اشتباهات رایج در دیتیلینگ خودرو!

اگر شما هم در دیتیلینگ خودرو دچار مشکل می‌شوید، حتما این مقاله را مطالعه نمایید!

با انقلاب صنعتی و تولید هر چه بیشتر خودرو در دنیا، راهکارهای مختلفی برای حفظ زیبایی اولیه خودرو نیز اختراع شد. یکی از این روش‌ها، دیتیلینگ خودرو نام گرفته که به جزئیات خودرو می‌پرداخت. با پیشرفت علم و تولید محصولات بهتر و بیشتر در زمینه مراقبت و نگهداری از خودرو، دیتیلینگ خودرو نیز بهبود مستمر یافت. به طور کلی، می‌توان گفت دیتیلینگ Detailing همان احیای سطوح مختلف خودرو و محافظت از آن است. این حرفه به همان اندازه که زیباست، نیاز به تخصص و تمرین بسیار دارد. تخصصی بودن این حرفه سبب شده است که بعضی از دیتیلرها در انجام این کار به مشکل رو به رو شوند. ما در این مقاله بررسی بیشتر این اشتباهات پرداخته و راه حل مناسب را ارائه می‌نماییم.

 

1. دیتیلینگ خودرو بدون تجربه قبلی

تصور برخی افراد بر این است که این حرفه، شغلی آسان است و با مشاهده چند ویدیو می‌توانند اینکار را انجام دهند. این شغل برای باتجربه‌‌ها نیز همچنان نکات مجهولی دارد. پس اگر با مشاهده ویدیو فکر می‌کنید Detailing کاری آسان است، سخت در اشتباه هستید. اگر شما قبلاً تجربه این کار را نداشته‌اید، قطعاً در اولین کار خود حداقل یک اشتباه خواهید داشت که بعضاً بسیار جبران ناپذیر است. کوچکترین بی‌دقتی در حین پولیشکاری خودرو موجب ایجاد هولوگرام و حتی سوختی رنگ می‌گردد. پس حتماً اتومبیل خود را به دست دیتیلر حرفه‌ای و باتجربه بسپارید و اگر به تازگی این حرفه را آموخته‌اید، با تمرین و تکرار فراوان روی پنل آزمایشی، ایرادات خود را رفع نمایید.

 

واکس بدنه خودرو

2. استفاده از واکس ضعیف

درست است که واکس به عنوان یک پوشش محافظ شناخته می‌شود، اما دارای قدرت محافظتی و دوام بسیار کمی است. به طوری که، در بهترین حالت باید هر 2 تا 4 هفته یکبار، شارژ شود. پوشش‌های محافظ بدنه خودرو به انواع واکس، سرامیک واکس، سرامیک و گرافین تقسیم می‌شوند. سرامیک و گرافین بیشترین مقاومت و ماندگاری را دارند. اگر سرامیک قدرت محافظتی‌اش در برابر نور خورشید 5 از 5 باشد، قدرت محافظتی واکس مایع 1 از 5 است. بنابر این، این اعداد کاملاً نشانگر آن است که در صورت شارژ مکرر واکس بازهم احتمال آسیب به سطح وجود دارد. پیشنهاد ما این است که در صورتی که توان خرید سرامیک و گرافین ندارید، از واکس و سیلنت حاوی پلیمر استفاده نمایید. زیرا پلیمر سبب افزایش قدرت محافظتی و ماندگاری می‌شود. نکته مهم دیگر این است که این محصولات گاهاً حاوی سیلیکون هستند، ادعا می‌شود سیلیکون به مرور زمان سبب زرد شدن سطحی می‌گردد.

 

پاک کننده گرد لنت ترمز

3. عدم استفاده از خمیر کلی و ریموور گرد لنت

بعضی از آلودگی‌های روی بدنه خودرو با شستشوی مکرر نیز از بین نمی‌روند. در صورت باقی ماندن این آلودگی‌ها، به مرور زمان به لایه کیلر سطح نفوذ کرده و برای همیشه ماندگار می‌شوند و مانع از پیوند کامل مولکول‌ها سطح با مولکول‌های نانو پوشش محافظ می‌شوند. شما می‌توانید این کثیفی‌ها را با خمیر کلی به راحتی از بین ببرید.
گرد لنت ترمز خودرو همواره روی رینگ و بدنه ماشین پاشیده می‌شود. مولکول‌های آهن تیز هستند و سبب ایجاد خط و خش می‌شوند. بهترین راهکار برای از بین بردن آنها استفاده از پاک کننده گرد لنت و براده آهن است. با اسپری این محصول روی سطح بدنه خودرو، بعد از چند دقیقه شاهد تغییر رنگ مایع به بنفش خواهید بود که نشان از واکنش محصول با ذرات روی بدنه خودرو است.

 

4. عدم آماده سازی سطح

جهت پولیشکاری و اجرای پوشش محافظ روی بدنه خودرو، نیاز به آماده سازی سطح می‌باشد. برای این منظور باید پروسه چند مرحله‌ای طی شود. از این مراحل می‌توان به شستشوی خودرو با شامپو مخصوص، پاکسازی با خمیر کلی و ریموور آهن، آبکشی، خشک کردن، پولیشکاری، پاکسازی با آماده ساز رنگ و اجرای پوشش محافظ اشاره نمود. استفاده از آماده ساز رنگ همانطور که در مقالات قبلی ذکر شد، جهت از بین بردن چربی، سیلیکون، واکس و فیلر بسیار ضروری است.

