پد پولیش شیار دار، طراحی پیشرو به همراه نوآوری

پد پولیش شیار دار چیست و چه مزایایی دارد؟!

اخیراً در بازار محصولات دیتیلینگ خودرو، انواع جدیدی از پدهای پولیش به چشم می‌خورد. این پدهای پولیش اغلب از نوع اوربیتال هستند، اما با این تفاوت که ارتقا یافته‌اند و دارای شکل متفاوت‌تری هستند. حتماً شما هم پد پولیش شیار دار و یا طرح دار (مثلث، ششش ضلعی، لوزی و …) را دیده‌اید و شاید برایتان سوال باشد که کاربرد این ظاهر متفاوت در چیست؟! آیا از انواع ساده برتر است؟ ما در این مقاله به تمام سوالات شما پاسخ داده و از مزایا و معایب این پد خواهیم گفت.

مشاهده قیمت و خرید انواع پد پولیش

 

پد پولیش اوربیتال یا روتاری

پد پولیش شیار دار؛ مخصوص اوربیتال است یا روتاری؟

همانطور که می‌دانید پدهای پولیشی که سوراخ در مرکز پد دارند، از نوع اوربیتال بوده و مناسب استفاده توسط پولیشر اوربیتال هستند. پدهای پولیش شیادار موجود در بازار اغلب از نوع اوربیتال هستند. نکته قابل توجه این است که پدهای اوربیتال قابل استفاده برای دستگاه‌های روتاری نیز هستند، با این تفاوت که، اینکار توجیه اقتصادی به دلیل هدر رفتن مواد پولیش ندارد. پدهای پولیش اوربیتال ریسک سوختن رنگ را کاهش می‌دهند و به همین دلیل، این روزها بسیار پرطرفدار و پرفروش هستند.

مشاهده قیمت و خرید دستگاه پولیش

 

پد پولیش شیار دار و طرح دار

رابطه پد شیار دار با گرما

به طور کلی پدهای پولیش اوربیتال به دلیل داشتن سوراخ در مرکز، گرمای سطح را کاهش می‌دهند. اما زمانیکه شیار روی سطح پد پولیش وجود داشته باشد، قطعاً میزان جریان هوا نیز افزایش خواهد یافت. جریان هوا سبب کاهش گرمای سطح گشته و در نتیجه، کاهش ریسک سوختن رنگ بدنه خودرو را به دنبال خواهد داشت. از طرفی، شکل متفاوت این پدها مانع از تمرکز گرما در مرکز پد نیز می‌گردد. همانطور که می‌دانید، یکی از دغدغه‌های اصلی پولیشکارها افزایش گرمای سطح می‌باشد که ناچار هستند تا به طور مداوم به هنگام پولیشکاری گرمای سطح را چک کنند تا از داغ نبودن سطح مطمئن شوند. پد پولیش شیار دار در این زمینه بسیار کمک کننده خواهد بود.

 

رابطه پد شیار دار با مواد پولیش

شیار و طرح‌های روی این پدها، سبب گرفتن اضافه مواد پولیش می‌شود. همانطور که می‌دانید به هنگام پرداخت باید از میزان مناسب مواد پولیش استفاده کرد، چرا که میزان بیشتر آن سبب سر خوردن پد روی سطح شده و مانع از لایه برداری می‌شود. اما پد شیار دار این اضافات مواد را به شیار منتقل می‌کند. همچنین به نوعی می‌توان گفت که پد پولیش شیار دار مواد را یکدست‌تر روی سطح پخش می‌کنند.

پد پولیش شیار دار و طرح دار

رابطه پد پولیش شیار دار با فشار پرداخت

به طور کلی، پدهای اوربیتال به دلیل داشتن شکل مخروطی مانع از تمرکز فشار بر روی یک نقطه شده و فشار را به صورت یک دست بر روی سطح اعمال می‌کنند. این مزیت در نوع اوربیتال شیار دار بیشتر خواهد بود. علاوه بر آن، اعمال یکدست فشار مانع از پارگی زودرس پد پولیش و خرابی دستگاه پولیشر خواهد شد. شیار روی این پدها سبب انطباق بهتر پد با سطوح منحنی دار بدنه خودرو نیز می‌شود.

 

معایب پد پولیش شیار و طرح دار

درست است که پد پولیش طرح دار مزایای زیادی دارد، اما به دلیل جدید بودن این ایده، هنوز تعداد آن در بازار بسیار کم است و در کمتر برندی از این محصول می‌توان یافت. از طرفی دیگر درست است که شما می‌توانید این نوع اوربیتال این پد را توسط دستگاه پولیش روتاری نیز استفاده کنید، اما این حالت به دلیل اسراف مواد پولیش پیشنهاد نمی‌گردد.

فروشگاه گنجی پخش

از کجا پد پولیش اوربیتال شیار دار و طرح دار تهیه کنیم؟

شما می‌توانید انواع پد پولیش طرح دار و شیار دار را از فروشگاه گنجی پخش (اولین مرجع دیتیلینگ خودرو) به صورت حضوری و غیر حضوری تهیه نمایید. کارشناسان فروش ما در ساعات کاری آماده پاسخگویی و مشاوره به شما در جهت انتخاب هر چه بهتر محصولات دیتیلینگ خودرو هستند. گنجی پخش همواره در تلاش است تا بهترین و جدیدترین محصولات را با کمترین قیمت و ضمانت اصالت کالا در اختیار شما قرار دهد.

مشاهده قیمت و خرید انواع پد پولیش

جهت مشاهده سایر محصولات لاین خودرو به سایت گنجی پخش مراجعه نمایید و یا در اینستاگرام و یا تلگرام ما عضو شوید.

پرسش‌های متداول پیرامون پدهای پولیش شیاردار:

 
پد پولیش شیار دار مخصوص اوربیتال است یا روتاری؟

این پد مخصوص هر دو نوع پولیشر تولید می‌شود.

کاهش ریسک سوختن رنگ بدنه خودرو با کدام نوع پد بیشتر میسر می‌گردد؟

پد پولیش اوربیتال شیاردار

علت طراحی شیار بر روی پد پولیش چیست؟

جریان بیشتر هوا برای جلوگیری از سوختن رنگ خودرو

رابطه پد شیار دار با مواد پولیش چیست؟

جذب مواد پولیش اضافه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 9 =