روتین نظافت داخل خودرو

روتین ماهانه و هفتگی نظافت داخل خودرو

هر چقدر که ظاهر بیرونی خودروی شما زیبا و تمیز باشد، اما شما هر بار که رانندگی می‌کنید، فضای داخلی آن را می‌بینید. به همین منظور، ما در این مقاله شما را با روتین دیتیل و مراقبت از سطوح داخلی خودرو آشنا می‌کنیم. به هر حال، آنچه در درون است مهم است! فضای داخلی ماشین شما فضای نسبتاً کوچکی است. بی‌نظمی‌های کوچک تاثیر زیادی دارند! با تمیز کردن سریع و هفتگی، فضای داخلی ماشین خود را عالی نگه دارید. صرف زمان کم هفتگی برای تمیز کردن باعث می‌شود تا نظافت کامل ماهانه شما زمان زیادی از شما نگیرد!

 

روتین هفتگی نظافت داخل خودرو

از یک دستمال نرم مایکروفایبر برای پاک کردن گرد و غبار سطوح استفاده کنید (دستمال مایکروفایبر سطوح داخلی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد). این دستمال مایکروفایبر گرد و غبار انباشته شده را از روی سطح پاک می‌کند. از اسپری تمیز کننده چند منظوره می‌توان در صورت نیاز برای از بین بردن اثر انگشت و لکه‌های روغنی استفاده کرد و ظاهری «فقط جزئی» به‌سرعت نشان داد!

موهای حیوان خانگی را در کمتر از دو دقیقه می‌توانید با برس موی حیوانات از روی سطوح صندلی تمیز نمایید. اگر اتاق داخل ماشینتان بوی حیوان خانگی را گرفته است، از اسپری از بین برنده بوی بد را استفاده نمایید.

کفپوش‌ها احتمالاً در طول هفته بیشترین استفاده را متحمل شده‌اند. اگر خیلی کثیف نیستند، آنها را بتکانید. اگر گردو غبار سطحی روی آن هست، از جارو شارژی نیز برای تمیز کردن سریع آن می‌توانید استفاده کنید. جارو شارژی، کوچک بوده و دست و پا گیر نیست و از طرفی مکش نسبتاً مناسبی نیز دارد.

مشاهده قیمت و خرید انواع جارو برقی و شارژی

این سه مرحله کوتاه، می‌تواند روتین هفتگی شما برای تمیز کردن و دیتیل سطوح داخلی خودرویتان باشد. این مراحل کمتر از 20 دقیقه زمان می‌برد. پس انجام هفتگی آن وقت زیادی از شما نخواهد گرفت.

 

روتین ماهانه نظافت داخل خودرو

ابتدا کار را با نظافت عمیق گرد و غبارها آغاز کنید. برای این منظور نیازمند استفاده از جارو شارژی دارای نازل و یا جارو برقی هستید. نازل مناسب را به آن متصل نموده و گوشه کنار سطوح را به خوبی تمیز کنید. می‌توانید از نازل مخصوص حیوانات برای جمع کردن مو از روی سطوح صندلی و نمد خودرو استفاده کنید.

اگر پارچه صندلی ماشین کثیف شده است، از اسپری تمیز کننده سطوح پارچه‌ای استفاده نمایید. می‌توانید مواد تمیز کننده را با برس به خورد پارچه دهید و سپس سطح را با دستمال مایکروفایبر پاک نمایید. پس از خشک شدن لکه، می‌توانید ناحیه تمیز شده را مجدداً جاروبرقی بکشید تا سطح پارچه دوباره مثل اول بشود.

مشاهده قیمت و خرید تمیز کننده سطوح پارچه‌ای

تمام سطوح وینیلی، پلاستیکی و لاستیکی را با یک پارچه مایکروفایبر مرطوب پاک کنید. بهتر است از اسپری تمیز کننده سطوح پلاستیکی برای مرطوب کردن آن استفاده نمایید. اگر تمیز کردن کامل‌تری نیاز هست، از برس دیتیلینگ با موی طبیعی استفاده کنید تا به آرامی و با دقت سطح را تمیز کنید. در پایان این سطوح را با محافظ سطوح پلاستیکی مراقبت نمایید. برای این منظور، کافی است تا مقداری از آن را اسپری نموده و با دستمال مایکروفایبر روی سطح ماساژ دهید. در پایان باقی مانده مواد را با دستمال مایکروفایبر تمیز دیگر پاک نمایید. محافظ سطوح پلاستیکی در انواع مات، نیمه مات، براق و رایحه‌دار ارائه می‌شوند که انتخاب آن به سلیقه خود شماست. از استفاده محافظ‌های مبتنی بر سیلیکون خودداری نمایید. سیلیکون لکه‌های روغنی به جا می‌گذارد و گرد و غبار را جذب می‌کند. علاوه بر آن، با گذشت زمان، داشبورد شما را زرد می‌کند. سعی کنید از پوشش‌های محافظ بر پایه آب استفاده نمایید و هرگز نگران یک فضای داخلی چرب و زرد نباشید.

