کاربرد اصلی اکتان بوستر و معرفی ۵ محصول برتر در این زمینه

مزیت استفاده از اکتان بوستر چیست؟

مراقبت و نگهداری از خودرو همیشه به منظور رسیدگی به ظاهر خودرو نیست، گاهی باید به مسائل فنی خودرو نیز توجه کرد. البته با توجه به تنوع بالایی که امروزه در قفسه‌های فروشگاه‌های لوازم خودرو وجود دارد، انتخاب محصول مناسب، امکان دارد کمی پیچیده شود. البته با کمی تحقیق و آگاهی از محصول و به خصوص نیاز خودرو، می‌توان بهترین انتخاب را داشت. اگر شما علاقه‌مند به افزایش و بهبود کارایی موتور خودروتان هستید، به طور قطع راجع به اکتان بوستر شنیده‌اید. این محصولات جهت کارکرد بهتر و عملکردی با کیفیت بیشتر موتور خودرو طراحی شده‌اند.

متاسفانه با توجه به آن که کیفیت بنزین مصرفی ما با حد استاندارد تفاوت زیادی دارد، استفاده از اکتان بوسترها و مکمل‌های بنزین بسیار پیشنهاد می‌شود. چرا که عدد اکتان بنزین معمولی، حدود ۸۷ است. این در صورتی است که بیشتر خودروهایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، به خصوص آن‌هایی که موتور توربو و حساسی دارند، باید از بنزینی که عدد اکتان ۹۵ به بالا دارد، استفاده کنند. با توجه به این موضوع، ضرورت استفاده از اکتان بوستر برای خودروها، روشن می‌شود.

اگر بنزین مصرفی خودروها استاندارد نباشد، ممکن است مشکل‌هایی را برای موتور خودرو پدید آورد. یکی از این چالش‌ها “ناک” زدن خودرو است. این پدیده از قدیم تا به الان به عنوان یک دشمن برای احتراق داخلی محسوب شده است. مهم‌ترین نشانه‌ای که برای ناک زدن خودرو می‌توان در نظر گرفت، صدایی است که از پیستون‌ها ایجاد می‌شود. این صدا به علت انفجار ناقصی است که اتفاق می‌افتد. این انفجار، فشار بالایی را بر روی سیلندر ایجاد می‌کند که امکان دارد منجر به آسیب در سیلندر و پیستون‌ها می‌شود. بنابراین برای جلوگیری از تمامی این اتفاقات بهتر است شرایط را برای احتراق کامل فراهم کنیم، که این موضوع با استفاده از مکمل‌های بنزین و اکتان بوسترها امکان‌پذیر است.

مزیت استفاده از اکتان بوستر

اکتان بوستر چیست؟

در حالت کلی می‌توان گفت که اکتان بوستر، مایعی است که به عنوان افزاینده به باک بنزین، مصرف می‌شود. البته استفاده از این محصولات می‌تواند مزیت‌های بسیاری داشته باشد که مهم‌ترین آن، کمک به احتراق کامل است. تمیز کردن محفظه‌ی احتراق نیز مزیت دیگر استفاده از اکتان بوسترها است. در نهایت از ناک زدن و ریپ زدن خودرو نیز جلوگیری می‌کند.

اکتان بوستر به عنوان غذا برای موتور خودرو عمل می‌کند. عملکرد بهتر برای موتور، چیزی است که با استفاده از این محصولات نصیب خودرو می‌شود. کاهش مصرف سوخت نیز از دیگر مزیت‌های استفاده از این محصولات است.

مزیت‌های استفاده از مکمل بنزین :

استفاده از اکتان بوسترها به عنوان مکمل مزیت‌های بسیاری دارد که چند مورد از آن‌ها در ادامه آورده شده است:

 • افزایش عدد اکتان
 • ایجاد احتراق کامل
 • بهبود عملکرد موتور
 • کاهش مصرف سوخت
 • جلوگیری از ناک زدن خودرو
 • تمیز کردن محفظه‌ی احتراق
 • جلوگیری از خوردگی سوپآپ‌ها

توجه: برای استفاده از اکتان بوستر حتما به توضیحات درج شده بر روی بطری توجه فرمایید و طبق آن استفاده کنید. چرا که حجم‌های متفاوت آن‌ها برای مسافت‌های گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته برای انتخاب این محصولات نهایت دقت را به کار ببرید، چرا که محصولاتی در این بین نیز موجود هستند که برخلاف ادعایشان، هیچ تاثیری بر روی عدد اکتان بنزین نخواهند داشت. پس سعی کنید از اکتان بوستری که استفاده می‌کنید، مطمین باشید.

