مراقبت بیشتر با محافظ سطوح پلاستیکی!

نحوه تمیز کردن و مراقبت از سطوح پلاستیکی خودرو به همراه معرفی محصولات برتر

آیا سطوح پلاستیکی خودرویتان آسیب دیده است؟! آیا رنگ داشبورد و سپر مشکی ماشین شما از مشکی به خاکستری تغییر کرده است؟! آیا رنگ سطوح پلاستیکی ماشینتان هر روز محو‌تر می‌شود؟! شاید خوشحال شوید که هنوز امیدی برای احیا و بازسازی آنها وجود دارد و ما در این مقاله به صورت تخصصی به این موضوع می‌پردازیم. با محصولات معرفی شده در این مقاله، شما می‌توانید تا حدودی زیبایی اولیه پلاستیک ماشین را بازگردانید. پس اگر می‌خواهید شکوه قطعات پلاستیکی خودرویتان را بازگردانید، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

قیمت و خرید محصولاتی مراقبتی پلاستیک قیمت و خرید محصولات مراقبتی داشبورد

 

 

عوامل آسیب رسان به سطوح پلاستیکی خودرو

بسیاری از قطعات ماشین از پلاستیک ساخته شده است. هنگام خرید اتومبیل صفر، این بخش‌ها نو و جدید به نظر می‌رسند. با گذشت زمان، سطوح پلاستیکی اتومبیل در اثر عوامل محیطی همچون اکسیداسیون و اشعه ماورای بنفش آسیب می‌بینند. این سطوح پلاستیکی می‌توانند رنگ پریده و خشک شوند و یا ترک بخورند. یا گرد و غبار، خاک، مواد زائد و ذرات آلاینده را جمع کنند. این باعث می‌شود که ماشین جدید شما قدیمی‌تر به نظر برسد.

پلاستیک در سطوح داخلی و خارجی ماشین شما وجود دارد. از این سطوح می‌توان پنل درب، ضربه گیر، سپر، دستگیره و … اشاره نمود. پلاستیک در قسمت بیرونی اتومبیل شما به طور منظم در معرض عناصر آسیب رسان مانند باران ، نمک ، شن و ماسه جاده ، فضله پرندگان و حتی توت‌هایی است که هنگام پارک ماشین از درختان می‌ریزند.

یک عامل مهم آسیب رسان به عناصر پلاستیکی خودرو شما، خورشید است. نور خورشید و اشعه ماورا بنفش آن به سرعت رنگ پلاستیک‌های ماشین شما را محو می‌کند، پلاستیک‌های تیره رنگ سریعتر رنگ پریده می‌شوند. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید علت شماره یک رنگ پریدگی پلاستیک است و در نهایت ممکن است پلاستیک سیاه به سفید تبدیل شود. تغییر رنگ در پلاستیک می‌تواند به دلیل هوای گرم یا سرد شدید نیز باشد.

آسیب به سطوح پلاستیکی ماشین

 

مراقبت و نگهداری از سطوح پلاستیکی

برای اینکه سطوح پلاستیکی اتومبیلتان در بهترین حالت ظاهر شود، این نکات را برای مراقبت از قطعات پلاستیکی اتومبیل خود دنبال کنید:

 • تمیز کردن

به طور منظم، روکش پلاستیکی، ضربه گیرها یا سایر قطعات پلاستیکی خود را قبل از شروع به محو شدن، تمیز کنید. اگر آنها کمی کمرنگ شده اند، حتماً گرد و غبار، آلودگی یا ذرات را پاک کنید. حتما از دستمال مایکروفایبر استفاده کنید که از ایجاد خراش یا آسیب جلوگیری کند. دستورالعمل تمیز کننده پلاستیک را حتما مطالعه نمایید. زیرا بعضی از پاک کننده‌ها در صورت نگه داشتن طولانی مدت بر روی سطح باعث آسیب به پلاستیک می‌شوند. در صورتی که امکان دسترسی به سطوح مورد نظر کم است، می‌توانید از برس دیتیلینگ کمک بگیرید.

