گام به گام تمیز کردن صندلی و سطوح پارچه ای خودرو

گام به گام تمیز کردن صندلی و سطوح پارچه ای خودرو با گنجی پخش

سطوح پارچه‌ ای خودرو همچون روکش صندلی و تودوزی درب همواره در معرض آلاینده‌هایی از قبیل گرد و غبار، مواد غذایی، چربی و مایعات قرار داشته و در نتیجه، نیاز به تمیز کردن دارند. در صورت عدم تمیز کردن این سطوح، علاوه بر ظاهر کثیف، بوی بد نیز به آنها اضافه می‌شود. ما در این مقاله، چهار گام اصلی تمیز کردن تا مراقبت از سطوح پارچه ای خودرو را در اختیار شما خواهیم گذاشت. با انجام این مراحل هم سطحی تمیز و پاک خواهید داشت و هم تا مدت‌ها می‌توانید این تمیزی را حفظ کنید.

 

استفاده از جاروبرقی صنعتی برای تمیز کردن خودرو

گام اول: تمیز کردن سطحی

گرد و غبار، مواد غذایی و .. همواره روی صندلی خودرو ریخته می‌شوند. پس به همین دلیل، در ابتدا باید این سطوح را توسط جاروبرقی و یا جارو شارژی تمیز کرد تا گرد و غبار آن پاک شود. در صورت چسبیدن موی حیوانات می‌توانید از نازل مخصوص موی حیوانات برای جاروبرقی استفاده نمایید و یا از برس موی حیوانات کمک بگیرید.

 

گام دوم: تمیز کردن عمقی

صندلی خودرو به مرور زمان در اثر استفاده یا ریختن مواد، کثیف شده و بو می‌گیرد. در صورتی که صندلی شما روکش دارد، آن را جدا نموده و از شستشوی اتوماتیک لباسشویی برای تمیز کردن آن استفاده کنید. اما روکش فابریک کارخانه که بر روی صندلی خودرو کشیده می‌شود را بهتر است جدا نکنید. چرا که نصب مجدد آن کار سختی است و اصلاً پیشنهاد نمی‌شود. ما برای تمیز کردن روکش پارچه‌ ای فابریک خودرو، دو روش پیشنهاد می‌کنیم:

گام به گام تمیز کردن سطوح پارچه ای و صندلی خودرو

روش اول: بدون نیاز به تجهیزات پیشرفته

روش اول مناسب افرادی است که دسترسی به تجهیزات پیشرفته ندارند و می‌خواهند خودشان اینکار را انجام دهند. برای این منظور شما نیاز به استفاده از فوم داخل شوی مخصوص سطوح پارچه ای خودرو دارید. بعضی از این فوم‌های داخل شوی دارای برس نیز هستند، اما در صورت نداشتن می‌توانید جداگانه تهیه کنید. البته توجه نمایید که میزان زبری الیاف برس متناسب با بافت پارچه خودرو باشد تا به آن آسیبی نرساند. برای شروع ابتدا مقداری از فوم داخل شوی را روی سطح اسپری کنید و سپس با برس سطح را ماساژ دهید تا لکه‌ها پاک شوند. حال سطح را با دستمال مایکروفایبر پاک کنید تا رطوبتش را به خود بکشد. در صورتی که هنوز لکه‌ای باقی مانده هست، می‌توانید این مرحله را مجدداً تکرار کنید. فوم داخل شوی پارچه و موکت خودرو اغلب قابلیت از بین بردن بوی بد نیز دارند.

قیمت و خرید اسپری داخل شوی خودرو

گام به گام تمیز کردن صندلی و سطوح پارچه ای خودرو
روش دوم: به کمک دستگاه صفرشویی

دستگاه صفرشویی قابلیت پاشش و مکش مواد را دارد. این دستگاه‌ مناسب استفاده مراکز دیتیلینگ و کارواش‌ها می‌باشد. برای استفاده از دستگاه صفرشویی ابتدا باید در مخزن تمیز آن نسبت مناسبی از ترکیب آب و مایع داخل شوی صفرشویی (نسبت ترکیب با توجه به راهنمای استفاده شوینده) بریزید. دقت کنید که شوینده مورد استفاده برای این دستگاه‌ها دارای کف بسیار کمی است تا آسیب به موتور دستگاه وارد نشود. پس از استفاده شوینده‌های غیر استاندارد و برندهای نا معتبر خودداری نمایید. نازل دستگاه دارای دو بخش اتصال لوله پاشش و مکش جداگانه هست. بدین معنا که ترکیب آب و شوینده روی سطح به صورت پودری پاشیده شده و همزمان از بخش دیگر مکیده شده و به مخزن آب کثیف منتقل می‌شوند. این قابلیت پاشش و مکش همزمان سبب جلوگیری از خیس شدن سطح و ایجاد کپک و بوی بد می‌گردد. قدرت تمیز کنندگی این دستگاه‌ها زیاد بوده و استفاده از آن در مراکز دیتیلینگ و کارواش مقرون به صرفه هست. در صورت تمایل می‌توانید از شوینده معطر و یا ضد بوی بد برای سطوح استفاده کنید.

قیمت و خرید تجهیزات صفرشویی خودرو قیمت و خرید مواد گالنی صفرشویی

 

گام به گام تمیز کردن سطوح پارچه ای و صندلی خودرو

گام سوم: از بین بردن بوی بد

مرحله سوم از بین بردن بوی بد است. اگر شوینده‌ مورد استفاده شما نتوانست همچنان بوی بد را از داخل ماشین از بین ببرید، شما می‌توانید از اسپری بوبر همچون اسپری خوشبو کننده و بوبر قوی سوناکس Sonax مدل Car Breeze استفاده نمایید. این محصولات به سرعت بوی بد را از بین برده و رایحه‌ای دلنشین از خود به جا می‌گذارند.

قیمت و خرید اسپری بوبر سوناکس

گام به گام تمیز کردن سطوح پارچه ای و صندلی خودرو

گام چهارم: مراقبت از سطح

بعد از تمیز کردن سطح می‌توانید در صورت تمایل از پوشش محافظ نانو برای سطوح پارچه‌ ای خودرو استفاده کنید تا هم از آن محافظت نمایید و هم مانع از کثیف شدن زودتر آن شوید. این محصولات در واقع به صورت اسپری سرامیک بوده که سطح را نانو و آبگریز می‌نمایند. ساختار نانو این محصولات سبب آبگریز و دفع آلودگی بر روی سطوح پارچه‌ ای می‌شود. اغلب اسپری‌های سرامیک سطوح پارچه ای خودرو دارای ماندگاری 3 تا 6 ماهه هستند.

جهت مشاهده سایر محصولات لاین خودرو به سایت گنجی پخش مراجعه نمایید و یا در اینستاگرام و یا تلگرام ما عضو شوید.

سوالات پیرامون گام به گام تمیز کردن صندلی و سطوح پارچه ای خودرو:

اولین گام تمیز کردن صندلی خودرو چیست؟

جارو کشیدن و گرد گیری

دومین گام تمیز کردن صندلی خودرو چیست؟

صفرشویی و تمیز کردن لکه‌های روی صندلی خودرو

سومین گام تمیز کردن صندلی خودرو چیست؟

از بین بردن بوی بد

چهارمین گام تمیز کردن صندلی خودرو چیست؟

محافظت از سطوح پارچه‌ای

آیا تمیز کردن لکه روی صندلی خودرو بدون دستگاه صفرشویی امکان پذیر هست؟

بله، می‌توانید از فوی داخل شوی که مخصوص تمیز کردن سطوح پارچه‌ای خودرو هست استفاده نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + هجده =