تمیزکردن سطوح داخلی خودرو

چگونه از سطوح داخلی خودرو مراقبت نماییم؟

فضای داخلی اتومبیل به نظافت منظم و مراقبت نیاز دارد، آلودگی هایی که در داخل اتومبیل وجود دارد می توانند کاملاً متفاوت از خارج اتومبیل باشد. برای تمیز کردن و محافظت سطوح مختلف داخل ماشین به محصولات کاملا تخصصی نیاز داریم. قسمتهای داخلی خودرو شامل صندلی، کف و سقف کابین خودرو، داشبورد، صندوق عقب و … می باشد. فضای داخلی خودرو می تواند از جنس شیشه، چرم، پلاستیک، موکت و گاهی چوب باشد.

محافظت از سطوح داخلی خودرو

استفاده از محصولات تخصصی برای هر قسمت خودرو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا با تمیز کردن سطوح مختلف می توان هم از شر آلودگی های مختلف رها شد و هم به افزایش عمر مفید آنها کمک کرد. سطوح داخلی خودرو با انواع گرد و غبار، مواد چسبنده، مایعات مختلف، روغن آلوده می شوند همچنین کشیدن سیگار یا استفاده از مواد غذایی در داخل کابین ماشین می تواند باعث ایجاد بوی بد شود. استفاده از انواع تمیز کننده ها می تواند علاوه بر تمیز کردن باعث خوشبو شدن، نرم شدن و ترمیم سطوح مختلف داخل ماشین شوند.

ابزارها و محصولاتی که برای تمیز کردن سطوح داخلی خودرو استفاده می شوند را باهم بررسی می کنیم.

ابزارهای صفرشویی:

انواع جاروبرقی با قابلیت مکش و استفاده به صورت خشک و تر گزینه بسیار مناسبی جهت تمیز کردن صندلی و کف و سقف خودرو می باشد. همچنین استفاده از انواع تورنادور، بخارشوی، جاروبرقی صنعتی، جاروبرقی شارژی، مکنده و دمنده می تواند به شما در تمیز کردن سطوح مختلف کمک بسیاری کند. استفاده از انواع برس جهت تمیز کردن به همراه مواد شوینده نیز می تواند برای تمیز کردن نواحی کوچک به صورت دستی بسیار مناسب باشد. دستمال های مایکروفایبر با قدرت جذب بالای آب می توانند بعد از استفاده از انواع مواد شوینده در تمیز کردن بسیار موثر واقع شوند.

 

قیمت و خرید انواع دستگاه صفرشویی   قیمت و خرید انواع تورنادورگان صفرشویی

 

خوشبو کردن داخل کابین خودرو

برای از بین بردن بوی بد داخل ماشین می بایست از محصولی استفاده کرد که باعث تغییر رنگ سطح نشود و برای تنفس سرنشینان ایجاد مشکل نکند. بهتر است از هیچ گونه ماده حلال بر روی سطوح داخلی خودرو استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث آسیب به سطح شده و یا آثار لکه سفید از خود به جای بگذارد. بهتر است برای استفاده از انواع مواد شوینده و تمیزکننده جهت جلوگیری از وارد شدن آن به شکاف یا درزها و یا تغییر رنگ سطوح ابتدا آن را روی یک دستمال و یا حوله مایکروفایبر اسپری کرده و سپس روی سطح بکشید. انواع خوشبوکننده های داخل خودرو به صورت قوطی، اسپری، فانوسی، دریچه ای و آویز وجود دارد.

 

قیمت و خرید انواع خوشبوکننده های داخل خودرو

 

خوشبو کردن داخل خودرو

 

داشبورد خودرو

به دلیل اینکه داشبورد خودرو در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دارد می تواند خیلی زود دچار رنگ پریدگی شود، شما میتوانید با مراقبت و استفاده از انواع محافظ باعث جلوگیری از پوسیدگی و ترک برداشتن سطح آن شوید. همچنین تمیز بودن و سالم نگهداشتن سطح داشبورد تاثیر زیادی در نمای ظاهری داخل خودرو دارد و باید از موادی استفاده کرد که باعث تغییر رنگ و آسیب به سطح آن نشود. استفاده از انواع محافظ برای داشبورد به صورت کاملا سلیقه ای با دو مدل براق و مات وجود دارد که مدل براق به دلیل اینکه نور خورشید را منعکس می کند ممکن است بینایی راننده را تحت تاثیر قرار دهد و نوع مات آن طرفداران بیشتری دارد. 

قیمت و خرید انواع تمیزکننده و محافظ داشبورد خودرو

 

تمیز کردن داشبورد

 

شیشه خودرو

شیشه خودرو از قسمت هایی است که مخصوصا در زمانی که بارندگی زیاد است زودتر از بقیه قسمت های خودرو آلوده می شود و از آنجایی که تمیز بودن شیشه ارتباط مستقیمی با دید راننده دارد مراقبت و تمیز نگهداشتن آن از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی دیگر از عواملی که می تواند در فصول سرد سال آزاردهنده باشد بخار کردن شیشه و نیاز به تمیز کردن مدام آن می باشد. امروزه با پیشرفت فناوری محصولات متنوعی در زمینه مراقبت از خودرو به بازار عرضه شده است. یکی از این محصولات اسپری ضدبخار شیشه است که شما می توانید به راحتی یک رانندگی مطمئن را با استفاده از آن تجربه کنید. همچنین با استفاده از انواع اسپری شیشه شوی و دستمال مایکروفایبر سطح داخلی شیشه را تمیز نمایید. 

 

قیمت و خرید اسپری ضدبخار شیشه خودرو

 

 

اهمیت جریان هوا هنگام تمیز کردن:

پیشنهاد می شود هنگام استفاده از هرگونه تمیزکننده و محافظ تمامی درب های خودرو باز نگهداشته شود تا تهویه مناسبی جهت انجام کار داشته باشید و مواد با جریان هوا به راحتی خشک شوند. همچنین شما می توانید از دستمال های مایکروفایبر جهت خشک کردن سطوح استفاده نمایید.

در پایان این نکته را یادآور می شویم که هرچه قدر به تمیزی و محافظت سطوح داخلی و همین طور خارجی خودروی خود اهمیت دهیم نیاز کمتری به صرف هزینه های بیشتر داریم و همچنین استفاده از خودرویی سالم و تمیز برای صاحب خودرو و سرنشینان آن بسیار لذت بخش است.

سوالات پیرامون تمیز کردن سطوح داخلی خودرو:

آیا می توانیم از یک محصول برای تمیز کردن کلیه سطوح داخلی خودرو استفاده کنیم؟

برخی از تمیزکننده های چند منظوره با توجه به دستور مصرف قابل استفاده روی سطوح مختلف هستند این در صورتی است که دقیقا روی محصول درج شده باشد در غیر این صورت برای هر سطحی محصول مخصوص به آن باید استفاده شود.

چگونه می توان در فصول سرد سال دید راننده را بهبود بخشید؟

استفاده از انواع اسپری ضدبخار می تواند تاثیر به سزایی در دید راننده داشته باشد.

برای خشک کردن سطوح بعد از شستن از چه روشی می توان استفاده کرد؟

بسته به سطح شسته شده میتوان با دستمال های خشک کن و یا دستگاههای مکش صفرشویی و یا باز گذاشتن درب اتومبیل روند خشک شدن سطوح را سرعت بخشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + هفده =