در مورد پولیش نرم بیشتر بدانید!

آشنایی با پولیش نرم خودرو و 5 محصول برتر

پولیش کردن خودرو انتخاب افرادی است که به زیبایی و ظاهر خودروی خود اهمیت می دهند. عوامل محیطی باعث ایجاد خط و خش بر روی بدنه خودرو می شود. با توجه به عمق این خط و خش ها می توان پولیش مناسب برای از بین بردن آن انتخاب کرد. ویژگی اصلی پولیش وجود مواد ساینده در آن است و این میزان سایندگی است که پولیش ها را در سه دسته نرم، متوسط و زبر تقسیم بندی می کند. در این مقاله قصد داریم شما را با مواد پولیش نرم یا نهایی (Final/ Finish) آشنا کنیم.

قیمت و خرید پولیش نرم

پولیش نرم (Soft)

پولیش نرم با قدرت سایندگی بسیار کم مناسب برای از بین بردن خط و خش های سطحی می باشد. همچنین از پولیش نهایی می توان برای از پاک کردن شیره درختان، فضولات پرندگان، قیر و لکه های آب، کشیده شدن اشیاء خارجی بر روی بدنه، صدمه ناشی از کارواش اتوماتیک و برس غیر استاندارد در کارواش و … استفاده کرد.

پولیش فینیش دارای درجه زبری معادل یک سنباده با درجه ۳۰۰۰ – ۲۵۰۰ می باشد. این نوع پولیش کلیه خط و خش های سطحی را از بین می برد و برای براق و صیقلی کردن بدنه خودرو نیز مناسب است. همچنین با استفاده از پولیش نرم می توانید هولوگرام های روی بدنه خودرو را کاملا از بین ببرید.

از پولیش نهایی می توان برای تمام سطح بدنه خودرو و یا قسمتی از آن استفاده کرد. یکی دیگر از موارد استفاده پولیش نرم در مرحله نهایی بعد از استفاده از پولیش متوسط و زبر برای براق کردن و از بین بردن هولوگرام باقی مانده روی رنگ بدنه و بازیابی براقیت  آن می باشد.

 

پولیش نرم یا فینیش ( polish finish / soft)

چه نواقص رنگی با پولیش نهایی برطرف می گردد؟

تشخیص نوع آسیب به رنگ بدنه خودرو، کمک شایانی در انتخاب نوع پولیش و همچنین میزان آسیب و خسارت می کند.

 • به جای ماندن اثر رنگ روی رنگ

نوع کیفیت رنگ بدنه و اشکال مختلف سطح بدنه موجب باقی ماندن رنگ روی بدنه می گردد. در هنگام تصادف های سطحی که بدنه قر نشده، معمولا حالت قالب و مقلوب ایجاد می شود و رنگ یک خودرو روی رنگ خودروی مقابل می ماند. اگر فرد خوش شانسی باشید و رنگ خودروی شما آسیب ندیده باشد با یک پولیش نرم به راحتی بدنه مثل روز اول می شود.

 • ماتی رنگ

گاهی رنگ بدنه خودرو کاملا سالم است ولی اصطلاحا مات شده است و براقیت اولیه را ندارد. از طرفی شهد درختان و اثر حشرات گاهی موجب ایجاد کدری رنگ شده که در این موارد یک پولیش نرم می تواند سطح را صیقل داده و صاف و هموار کند.

 • خط و خش سطحی در اثر برخورد با اشیا

گاهی اوقات در اثر برخورد شاخ و برگ، سنگ ریزه و … خط و خش‌های سطحی روی ماشین به وجود می‌آید. این خراش‌ها به راحتی با پولیش نرم قابل بر طرف کردن می‌باشد.