مکمل بنزین

معرفی ۵ اکتان بوستر برتر:

همانطور که می‌دانید محصولات بسیار متنوعی در این زمینه روانه‌ی بازار شده‌اند. در ادامه قصد داریم به معرفی ۵ محصول برتر در این زمینه بپردازیم:

اکتان بوستر نانوتیس:

اگر به فکر افزایش عدد اکتان در خودرو خود هستید، قطعا اکتان بوستر نانوتیس می‌تواند یکی از انتخاب‌های شما قرار گیرد. این محصول با فرمولاسیون پیچیده‌ی خود، مصرف سوخت را کاهش داده و از آسیب دیدن موتور توسط بنزین با اکتان پایین جلوگیری می‌کند. اکتان بوستر نانوتیس، عدد اکتان را تا ۹ واحد بالا می‌برد. این محصول برای استفاده در هر خودرو با هر مدلی ازسیستم سوخت مناسب است. نه تنها آسیب‌های وارد به کاتالیزور اگزوز و سنسور اکسیژن را کاهش می‌دهد، بلکه برای کاتالیست‌‌ها نیز بدون ضرر است. همچنین باعث محافظت از سیت سوپاپ نیز می‌شود. هر قوطی از این محصول برای ۶۰ لیتر بنزین کافی است.

 

قیمت و خرید اکتان بوستر نانوتیس

اکتان بوستر نانوتیس

 

اکتان پاور سوناکس:

مکمل بنزین اکتان پاور سوناکس یکی از بهترین، مرغوب‌ترین و محبوب‌ترین مکمل سوخت موجود در بازار ایران است. مکمل بنزین اکتان پاور سوناکس عدد اکتان بنزین را تا ۶ واحد افزایش می‌دهد، باعث کاهش مصرف سوخت می‌شود و از آسیب دیدن موتور توسط بنزین اکتان پایین جلوگیری می‌کند. این محصول از سیت سوپاپ نیز محافظت می‌نماید. اکتان پاور سوناکس از آسیب زدن به کاتالیزور اگزوز و سنسور اکسیژن و احتراق ناقص سوخت جلوگیری کرده و با مبدل‌های کاتالیزوری نیز سازگار است. مکمل بنزین اکتان سوناکس برای قطعات ساخته شده از پلاستیک و الاستومر ایجاد خوردگی نمی‌کند. با استفاده مداوم از اکتان بنزین، مصرف بنزین و تعداد ریپ زدن خودرو کاهش می‌یابد. این بطری حاوی ۲۵۰ میلی لیتر محلول است که برای ۶۰ لیتر بنزین کافیست.

 

قیمت و خرید اکتان پاور سوناکس

اکتان پاور سوناکس

 

اکتان بوستر وورث:

اکتان بوستر ورث با ساختار پیچیده‌‌ی خود مصرف سوخت را به صورت قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد و عدد اکتان را از ۳ تا ۸ واحد افزایش می‌دهد. این محصول برای تمامی اتومبیل‌ها با موتور بنزینی مناسب است. این اکتان نه تنها باعث کاهش گازهای آلاینده اگزوز می‌شود بلکه سیستم احتراق را نیز پاکسازی می‌کند.گفت که استفاده از این اکتان در کل باعث افزایش طول عمر سیستم سوخت‌رسانی خودرو نیز می‌شود. یک قوطی از این محصول قبل از سوخت‌گیری برای یک باک ۵۰ تا ۶۰ لیتری مناسب است.

 

قیمت و خرید اکتان بوستر وورث

اکتان ورث

 

اکتان بوستر اس تی پی:

مکمل بنزین خودرو اکتان بوستر اس تی پی اورجینال مخصوص ماشین های بنزینی STP، موجب افزایش عدد اکتان بنزین می شود. این محصول از ناک زدن موتور جلوگیری کرده و موجب بهبود عملکرد موتور می‌شود. این مکمل بنزین، از موتور در برابر صدا، ضربه زدن پیستون و احتراق ناخواسته در سیلندر محافظت می‌کند. این محصول طول عمر سیستم سوخت رسانی را افزایش داده و موجب افزایش راندمان موتور می‌گردد. یک بطری از این مکمل برای بیشتر از ۲۸ گالن بنزین کاملا مناسب و بهینه می باشد.