 

 • انتخاب مایع تمیز کننده مناسب

قطعات پلاستیکی را با استفاده از تمیز کننده‌های دارای ذرات ساینده یا فرچه و برس زبر پاک نکنید. حتما از تمیز کننده‌های مخصوص سطوح پلاستیکی خودرو استفاده کنید. از استفاده شوینده خانگی خودداری نمایید. زیرا این شوینده‌ها اسیدی بوده و به سطوح آسیب می‌زند.

قیمت و خرید تمیز کننده سطوح پلاستیکی

 • اجرای پوشش محافظ پلاستیک

واکس بدنه خودرو از قطعات پلاستیکی محافظت می‌کند. البته این واکس‌ها نیاز به شارژ مجدد ماهانه دارند. شما می‌توانید از انواع پوشش‌های محافظ مخصوص سطوح پلاستیکی نیز استفاده کنید. این پوشش‌ها در انواع براق، مات، معطر و … به بازار ارائه می‌شوند. به خاطر داشته باشید که بعد از هر بار شستشوی خودرو، بر روی سطوح پلاستیکی خارجی ماشین، پوشش محافظ را شارژ نمایید. کارشناسان می‌گویند صاحبان خودرویی که به طور منظم به ماشین خود رسیدگی می‌کنند، درمی‌یابند که زمان فروش خودرو ارزش آن بیشتر است. خریداران بالقوه با یک نگاه متوجه می‌شوند که از این خودرو در زمان مصرف مراقبت شده است. هنگام اجرای پوشش محافظ از سطوحی همچون پلاستیک دور شیشه، قاب آینه پلاستیک سقف ماشین، ضربه گیر و … غافل نشوید.

 • بازسازی و نو سازی

اگر سطوح پلاستیکی ماشین شما کمرنگ و رنگ پریده شده است، از بازساز و نو کننده پلاستیک استفاده نمایید. البته که هیچ ماده پلاستیکی رنگ پریده را همچون روز  اول نو نمی‌کند، اما تا حدودی زیبایی ظاهری آن را بهبود می‌بخشد.

قیمت و خرید محافظ و بازساز پلاستیک

 • آلودگی قدیمی

فرض کنید سطوح پلاستیکی با اثر انگشت آلوده شده است. اجازه ندهید اثر انگشت روی قطعات پلاستیکی خود به خود نامرئی شود. آنها را حتما با تمیز کننده پلاستیک پاک کنید. زیرا در صورت به جا ماندن این آلودگی و چربی به عمق آن نفوذ می‌کند. آلودگی‌ها علاوه بر ایجاد ظاهر بد، ممکن است سبب ایجاد بوی بد نیز بشوند.

 • سیستم تهویه

یکی از مهمترین بخش‌های پلاستیکی در معرض آلودگی زیاد دریچه کولر و بخاری ماشین است. این دریچه‌ها اغلب پرد از گرد و غبار زیاد هستند. از تمیز کردن مداوم این بخش غافل نشوید.

 • خشک کردن

اجازه ندهید سطوح شسته و تمیز شده پلاستیکی تر و مرطوب بماند. حتما با دستمال مایکروفایبر خشک نمایید.

روشهای مراقبت از قطعات پلاستیکی

 

بازساز و ترمیم کننده قطعات پلاستیکی چیست؟

ترمیم کننده‌های پلاستیک از محصولات مراقبتی اتومبیل هستند. این محصولات برای بازگرداندن قطعات پلاستیکی به ظاهر “مانند جدید” طراحی شده اند. یک ترمیم کننده پلاستیک با کیفیت علاوه بر پوشش‌دهی سطح، توسط پلاستیک جذب شده و هرگونه اکسیداسیون رخ داده و رنگ پریدگی را از بین می‌برد. در صورت استفاده صحیح این ترمیم کننده‌ها، پلاستیک را تغذیه می‌کنند و حتی ممکن است بسته به شرایط آب و هوایی شما چندین ماه دوام بیاورند. بیشتر بازسازهای پلاستیک مقرون به صرفه هستند و برای استفاده از آنها تلاش زیادی لازم نیست. البته باید توجه داشته باشید که این محصولات در بهترین حالت نیز تا حدودی سطوح پلاستیکی ماشین شما را نجات  می‌دهند. از این رو، همواره باید از تمیز کننده و محافظ مخصوص پلاستیک استفاده نمایید.