 

انواع پولیش نرم

با نگاهی به لیست پولیش‌های نرم متوجه خواهید شده که 2 نوع پولیش نرم وجود دارد؛ پولیش شیمیایی و پولیش ساینده. در عمل اختلاف نتیجه بسیار کم است.  در نوع شیمیایی برخی از تولیدکنندگان روغنهای خاصی را به پولیش اضافه می‌کنند. با مطالعه لیبل کالا می‌توانید ببینید که روی آن حاوی سیلیکون، فیلر، واکس و .. خورده است. این مواد جلوه و درخشش ماشین را چند برابر می‌کنند و به شما کمک می‌کنند تا عیوب کوچک پس از پرداخت مخفی کنید. متأسفانه این بدان معنی است که فقط این نقص‌ها را به طور موقت پنهان می‌کنید و آنها را در واقع برطرف نمی‌کنید.

 

چگونه پولیش نهایی را روی بدنه ماشین اجرا کنیم؟

– ابتدا خودروی خود را تمیز، خشک و عاری از هرگونه آلودگی نمایید.

– اگر خط و خش خودوریتان عمیق و نیمه عمیق است، بهتر است ابتدا مراحل قبل پولیشکاری را  آغاز نمایید.

– مقداری از از مواد پولیش را روی پد پولیش بزنید. دقت نمایید که پد پولیش باید حتما نرم باشد.

– بهتر است این کار را با پولیشر اوربیتال انجام دهید.

– سطح بدنه را به پنل‌های 40 × 40 تقسیم کنید. و پنل به پنل کار را پیش ببرید.

– کار را با سرعت کم آغاز کرده و تا حداکثر 2500  دور در دقیقه انجام دهید.

– پس از ایجاد درخشش مد نظر بر روی ماشین، باقی مانده مواد را با دستمال مایکروفایبر از سطح پاک کنید.

 

نحوه ایجاد درخشش الماسی بر روی ماشین

تکنیک درخشش الماسی کمتر بین دیتیلرها شناخته شده است. این تکنیک برای دستیابی به نتایج درخشش بیش از حد می‌باشد. این روش Jewelling نامیده می‌شود . در این روش با کاهش سطح کات ، سطح شاین را افزایش می‌دهند. روش Jewelling استفاده از پولیش نهایی بر روی پد پولیش نهایی با سرعت بسیار کم است. سرعت چرخش پولیشر به کمترین میزان خود کاهش می‌یابد. و به آرامی پولیشکاری انجام می‌گردد. روش درخشش الماسی، زمان زیادی را می‌گیرد. اگرچه تفاوت در براقیت تقریباً محسوس نیست ، اما به رنگ خودرو عمق زیادی می‌بخشد. البته به دلیل زمانبر بودن این روش، اغلب دیتیلرها و کسانی که نیاز به انجام پرداخت تعداد معینی ماشین در روز دارند، این روش را ترجیح نمی‌دهند. برای انجام این نوع پرداخت باید به مراکز دیتیلینگ‌ کارمزد ساعتی مراجعه نمایید.

 

معرفی ۵ پولیش نرم خودرو برتر

گروه گنجی پخش با تست انواع پولیش، سعی در معرفی بهترین‌ها به شما را دارد. در زیر 5 پولیش نرم برتر را به شما معرفی می‌کنیم:

پولیش نرم پی جی مدل PGPro Pearl Glaze PG 1 پولیش مخصوص بدنه خودرو PermaGlass

 • پولیش نرم پی جی مدل PGPro Pearl Glaze PG 1 پولیش مخصوص بدنه خودرو PermaGlass

پولیش نرم پی جی مدل PGPro Pearl Glaze PG 1 با استفاده از فرمولاسیون ویژه و بادوام هرگونه اثر هولوگرام را از بدنه خودروی شما پاک می کند. از این پولیش می توان هم با دستگاه پولیش و هم با دست استفاده کرد. پولیش نهایی PG فاقد سیلیکون است و دارای دوام بسیار بالایی می باشد. از دیگر ویژگی های این پولیش خاصیت براق کنندگی آن می باشد. استفاده از این محصول بدنه خودرو را مانند روز اول نو و درخشان می‌کند و برای استفاده قبل از واکس به شدت پیشنهاد می‌شود. از این پولیش فینیش می‌توان بر روی انواع بدنه خودرو با هر رنگی استفاده کرد و مطمئن باشید که پس از استفاده از آن به نتیجه‌ دلخواه خود خواهید رسید.

