا شوید:

 

پوشش سرامیک چرم و پلاستیک نانوتیس NanoTiss Leather & Plastic Ceramic Coating

 • پوشش سرامیک چرم و پلاستیک نانوتیس NanoTiss Leather & Plastic Ceramic Coating

پوشش سرامیک چرم و پلاستک نانوتیس یک پوشش پلیمری نانو می‌باشد که باعث ایجاد لایه دوم و یک پوشش بسیار مقاوم بر روی سطح چرمی و پلاستیکی خودرو شما شده و به حفاظت از سطوح چرمی و پلاستیکی خودرو شما می پردازد. این محصول که تولید کشور ژاپن می باشد محصولی بادوام بوده که روی سطح ایجاد براقیت می کند. علاوه بر موارد ذکر شده، این محصول خاصیت آبگریزی را به این سطوح می‌دهد. همچنین چرم را نو و نرم می‌کند. از جمله ویژگی‌های این محصول ایجاد خاصیت آبگریزی و آنتی UV می‌باشد.

قیمت و خرید پوشش سرامیک چرم نانوتیس

 

Fergal Leather & Plastic Ceramic Coating

 • پوشش سرامیک چرم و پلاستیک فرگال Fergal Leather & Plastic Ceramic Coating

پوشش سرامیک چرم و پلاستیک فرگال علاوه بر آن خاصیت سرامیکی که به چرم می‌دهد، باعث می‌شود این سطوح از کثیفی در امان بماند. این محصول ضد آلودگی بوده و از تغییر رنگ چرم جلوگیری می‌کند. از این محصول می‌توان بر روی تمامی محصولات چرمی استفاده کرد. پوشش سرامیک چرم و پلاستیک فرگال دارای حفاظت فوق‌لعاده می‌باشد و سطح چرم را لغزنده و یا تضعیف نمی‌کند. بلکه آن را نرم می‌کند. این محصول سطح را آبگریز می‌کند و تمیز کردن آن را راحت می‌کند. از این محصول بر روی سطوح پلاستیکی نیز می‌توان استفاده کرد و تمامی کارایی که روی چرم دارد را نیز بر روی پلاستیک هم اجرا می‌نماید.

قیمت و خرید سرامیک چرم فرگال

 

اسپری نانو سرامیک هندلکس مخصوص سطوح چرمی خودرو Hendlex مدل Matte Effect

 • اسپری نانو سرامیک هندلکس مخصوص سطوح چرمی خودرو Hendlex مدل Matte Effect

اسپری نانو سرامیک هندلکس مخصوص سطوح چرمی خودرو Hendlex سطوح را آبگریز کرده که این موضوع خود می‌تواند سطح را تا مدت زیادی تمیز نگه دارد. علاوه بر موارد ذکر شده، از این محصول می‌توان برای نرم کردن چرم نیز استفاده کرد. این اسپری از سطوح چرمی در برابر آلودگی‌هایی از جمله چربی، روغن، رطوبت و … محافظت می‌کند. استفاده از آن بر روی سطوح و صندلی‌هایی که دارای روکش چرمی هستند، مانعی ندارد. اسپری نانو سرامیک هندلکس مخصوص سطوح چرمی خودرو Hendlex خاصیت آبگریزی دارد و یک لایه محافظ بر روی سطح ایجاد می‌کند که باعث می‌شود از چرم در برابر اشعه مضر خورشید مراقبت کند.