 

5. عدم استفاده از پولیش مناسب

به طور کلی، پولیشکاری در چهار مرحله از زبر تا بسیار نرم انجام می‌پذیرد. اما این بدان معنا نیست که این پروسه در تمامی خودروها باید انجام پذیرد. ابتدا باید سطح بدنه خودرو آماده گشته و سپس به صورت تخصصی و با کمک چراغ دیتیلینگ بررسی شود. در پایان دیتیلر با توجه به میزان عمق خط و خش میزان زبری مواد و پد پولیش و همچنین نوع پولیشر مورد نیاز را تعیین نماید. برای از بین بردن خط و خش سطحی استفاده از پولیش نرم کافی است. توجه داشته باشید که پولیشکاری لایه کیلر ماشین را نازک‌تر می‌کند، پس در صورتی که نیاز نیست، از پولیش زبر استفاده ننمایید. توجه نمایید که استفاده از پنبه برای پولیشکاری سیار اشتباه است!

 

6. استفاده بیش از حد مواد

اسراف در هر چیزی اشتباه است، این قاعده از دیتیلینگ خودرو نیز مستثنی نیست. در پروسه پولیشکاری در صورت استفاده بیش از اندازه مواد پولیش، مواد روی هم سر خورده و در نتیجه، کاهش قدرت پولیشکاری می‌شود. پوشش نانو سرامیک نیز در صورت استفاده بیش از اندازه، روی هم سر خورده و سبب ترک و مات شدن سرامیک می‌گردد.

 

7. استفاده از مواد برای سطوح مختلف

هر چیزی را بهر کاری ساختند. هر موادی مختصص سطحی از ماشین ساخته شده است. قبل از مصرف آن، حتما لیبل کالا را مطالعه نمایید. گاهاً دیده شده است که بعضی افراد از سرامیک بدنه اتومبیل برای چراغ آن نیز استفاده می‌نمایند. کمتر پوشش نانو سرامیکی را می‌توان یافت که قابل استفاده همزمان برای چراغ نیز باشد. نکته قابل توجه دیگر این است که بعضی محصولات برای سطحی مناسب هستند اما نه با هر رنگی! برای مثال محافظ پلاستیک گاهاً برای پلاستیک مشکی مناسب نبوده و سبب سفیدک زدن آن می‌گردد. در نتیجه، حتماً قبل از استفاده کالا، لیبل و راهنمای آن را مطالعه نمایید.

 

8. دیتیلینگ زیر نور خورشید

یکی از اشتباهات رایج در Detailing، انجام امور شستشو، پولیشکاری و اجرای پوشش محافظ زیر نور خورشید. درست است که نور خورشید سبب مشخص شدن ایرادات و کثیفی سطح می‌گردد، اما سبب خشک شدن مواد و لک شدن بدنه ماشین می‌شود. همچنین ممکن است سبب ایجاد واکنش در مواد پولیش و محافظ گردد. حتماً اینکار را در محیط سر بسته انجام دهید و از چراغ دیتیلینگ برای نمایان کردن ایرادات کار استفاده نمایید.

 

چراغ دیتیلینگ خودرو

9. عدم استفاده از چراغ دیتیلینگ

چراغ دیتیلینگ سبب مشخص شدن ایرادات کارو هولوگرام روی سطح می‌گردد. ممکن است شما بدنه خودرو را پولیش کرده باشید اما همچنان روی بدنه خودرو دارای خطوط و هولوگرام باشد. با بررسی سطح به کمک نور دیتیلینگ می‌توانید ایرادات کار خود را برطرف نمایید و کاری بی نقص بجا بگذارید. دقت نمایید که این ایرادات اغلب در اثر استفاده از پولیش دستی (خش بر) و پولیشر روتاری اتفاق می‌افتد.

 

10. انتظار بهبود 100 درصدی

نباید انتظار معجزه از Detailing داشت. خودرویی که سال‌ها مراقبت نشده و به طور مرتب با شوینده مناسب تمیز نشده، ایراداتش با دتیلینگ نیز به طور کامل برطرف نمی‌شود. انتظار نداشته باشید که لکه‌ها و خراش‌های روی اتومبیل 10 ساله به طور کامل از بین برود. گاهی اوقات آسیب‌های عمیق روی خودرو فقط با لیسه گیری و رنگ از بین می‌رود.

 

نتیجه گیری

پروسه دیتیلینگ، کاری سخت و حرفه‌ای است. این شغل نیازمند تجربه و تمرین است. اگر به تازگی اینکار را آغاز نموده‌اید، حتما به طور مکرر تمرین نمایید و دقت داشته باشید که استفاده از مواد فیک و بی‌کیفیت نیز کار شما را خراب می‌کند. اگر تخصصی در این زمینه نداشته و می‌خواهید خودتان اتومبیلتان را احیا نمایید، منتظر عواقب بد آن نیز باشید! شما می‌توایند جهت یادگیری حرفه‌ای این شغل در دوره‌های آموزشی ما ثبت نام نمایید. در صورتی که، تمایل به خرید محصولات اورجینال و با کیفیت دارید، سری به فروشگاه آنلاین ما بزنید. جهت خرید لوازم دیتیلینگ خودرو روی لینک زیر کلیک نمایید و یا به سایت گنجی پخش مراجعه نمایید.

قیمت و خرید لوازم دیتیلینگ خودرو

جهت مشاهده سایر محصولات لاین خودرو به سایت گنجی پخش مراجعه نمایید و یا در اینستاگرام و یا تلگرام ما عضو شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + دو =