در هنگام خرید بازساز پلاستیک باید به دو نکته توجه فرمایید: نکته اول این است که حتما اطلاعات روی لیبل کالا مطالعه نمایید و از خرید محصولات دارای سیلیکون بپرهیزید. زیرا محصولات سیلیکون دار موقتی هستند. نکته دوم این است که در صورت امکان مقداری از آن را تست نمایید و ببینید که آیا کالا رنگ است و یا احیا کننده واقعی؟!

 

تمیز کننده سطوح پلاستیکی چیست؟

تمیز کننده‌های سطوح پلاستیکی، مخصوص قطعات پلاستیکی ارائه می‌شوند و اثر انگشت، چربی، گرد و غبار روی این سطوح را از بین می‌برند. تمیز کننده پلاستیک به شیارهای سطح نیز نفوذ کرده و تمام آن را تمیز می‌کند. علت استفاده از تمیز کننده‌های پلاستیک، جلوگیری از آسیب و ترک خوردگی این سطوح می‌باشد. اغلب تمیز کننده‌های پلاستیک دارای رایحه نیز می‌باشند و به هنگام استفاده داخل کابین خودرو را نیز معطر می‌نمایند.

 

انتخاب براق کننده یا مات کننده داشبورد؟!

محصولات مراقبتی داشبورد ماشین به دو دسته براق کننده و مات کننده تقسیم می‌شوند. این محصولات هر کدام مزایا و معایبی دارد. انتخاب نوع مات و براق به سلیقه خود شخص بستگی دارد. ما در زیر به تعدادی از این مزایا و معایب اشاره می‌کنیم:

براق کننده داشبورد:

1- جلوه و ظاهر درخشان و براق می‌دهد.
2- ظاهر داشبورد خودرو را همچون خودرو نو و جدید می‌کند.
3- در دو نوع براقیت زیاد و متوسط تولید می‌شوند.
4- براقیت داشبورد سبب انعکاس نور خورشید، عملکرد آینه‌ای شیشه جلو خودرو می‌شود. این امر مانع دید راننده به هنگام رانندگی در روز می‌شود.
5- براق کننده‌های زیاد، گریس بر روی سطح بجا می‌گذارند که سبب لغزش دست روی فرمان خودرو می‌شود.
6- از داشبورد خودرو در برابر اشعه ماورای بنفش محافظت می‌کند.
7- مانع ترک خوردگی و رنگ پریدگی قطعات پلاستیکی و وینیل می‌شود.
8- براق کننده‌ها گرد و غبار را به خود جذب می‌کنند.

مات کننده داشبورد:

1- جلوه و ظاهر مات می‌دهد.
2- مات کننده ، نور خورشید را منعکس نمی‌کند و خطری برای دید راننده ندارد.
3- از قطعات پلاستیکی و وینیل خودرو در برابر اشعه ماورای بنفش محافظت می‌کند.
4- مانع ترک خوردگی و رنگ پریدگی می‌شود.
5- مات کننده‌ها مانع جذب گرد و غبار می‌شوند.
6- مات کننده‌ها ماندگاری بیشتری بر روی سطح دارند.
7- سطح را چرب و لغزنده نمی‌کند.

matte or shine plastic cleaner

معرفی محصولات برتر

آیا سطوح پلاستیکی خودروی شما کمرنگ شده است؟ و یا خشک و ترک خورده شده است؟ نگران نباشید ما با معرفی محصولات تمیز کننده و محافظ پلاستیک، امید از بین رفته شما را برمی‌گردانیم. شما می‌توانید با تهیه این محصولات، مقداری از آن درخشش و وضوح رنگ قبلی را به قطعات پلاستیکی ماشین خود برگردانید.