 

قیمت و خرید اکتان بوستر اس تی پی

اکتان بوستر stp

 

اکتان بوستر خودرو لیکومولی:

مکمل بنزین اکتان بوستر خودرو لیکومولی LIQUI MOLY مدل Octane Plus, بر اساس پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا برای افزودن به سوخت ساخته شده است. پایین آمدن توان موتور ممکن است برای خیلی از ما پیش آمده باشد، یکی از راه حل‌هایی که در این مواقع کارساز است استفاده از اکتان بوستر است. اکتان بوستر خودرو لیکومولی براساس روش تحقیقی RON تعداد اکتان سوخت را ۴-۲ واحد افزایش می‌دهد. همچنین با مکمل بنزین لیکومولی می‌توان عملکرد سوخت را افزایش داد و از آسیب موتور ناشی از احتراق سوخت جلوگیری کرد. ۱۵۰ میلی لیتر برای ۵۰ لیتر بنزین کافی است.

 

قیمت و خرید اکتان بوستر لیکومولی

اکتان بوستر لیکومولی

 

 

سوالات متداول پیرامون اکتان بوستر خودرو و استفاده از آن :

اکتان بوستر چیست و چه مزیت‌هایی دارد؟

در حالت کلی می‌توان گفت که اکتان بوستر، مایعی است که به عنوان افزودنی به باک بنزین، مصرف می‌شود. البته استفاده از این محصولات می‌تواند مزیت‌های بسیاری داشته باشد که مهم‌ترین آن، کمک به احتراق کامل است. تمیز کردن محفظه‌ی احتراق نیز مزیت دیگری از استفاده اکتان بوسترها است. در نهایت از ناک زدن و ریپ زدن خودرو نیز جلوگیری می‌کند.

استفاده از اکتان بوستر برای چه خودروهایی پیشنهاد می‌شود؟

برای اکثر خودروها استفاده از این محصولات انتخاب بسیار مناسبی است چرا که عدد اکتان بنزین معمولی ۸۵ است و اکتان بوسترها این عدد را افزایش می‌دهند، با این حال حتما دفترچه راهنمای خودروی خود را بررسی نمایید.

یکی از مشکلاتی که در صورت استفاده از بنزین بی کیفیت برای خودرو پدید می‌آید، چیست؟

یکی از این چالش‌ها “ناک” زدن خودرو است. این پدیده از قدیم تا به الان به عنوان یک دشمن برای احتراق داخلی محسوب شده است.

ناک زدن خودرو چه مشکلاتی را با خود به همراه دارد؟

انفجار ناقصی است که اتفاق می‌افتد، فشار بالایی را بر روی سیلندر ایجاد می‌کند که امکان دارد منجر به آسیب در سیلندر و پیستون‌ها می‌شود.

روش استفاده از اکتان بوسترها به چه صورت است؟

برای استفاده از اکتان بوستر حتما به توضیحات درج شده بر روی بطری توجه فرمایید و طبق آن استفاده کنید. چرا که حجم‌های متفاوت آن‌ها برای مسافت‌های گوناگونی موزد استفاده قرار می‌گیرد

6 نظرات
 1. سعید یاری می گوید

  استفاده از اکتان بوستر واقعا پیشنهاد میشه، اگه جنس این محصولات خوب باشه، قطعا تاثیرشو میشه دید. نانوتیس و ورث خیلی عالی بودند

 2. محمد رفیعی می گوید

  برای نگهداری از موتور ماشین حتما باید از اکتان بوستر استفاده کنیم من از سوناکس استفاده کردم راضی بودم حالا بقیه برندارو نمیشناسم

 3. سعید یاری می گوید

  آدم وقتی از اکتان بوستر استفاده میکنه میتونه به وضوح تفاوت رو رو ماشینش ببینه

 4. داریا کاشفی می گوید

  لیکومولی واقعا تغییر رو به شکل محسوسی نشون میده!

 5. بهروز کمالی می گوید

  من نانوتیس و لیکومولی استفاده کردم هر دو خوب بودن

 6. علی توکلی می گوید

  سوناکس و ورث محصولات خوبی بودن از قدیم ولی از محصولات جدید، نانوتیس خوب کار میکنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.