آیا دستگاه پولیش اوربیتال را به طور کامل می‌شناسید؟

کاربرد دستگاه پولیش اوربیتال و معرفی 5 محصول برتر در این زمینه

بهترین و کاراترین راه برای از بین بردن خطوط ایجاد شده بر روی بدنه خودرو، استفاده از پولیش است. همانطور که می‌دانید نوع ماده پولیش انتخابی بسته به زبر، متوسط و نرم بودن آن توسط متخصصین، به عمق خط ایجاد شده بر روی بدنه بستگی دارد. برای انجام عملیات پولیشکاری، ما در کل به دستگاه، پد و مواد پولیش نیاز داریم. در این مقاله قصد داریم دستگاه پولیش اوربیتال را مورد بحث و بررسی قرار دهیم و در نهایت به معرفی ۵ محصول برتر در این زمینه بپردازیم.

 

دستگاه پولیش و انواع آن

عوامل متفاوتی وجود دارند که باعث ایجاد خط و خش و یا مات شدن رنگ بدنه خودرو می‌شوند. برای احیای رنگ، رفع آفتاب‌سوختگی و از بین بردن خطوط موجود بر روی بدنه، سریع‌ترین راهی که می‌توان انجام داد، پولیش کردن بدنه خودرو است.

پولیشر، دستگاهی صنعتی بوده که از آن برای جلا دادن به سطوح مختلف مانند انواع کف پوش، سنگ، سرامیک، بتن و ترمیم سطح بدنه خودرو استفاده می‌شود. انواع دستگاه‌های پولیش متفاوت هستند اما در حوزه‌ی صنعت دیتیلینگ به روتاری یا چرخشی، اوربیتال، دوال اکشن و آیبرید تقسیم‌بندی می‌شوند.

 

دستگاه پولیش اوربیتال

برای از بین بردن خطوط موجود بر روی بدنه خودرو، استفاده از دستگاه پولیش روتاری و یا اوربیتال تفاوتی ندارد؛ موضوعی که باید مد نظر قرار گیرد، ترجیح فردی است که می‌خواهد عملیات پولیشکاری را انجام دهد. همانطور که می‌دانید دستگاه پولیش روتاری، دارای حرکت دورانی است، اما پولیشر اوربیتال علاوه بر آن که حرکت دورانی دارد، دارای حرکت مثلثی نیز می‌باشد.

دستگاه پولیشر اوربیتال سطح بیشتری را نسبت به پولیشر روتاری پوشش می‌دهد اما میزان لایه برداری آن نسبت به روتاری کم‌تر می‌باشد. می‌توان گفت که حرکت  اوربیتال چیزی همانند دست انسان است. از طرفی پس از استفاده از دستگاه پولیش اوربیتال نیازی به استفاده از پولیش نرم نیست، چرا که این دستگاه هیچ گونه هولوگرامی از خود به جای نمی‌گذارد.

پولیشر اوربیتال

مزایای استفاده از دستگاه پولیش اوربیتال

 • کنترل راحت و آسان
 • میزان لایه برداری مناسب
 • عدم ایجاد رد و یا هولوگرام
 • دارای دو نوع حرکت همزمان
 • پوشش دهی سطح بیشتر نسبت به روتاری

چند نکته در مورد پولیشر اوربیتال:

– سرعت و میزان لایه برداری در این دستگاه‌ها کم‌تر است اما سطح بیشتری را پوشش می‌دهد.

– برای دستگاه پولیش اوربیتال، تنها پد اوربیتال مورد استفاده قرار میگیرد و پد پولیشر چرخشی بر روی آن قابل نصب نیست.

– توصیه می‌شود برای افرادی که تازه شروع به کار کرده‌اند، پولیشر اوربیتال را تهیه کنند. چرا که کنترل و همچنین کار کردن با آن بسیار راحت‌تر و آسان می‌باشد.

 

پولیشر اوربیتال

معرفی ۵ پولیشر اوربیتال برتر

در این قسمت قصد داریم که به معرفی ۵ دستگاه پولیش اوربیتال که با توجه به کارایی آن‌ها در رده‌ی بهترین‌ها قرار گرفته‌اند، بپردازیم و توضیحی راجع به هر یک از آن‌ها بدهیم.