قیمت و خرید پولیش نهایی PG

 

 Labocosmetica FIERO car soft polish

 • پولیش نرم Labocosmetica بزرگ مخصوص بدنه خودرو مدل FIERO

پولیش نرم Labocosmetica بزرگ مخصوص بدنه خودرو مدل FIERO بر پایه آب بوده و هیچ‌گونه واکس و یا رزین و فیلر درون ساختار آن وجود ندارد. پولیش فینیش فایرو خط و خش های خودرو را پوشش نمی‌دهد بلکه آنها را از بین می‌برد و براقیت و درخشش ویژه ای از خود بجا می‌گذارد. پولیش نهایی FIERO قابل استفاده بر روی بدنه خودرو قبل از اجرای نانو سرامیک می‌باشد؛ چرا که بدنه‌ خودرو و سطحی که سرامیک می‌شود، باید عاری از هر گونه خط و خش باشد. این محصول با سطوحی که نیاز به IPA و لامپ UV دارند، ساز گار بوده و درخشش خودرو را از بین نمی برد.

پولیش FIERO بدون بو بوده و مواد شیمیایی مضرر ندارد. به لطف تکنولوژی پیشرفته‌ای که در این کالا به کار رفته است، پس از اعمال پوشش، پیوند بسیار قوی بین سطح و لایه نانو سرامیک به وجود می‌آید که سبب ماندگاری بیشتر پوشش، بر روی بدنه می‌شود. بعضی از پولیش‌های موجود در بازار، دارای رزین و فیلر در ساختار خود می‌باشند. این مواد نیاز به 6 تا 12 ساعت برای خشک شدن دارند. اما با  FIERO بلافاصله بعد از فاز نهایی می توانید بکار خود ادامه دهید و پروسه زمانی دیتیلینگ کاهش یابد.

قیمت پولیش فینیش لابوکاسمتیکا

 

پولیش نرم 3M

 • پولیش نرم 1 لیتری رز مخصوص بدنه خودرو تری ام-3M

پولیش نرم رز مخصوص بدنه خودرو تری ام-3M، یک پولیش final با براقیتی استثنایی برای بدنه خودرو است. استفاده سریع و آسان، دوام عالی و لکه دار نکردن سطوح لاستیکی و پلاستیکی موجب گردیده که این محصول به وسیله ای ضروری برای هواداران خودرو تبدیل گردد. برای پاک کردن باقی مانده پولیش می توانید از حوله مایکروفایبر 3M استفاده نمایید. توجه داشته باشید که این محصول حاوی سیلیکون های غیر سبک و غیر فرار است، با این حال باید مراقب باشید که از آلودن مناطق رنگی اجتناب شود و با استفاده از دست، پارچه یا پوشیدن لباس مواد را انتقال ندهید. این محصول در حجم یک لیتر عرضه می گردد. با استفاده از پولیش 3M سطح بدنه ماشین را صاف و بدون خراش کرده و براقیت اولیه آن را بازگردانید.

قیمت و خرید پولیش نهایی 3M

 

 Autosol final finish 320

 • پولیش نرم 320 فاینال فینیش اتوسول-Autosol

پولیش نرم Final Finish اتوسول، خط و خش‌ها و مارک‌های هولوگرامی را که بر اثر حرکت دستگاه پولیش زبر و یا کشیده شدن گرد و غبار بر سطح رنگ ایجاد شده است، را به آسانی برطرف می نماید. این محصول جهت انجام عملیات نهایی پولیشکاری و رسیدن به درخشانی عمیق و عالی در حد آیینه در سطح رنگ خودرو پیشنهاد می‌شود.  پولیش فینیش 320 اتوسول برای پولیش نهایی final رنگ‌ها و پوشش‌های کیلری سخت و مقاوم در برابر خط و خش مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول دارای فرمولاسیون پایه آب بوده و 100 درصد فاقد سیلیکون می‌باشد و برای رفع کامل خط و خش‌های بسیار ریز با نمره 2500-3000 مناسب است. پولیش Final Finish اتوسول، در حجم 1000 میلی لیتر عرضه می‌شود.