مشاهده قیمت و خرید برس دیتیلینگ  مشاهده قیمت و خرید تمیز کننده و محافظ پلاستیک

 

روتین نظافت داخل خودرو

حال نوبت شیشه داخل خودرو هست. سطوح شیشه‌ای را با استفاده از شیشه پاک کن غیر آمونیاکی و دستمال مایکروفایبر مخصوص شیشه تمیز کنید. دستمال مخصوص شیشه اغلب طرح وافل بوده و سطح را بدون رگه یا پرز پاک می‌کنند. برای جلوگیری از ایجاد لک سفید، تمیز کننده را روی دستمال اسپری کنید.

روتین نظافت داخل خودرو

شما به یک برس دیتیلینگ کوچک نیاز دارید تا وارد دریچه‌ها و درزهایی شوید که در مملوء از گرد و غبار و پرز هست. این مناطق اغلب نادیده گرفته می‌شوند و تمیز کردن آنها دشوار است، اما تفاوت زیادی در ظاهر کلی داخل خودرو شما ایجاد می‌کنند.

روتین نظافت داخل خودرو

اگر روکش صندلی خودرویتان، چرم هست؛ در معرض اشعه ماوراء بنفش و اثرات مخرب آن هست. برای این منظور ابتدا آن را با اسپری تمیز کننده چرم و برس صفرشویی چرم (با الیاف نر موی اسب) تمیز نمایید و در پایان با استفاده از پوشش محافظ چرم از آن مراقبت نمایید. مقداری از محافظ چرم را روی دستمال مایکروفایبر اسپری نموده و روی سطح بکشید. در پایان باقی مانده مواد را با دستمال مایکروفایبر تمیز دیگر پاک نمایید. محافظ چرم سبب نرم شدن بافت چرم جهت جلوگیری از پوسیدگی زودرس و همچنین محافظت در برابر نور خورشید و رنگ پریدگی چرم می‌شود. اگر نیاز به مراقبت کاملتر و با جزئیات بیشتر دارید، به مقالات مربوطه مراجعه نمایید.

مشاهده قیمت و خرید تمیز کننده و محافظ چرم

 

روتین نظافت داخل خودرو

شما نمی‌توانید بوی بد را ببینید. شما نمی‌توانید از آن فرار کنید. هنگامی که در وسیله نقلیه خود مشکل بو دارید، ممکن است احساس کنید که در یک تنگ ماهی با بوی بد گیر افتاده‌اید. خوشبختانه برخی از محصولات عالی در بازار وجود دارد که به سرعت و برای همیشه بوها را از بین می‌برند. برای این منظور شما میی‌توانید از انواع خوشبوکننده موجود در گنجی پخش از قبیل فانوسی، دریچه‌ای، کارتی، اسپری و … استفاده نمایید.

نتیجه گیری

سطوح داخل خودرو نیز همانند سطوح خارجی آن نیاز به تمیز کردن و مراقبت منظم دارند. چراکه داخل خودرو بشتر مورد استفاده و دید کاربر خودرو هست و از طرفی، آسیب ناشی از عوامل محیطی همچون اشعه ماورای بنفش، بوی بد، رنگ لباس، چربی دست و غذا، موی حیوانات و … غیر قابل انکار هست پس برای حفظ زیبای داخل خودرو از روتین هفتگی و ماهانه نظافت داخل خودرو استفاده نمایید. اگر شما یک دیتیلر هستید، می‌توانید از مقاله فوت و فن صفرشویی خودرو کمک بگیرید.

 

جهت مشاهده سایر محصولات لاین خودرو به سایت گنجی پخش مراجعه نمایید و یا در اینستاگرام و یا تلگرام ما عضو شوید.

سوالات پیرامون روتین نظافت داخل خودرو:

هر چند وقت یکبار نیاز به تمیز کردن سطوح داخلی خودرو هست؟

بهتر است سطوح داخلی خودرو حداقل ماهانه یکبار به صورت عمیق تمیز گردد. البته روتین هفتگی نیز از آلودگی زیاد آن بسیار جلوگیری خواهد نمود.

چگونه از شر موی حیوانات خانگی در داخل خودرو راحت شویم؟

برای تمیز کردن مو حیوانات از داخل خودرو بهتر است از برس مخصوص آن استفاده نمایید.

بهترین شیشه پاک کن برای تمیز کردن شیشه خودرو چیست؟

بهترین شیشه پاک کن برای تمیز کردن شیشه خودرو محصولات بدون آمونیاک هست.

برای مراقبت از صندلی چرمی خودرو چه باید کرد؟

ابتدا سطح را با تمیز کننده مخصوص چرم تمیز کنید و سپس با لوسیون محافظ چرم و یا سرامیک چرم از آن مراقبت نمایید.

برای مراقبت از داشبورد خودرو چه باید کرد؟

ابتدا سطوح پلاستیکی و وینیل خودرو را با تمیز کننده مخصوص آن تمیز کنید و سپس با لوسیون محافظ پلاستیک و یا سرامیک پلاستیک از آن مراقبت نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + هجده =