قیمت و خرید اسپری سرامیک چرم هندلکس

 

پوشش نانو سرامیک مخصوص سطوح چرمی خودرو 400 میلی لیتری Q2 Leather Coat جیون-GYEON

 • پوشش نانو سرامیک مخصوص سطوح چرمی خودرو 400 میلی لیتری Q2 Leather Coat جیون-GYEON

پوشش نانو سرامیک مخصوص چرم جیون با فرمولاسیون ویژه خود انواع آلودگی‌ها را از روی سطوح چرمی پاک کرده و آن را همچون روز اول نو می‌کند.از ویژگی‌های منحصر به فرد این محصول می‌توان به خاصیت آبگریزی و ضد اشعه ماورای بنفش اشاره کرد. این پوشش نانو سرامیک محافظ در برابر مایعات، عرق، کثیفی و همچنین “انتقال رنگ” از شلوار جین و لباس، رنگ پریدگی توسط آفتاب است و تا حداکثر 3 ماه دوام دارد. البته پیشنهاد می‌شود برای نتیجه گیری بهتر، هر 1 ماه یکبار مجدد استفاده شود. با فرمولاسیون ویژه خود انواع آلودگی‌ها را از روی سطوح چرمی پاک کرده و آن را همچون روز اول نو می‌کند.از ویژگی‌های منحصر به فرد این محصول می‌توان به خاصیت آبگریزی و ضد اشعه ماورای بنفش اشاره کرد. این پوشش نانو سرامیک محافظ در برابر مایعات، عرق، کثیفی و همچنین “انتقال رنگ” از شلوار جین و لباس، رنگ پریدگی توسط آفتاب است و تا حداکثر 3 ماه دوام دارد. البته پیشنهاد می‌شود برای نتیجه گیری بهتر، هر 1 ماه یکبار مجدد استفاده شود.

قیمت و خرید اسپری سرامیک چرم جیون

 

سوالات متداول پیرامون محافظت و نگهداری از چرم خودرو:

آیا چرم خودرو نیز نیاز به مراقبت دارد؟

در صورت مراقبت از چرم، می‌توان از ظاهر خوبی که خودرو پیدا می‌کند، لذت فراوانی برد؛ اما برعکس اگر به آن توجه نشود، دچار پوسته پوسته شدن و یا ایجاد ترک‌هایی بر روی آن می‌شود.

چگونه باید نسبت به تمیز کردن چرم خودرو اقدام کرد؟

قدم اول کثیفی‌های درشت را با استفاده از جارو برقی بردارید. سپس از یک تمیز کننده چرم استفاده کنید. باقی مواد را با استفاده از یک دستمال مایکروفایبر پاک نمایید. سرامیک چرم را به تمام قسمت‌های چرمی بکشید.

تا چه زمانی سرامیک چرم باید بر روی سطوح باقی بماند؟

ماندگاری محصولات با توجه به برند متفاوت است، اما اغلب 6 ماه ماندگاری دارند.

استفاده از سرامیک چرم هر چند وقت یک بار باید انجام گیرد؟

با توجه به ماندگاری ذکر شده بر روی لیبل، آن را در فواصل زمانی منظم شارژ نمایید.

جهت جلوگیری از ترک خوردن چرم، چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

اگر می خواهید صندلی خودرویتان براق و بدون ترک باشد، هر هفته آن‌ها را تمیزکنید. از سرامیک چرم استفاده کنید. علاوه بر آفتاب گیر شیشه‌ی جلو، استفاده از آفتابگیر شیشه‌ی کناری نیز ضروری است.

5 نظرات
 1. علی قاسمی می گوید

  چرم گرونه و باید حتما ازش مراقبت کرد این نکات هم جالب بودن دونستنش

 2. میثم فرهمند می گوید

  فروشگاهتون محصولات خیلی خوبی داره برای محافظت از چرم

 3. یاشار صفرزاده می گوید

  استفاده از محافظ چرم، طول عمر چرم رو بیشتر میکنه.
  من از لوسیون چرم نانوتیس ایتفاده میکنم و واقعا راضی ام

 4. محمد قاسمی می گوید

  برای افزایش عمر چرم باید مرتب ازش محافظت کرد چون عوض کردنش خیلی هزینه زیادی داره

 5. بهزاد توانا می گوید

  اگر به چرم رسیدگی نشه، پوسته پوسته شدن یا ترک خوردنش کلی برای آدم ضرره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 2 =