 

دستگاه پولیش اوربیتال نانوتیس مدل Buff سایز ۱۵

این پولیشر یکی از دستگاه‌های پولیش محبوب در میان پولیشکاران حرفه‌ای است. پولیشر نانوتیس دارای قابلیت تنظیم سرعت بوده و ۶ سرعت متفاوت دارد. به عنوان راهنمایی باید بگوییم که برای اصلاح رنگ سرعت ۴ و ۵ پیشنهاد می‌گردد. هنگام اعمال واکس و درزگیر سرعت ۲ و ۳ مناسب است. همچنین لازم به ذکر است که سرعت ۱ دارای حداکثر ۲۰۰۰ دور در دقیقه و سرعت ۶ دارای حداکثر ۵۳۰۰ دور در دقیقه می‌باشد. قفل ماشه در سمت چپ دسته دستگاه پولیش از جمله مواردی است که برای قفل شدن در هنگام چرخش، تعبیه شده است.

 

قیمت و خرید دستگاه پولیش اوربیتال نانوتیس

دستگاه پولیش اوربیتال

دستگاه پولیش اوربیتال فلکس Flex مدل XFE 7-15 سایز ۱۵

بطور کلی این دستگاه پولیش یک دستگاه پولیش همه چیز تمام بوده و با توجه به طراحی عالی و خاصی که دارد، در دست و هنگام استفاده بسیار راحت و دسته ی دوم آن کنترل بیشتری را بر روی دستگاه به پولیشکار می‌دهد، تا عملکرد بهتری را بر روی هر سطح هدفی داشته باشد. دیگر مهم نیست که سطح مورد نظر شما صاف است یا منحنی، با استفاده از پولیشر فلکس فقط به پولیش کردن آن پرداخته و از نتیجه بی‌نظیر آن لذت ببرید.

 

قیمت و خرید دستگاه پولیش اوربیتال فلکس

پولیشر اوربیتال فلکس

دستگاه پولیش اوربیتال Orbital برند Sea Lion طرح روپس سایز ۱۵

 استفاده از این پولیشر بسیار راحت و آسان بوده، بنابراین همه‌ی افراد، چه متخصص و چه تازه‌کار می‌توانند به راحتی سطح مورد نظر را پولیش کنند. با اینکه سرعت چرخش این دستگاه بالا است، در هنگام کار، کوچک‌ترین لرزشی احساس نمی‌شود. دو عدد LED در بالای دستگاه قرار دارد، که محدوده‌ی درست فشار را بر روی سطح، هنگام انجام عملیات پولیشکاری نشان می‌دهد. به اینصورت که اگر چراغ سبز روشن بود یعنی فشار اعمال شده بر روی سطح کافی است و اگر چراغ قرمز روشن بود، به آن معنی می‌باشد که باید فشار روی سطح کمتر شود.

 

قیمت و خرید دستگاه پولیش اوربیتال Sea Lion

دستگاه پولیش اوربیتال sea lion

مارک ۳ روپس مدل LHR15 MARK III سایز ۱۵ Rupes

پولیشر روپس بسیاری از ویژگی های جدید را که برای اولین بار در دستگاه پولیش LK900E Mille دیده شد را یکجا دارد. به روزرسانی‌های جالبی در طراحی این محصول وجود دارد که موجب شده یکی از بهترین دستگاه‌های پولیش باشد. این دستگاه خط و خراش‌ها، هولوگرام‌ها و سایر نقص‌های رنگی را سریع و آسان از بین می‌برد و پایانی بی‌نقص ایجاد می‌کند. موتور بسیار کارآمد دستگاه پولیش اوربیتال مارک ۳ روپس در مدل های ۲۱ میلی متر محدوده سرعت ۳۰۰۰ تا ۴۵۰۰ و برای مدل های ۱۵ میلی متر محدوده سرعت ۳۰۰۰ تا ۵۲۰۰ را تولید می‌کند.

موتور آن دارای طراحی مهندسی و مخصوصی است؛ به این گونه که در حالی که تنها ۵۰۰ وات ورودی نیاز دارد، اما گشتاور زیادی تولید می‌کند. این ویژگی موجب شده که این دستگاه دارای کارآمدترین موتور در میان دستگاه‌های پولیش اوربیتال دیگر باشد. این دستگاه برای انجام دیتیلینگ خودرو در هر موقعیتی مناسب است. طراحی ارگونومیک آن امکان تصحیح دقیق رنگ با راحتی کامل، در سطوح خمیده و رسیدن به مناطق دشوار را فراهم می‌آورد. یک پولیش چرخشی معمولی می تواند نقایص نقاشی را خیلی سریع از بین ببرد، اما به دلیل قدرت دستگاه می تواند باعث ایجاد چرخش و هولوگرام در رنگ شود. این دستگاه که هم برای تازه کار ها و هم برای حرفه‌ای‌ها مناسب است یک سطح بی‌نقص بجا می‌گذارد.