قیمت و خرید پولیش فینیش اتوسول

 

car polish Sonax

 • پولیش ماشین سوناکس Sonax

پولیش ماشین سوناکس با لایه برداری مناسبی که دارد، خط و خش کم عمق را از بین می‌برد. این لایه برداری بدون ذره‌ای آسیب به رنگ خودرو می‌باشد. سوناکس براقیت و درخشندگی را به خودرو باز می‌گرداند. این محصول برای انواع رنگ‌ها از جمله رنگ متالیک مناسب بوده و قابل استفاده با دستگاه پولیش است. مواد ساینده میکرونی موجود در این پولیش سطوح رنگی و نقاشی شده را تمیز و براق می‌کند. با استفاده از پولیش final سوناکس، بی‌نیاز از استفاده براق کننده در پایان کار می‌شوید. واکس طبیعی کارنابای آن با کیفیت بسیار بالا محافظت بلند مدت رنگ را در انواع آب و هوا تضمین می‌کند. طرز استفاده آن بسیار ساده و حتی در زیر تابش اشعه مستقیم خورشید نیز قابل استفاده است. درخشندگی خیره کننده و محافظت از سطح رنگ بدنه از ویژگی های منحصر به فرد پولیش نهایی Sonax است. این محصول از بدنه نیز در برابر خطوط ریز و سطحی محافظت می‌کند.

قیمت و خرید پولیش ماشین sonax

 

سوالات متدوال پیرامون پولیش نرم:

کار اصلی پولیش نرم چیست؟

از بین بردن خطوط سطحی و براق کردن بدنه خودرو

آیا از پولیش نرم برای تمام قسمتهای خودرو می توان استفاده کرد؟

خیر، پولیش‌ها برای قسمت‌های مختلف خودرو جداگانه ارائه می‌شوند. از جمله این موارد می‌توان پولیش مخصوص رنگ بدنه، مخصوص چراغ، مخصوص شیشه و… اشاره کرد.

یک پولیش نرم خوب چه ویژگی هایی دارد؟

پولیشی که فاقد هرگونه سیلیکون و چربی باشد. بهتر است پولیش بر پایه آب بوده و گرد و غبار کمی در حین کار ایجاد کند.

آیا مراجعه به مراکز دیتیلینگ جهت پولیش نرم بدنه ماشین ضروری است؟

خیر، شما می‌توانید با پولیش نهایی دستی اینکار را انجام دهید. اما مراجعه به مراکز دیتیلینگ به دلیل استفاده از پولیشر و مواد پولیش مخصوص پولیشر، بازده بهتری دارد.

آیا بعد از اجرای پولیش می‌توان، پوشش محافظ اجرا کرد؟

بله، فقط دقت نمایید که اکثر مواد پولیش گرد و غبار تولید می‌کنند. پس حتما قبل از اجرای پوشش محافظ سطح را کاملا تمیز نمایید.

4 نظرات
 1. مظفری می گوید

  من بین محصولای پیشنهاد شده فقط اتوسول رو امتحان کردم، به نظرم کیفیتش متوسط رو به بالاست

 2. همایون می گوید

  مفرا بیشتر جهت واکس مناسبه بنظرم

  1. شروین می گوید

   منم با شما موافق ام، از مفرا استفاده کردم و خیلی راضی بودم

 3. بهروز کمالی می گوید

  من همیشه نانوتیس انتخابم هست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − هفت =