 

-fergal-plastic-leather-ceramic-coating

 • پوشش سرامیک چرم و پلاستیک فرگال Fergal مخصوص نانو سرامیک کردن سطوح چرمی و پلاستیکی خودرو Leather & Plastic Ceramic Coating

پوشش سرامیک چرم و پلاستیک فرگال Fergal مخصوص نانو سرامیک کردن سطوح چرمی و پلاستیکی خودرو Leather & Plastic Ceramic CoatingT یک لایه محافظ بر روی سطوح چرمی و پلاستیکی ایجاد می‌کند که از این سطوح در برابر اشعه‌های مضر خورشید و عوامل مخرب محافظت می‌کند. علاوه بر آن دوام این محصول بسیار بالا و مناسب است. به علت ساختاری که این پوشش سرامیک دارد، اجازه‌ این را به ما می‌دهد که چند لایه روی این سطوح اجرا شود، تا قدرت حفاظت آن از سطوح چرمی و پلاستیکی افزایش یابد. از همه مهم‌تر این محصول خاصیت آبگریزی را به سطوح می‌دهد که خود باعث دیرتر کثیف شدن آن‌ها می‌شود.

قیمت و خرید سرامیک چرم و پلاستیک فرگال

 

اسپری تمیز کننده پلاستیک جیون مخصوص خودرو Gyeon مدل Vinyl Cleaner

 • اسپری تمیزکننده قطعات و سطوح پلاستیکی 500 میلی لیتر مخصوص خودرو Q2M VinlyCleaner جیون-GYEON

اسپری تمیزکننده قطعات و سطوح پلاستیکی 500 میلی لیتر مخصوص خودرو Q2M VinlyCleaner جیون-GYEON دارای مقداری خاصیت آنتی استاتیک بوده و برای استفاده روزمره و مداوم مناسب است. این محصول هیچ گونه اثر و لکی از خود بجای نمی‌گذارد و سطح را آماده دریافت پوشش‌های محافظ می‌کند. Q2M VinlyCleaner جیون-GYEON تمامی سطوح را به راحتی پاک و تمیز می‌نماید. با استفاده از این محصول می‌توان سطحی تمیز و عاری از هرگونه آلودگی، جرم، لک، اثر انگشت و … را بر جای گذاشت. علاوه بر آن این اسپری باعث می‌شود که سطوح دیرتر از حد معمول آلوده شوند.

قیمت و خرید تمیز کننده پلاستیک جیون

 

Hendlex plastic renewer

 • بازساز پلاستیک هندلکس Hendlex تمیزکننده و محافظ و بازساز سطوح پلاستیکی خودرو مدل Plastic Renewer

بازساز پلاستیک هندلکس Hendlex تمیزکننده و محافظ و بازساز سطوح پلاستیکی خودرو مدل Plastic Renewer با فرمولاسیون ویژه خود مانع تغییر رنگ سطوح شده، و اگر سطوح قبلا تغییر رنگ داده باشند، آنها را همچون روز اول می‌کند. اگر به دنبال محصولی هستید که هم سطوح پلاستیکی خودروتان را تمیز کنید و هم محافظت، حتما از بازساز پلاستیک هندلکس استفاده کنید. این محصول با ایجاد یک لایه محافظ بر روی داشبورد یا دیگر سطوح پلاستیکی باعث طولانی‌تر شدن عمر آن می‌گردد. بازساز پلاستیک hendlex با خاصیت آنتی استاتیکی که دارد موجب می‌شود سطح عاری از هر گونه گرد و غبار شود و دیرتر آلوده گردد. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به ماندگاری دوساله، جلوگیری از رنگ‌پریدگی و ترک‌خوردگی سطوح پلاستیکی و وینیل اشاره کرد.

قیمت و خرید بازساز پلاستیک هندلکس

 

بازساز پلاستیک جیون محافظ سطوح پلاستیکی Gyeon مدل Q2M Preserve

 • بازساز پلاستیک GYEON تمیزکننده و محافظ و بازساز سطوح پلاستیکی خودرو مدل Q2M Preserve جیون کوارتز

استفاده از بازساز پلاستیک GYEON تمیزکننده و محافظ و بازساز سطوح پلاستیکی خودرو مدل Q2M Preserve جیون کوارتز یک روش ساده و سریع برای بازگرداندن قطعات تزئینی کمرنگ و محو شده به حالت روز اول خود و محافظت از سایر قطعات برای مدت طولانی است. این محصول دفع کننده گرد و خاک بسیار عالی می‌باشد و علاوه بر آن دارای خاصیت ضد الکتریسیته ساکن و ضد اشعه ماورای بنفش هست.