 

قیمت و خرید دستگاه پولیش اوربیتال روپس

اوربیتال روپس

گلادیوس Gladius مدل A0113 سایز ۱۵

این محصول عرضه شده توسط کمپانی مفرا برای بالا بردن کارایی پولیش‌های حرفه‌ای مفرا و بهبود عملکرد پولیش بدنه خودرو است. دستگاه پولیش اوربیتال سایز ۱۵ گلادیوس-Gladius بهترین گزینه برای پولیش کردن سطوح منحنی و سطوح باریک می‌باشد و یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های پولیش در سراسر دنیا است. نگهداری با هر دو دست قابل استفاده برای افراد چپ دست و راست دست از ویژگی‌های این محصول است. طراحی آن به صورتی بوده که کاربر می‌تواند به راحتی آن را با یک دست کنترل کند. دسته نگدارنده این دستگاه پولیش دارای روکش پلاستیکی است.

کنترل سرعت گردش این پولیشر دستی بوده و استفاده از آن بسیار آسان است. این موضوع این امکان را به پولیشکاران می‌دهد تا حتی در زمان استفاده از دستگاه نیز بر روی سرعت گردش آن کنترل داشته باشند. دو دلیل برای وجود لبه پوششی محافظ بر روی سر دستگاه وجود دارد. برای ایمنی و محافظت از پولیشکار در حین انجام کار و یا حتی در صورت روشن شدن اتفاقی دستگاه پولیش، از چرخیدن آزاد و بدون نظم پد پولیش جلوگیری می‌کند. وجود قفل ماشه در سمت راست دسته دستگاه پولیش قرار داده شده تا دستگاه پولیش را براحتی درحال چرخش قفل کنید.

 

قیمت و خرید دستگاه پولیش اوربیتال گلادیوس

گلادیوس سایز 15

 

سوالات متداول پیرامون دستگاه پولیش Orbital اوربیتال :

دستگاه پولیش چیست؟

پولیشر، دستگاهی صنعتی بوده که از آن برای جلا دادن به سطوح مختلف مانند انواع کف پوش، سنگ، سرامیک، بتن و ترمیم سطح بدنه خودرو استفاده می‌شود.

انواع دستگاه‌های پولیش کدامند؟

در حوزه‌ی صنعت دیتیلینگ به روتاری یا چرخشی، اوربیتال، دوال اکشن و آیبرید تقسیم‌بندی می‌شوند.

حرکت دستگاه پولیش اوربیتال به چه صورت است؟

پولیشر اوربیتال علاوه بر آن که حرکت دورانی دارد، دارای حرکت مثلثی نیز می‌باشد. می‌توان گفت که حرکت  اوربیتال چیزی همانند دست انسان است.

مزیت پولیشر اوربیتال نسبت به روتاری چیست؟

دستگاه پولیشر اوربیتال سطح بیشتری را نسبت به پولیشر روتاری پوشش می‌دهد اما میزان لایه برداری آن نسبت به روتاری کم‌تر می‌باشد. از طرفی پس از استفاده از دستگاه پولیش اوربیتال هیچ گونه هولوگرامی از خود به جای نمی‌گذارد.

برای افرادی که تازه وارد حرفه‌ی پولیشکاری شده‌اند، کدام نوع پولیشر مناسب‌تر است؟

توصیه می‌شود برای افرادی که تازه شروع به کار کرده‌اند، پولیشر اوربیتال را تهیه کنند. چرا که کنترل و همچنین کار کردن با آن بسیار راحت‌تر و آسان می‌باشد.

4 نظرات
 1. امید رفعتی می گوید

  دستگاه پولیشر اوربیتال نانوتیس خیلی خوبه هم کیفیتش بالاس هم کار کردن باهاش راحته

 2. رضا میری می گوید

  نانوتیس درجه اول بعدم فلکس، من از این دوتا استفاده کردم و خوب بود

 3. پیمان قاسمی می گوید

  نانوتیس، فلکس و روپس به نظرم بهترین برندا هستن تو دستگاههای پولیش

 4. علی حدادی می گوید

  پولیشر فقط و فقط نانوتیس 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.