جلوه مات بهترین برای تمام سطوح داخلی است که Q²M Preserve جیون یک پایان بسیار خنثی ، مات و مانند روز اول تحویل کارخانه برای تمام قطعات داخلی خودرو ارائه می‌دهد. تمیزکننده و محافظ و بازساز سطوح پلاستیکی خودرو مدل Q2M Preserve جیون کوارتز لایه محافظ نامرئی ایجاد می‌کند که به هیچ وجه حتی بر روی نرم ترین وینیل‌ها حس نمی‌شود. این محصول به راحتی سطوح پلاستیکی و وینیل داخل خودرو را تمیز کرده تا ظاهر خوب همچون روزی که آن را خریداری کرده‌اید به شما القا کند.

قیمت و خرید محافظ پلاستیک جیون

labocasmetica plastic care #hydra

 • محافظ پلاستیک Labocosmetica مخصوص قطعات پلاستیکی خودرو مدل HYDRA

محافظ پلاستیک Labocosmetica مخصوص قطعات پلاستیکی خودرو مدل HYDRA یکی محصول فوق‌العاده عالی و کاربردی است که علاوه بر برگرداندن رنگ قطعات پلاستیکی، آن‌ها را بسیار نو و شفاف می‌کند. ماندگاری این محصول نیز در حدود سه ماه است. از این محصول می‌توانید بر روی قطعات پلاستیکی آسیب دیده، وینیل و گاهی اوقات چرم نیز استفاده کنید تا مانند بازسازی قوی، عمل نماید و شکل ظاهری اولیه این قطعات را باز گرداند.

محافظ پلاستیک لابوکاسمتیکا بارها در آزمایشگاه‌های مفرا مورد بررسی قرار گرفته است و با بهترین کیفیت به بازار عرضه می‌شود. این کالا جهت نگهداری از قطعات پلاستیکی تعبیه شده در داخل و خارج خودرو است و از آن‌ها در برابر آسیب‌های مخربی که اشعه‌ی UV خورشید دارد، محافظت می‌کند. این بدان معنی است که از از ترک خوردن و پوسته پوسته شدن پلاستیک جلوگیری می‌کند. با اعمال این محصول بر روی سطوح، جذب آلودگی و گرد و غبار نیز به تعویق می‌افتد. ساختار این محصول بر پایه آب است و هیچ‌گونه سیلیکونی در آن به کار نرفته است؛ بنابراین لایه‌ چربی بر روی سطوح ایجاد نمی‌شود.

قیمت و خرید محافظ پلاستیک لابوکاسمتیکا

 

اگر می‌خواهید همواره سریعتر از همه از تخفیف‌ها و پیشنهادات ویژه ما خبر دار شوید، حتما در صفحات اجتماعی ما را دنبال کنید. جهت مشاهده سایر محصولات لاین خودرو به سایت گنجی پخش مراجعه نمایید و یا در اینستاگرام و تلگرام ما عضو شوید.

 

 

سوالات متداول پیرامون مراقبت از سطوح پلاستیکی:

عوامل آسیب رسان به سطوح پلاستیکی خودرو چیست؟

عوامل محیطی بسیاری در این زمینه موثر است که مهمترین آن اکسیداسیون و اسعه ماورا بنفش می‌باشد.

آیا می‌توان از هر شوینده‌ای برای تمیز کردن سطوح پلاستیکی استفاده نمود؟

خیر، استفاده از شوینده‌های غیر استاندارد سبب آسیب رسیدن و ترک خوردن این سطوح می‌شود.

آیا سطوح پلاستیکی آسیب دیده را می‌توان ترمیم کرد؟

به کمک بازساز پلاستیک می‌توان تا حدودی میزان آسیب وارد شده به سطح را کاهش داد.

سطوح پلاستیکی و وینیل خودرو کدام هستند؟

داشبورد، دنده، تودوزی درب، دریچه کولر، سپر، قالپاق پلاستیکی، برف پاک کن و …

چرا نباید از براق کننده داشبورد استفاده نمود؟

براق کننده داشبورد به دلیل انعکاس نور مانع از دید راننده می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =