پاک کننده آهن و گرد لنت

هر آنچه در مورد پاک کننده آهن و گرد لنت (Iron Remover) باید بدانید.

شستشوی ماشین برای ایجاد جلوه رنگ بدنه خودرو کافی نیست، زیرا با شستن نمی‌توانید تمام آلودگی‌هایی که بر روی خودرویتان است، از بین ببرید. همانطور که می‌دانید به هنگام رانندگی، ذرات لنت ترمز و براده آهن از رینگ ماشین به بیرون پرتاب می‌شوند. این ذرات بر روی سطوح مختلف بدنه ماشین برخورد می‌کنند. با شستشوی و دستمال کشیدن بر روی سطح خودرو، این ذرات بیشتر از قبل پخش می‌شوند. ذرات لنت ترمز سبب آسیب به رنگ بدنه خودرو، افزایش روند اکسیداسیون و مات شدگی رنگ می‌شوند. به همین دلیل، استفاده از پاک کننده آهن و گرد لنت برای همه کاربران خودرو ضروری است. با اسپری مقدار کمی از محصول روی بدنه، تاثیر به سرعت آن را با تغییر رنگ محصول به بنفش متوجه می‌شوید. استفاده از پاک کننده آهن و گرد لنت (Iron Remover) آسان است. این محصول خودروی شما را عاری از آلودگی کرده و آماده پولیش و اجرای پوشش محافظ می‌نماید.

 

قیمت و خرید پاک کننده براده آهن و گرد لنت

 

پاک کننده آهن و گرد لنت چیست؟

پاک کننده آهن از آمونیاک، اسید سیتریک، اسید تیوگلیکولیک تشکیل شده است. قلیایی بودن آمونیاک، خاصیت اسیدی ترکیب را خنثی می‌کند. این محصول در هنگام ترکیب با آهن واکنش می‌دهد و تیوگلایکولات فریک را تشکیل می دهد که به رنگ قرمز/بنفش است.

ماشین شما ممکن است در اثر گرد لنت ترمز، گرد و غبار ریلی، آلاینده صنعتی، صمغ درختان، قیر، لکه‌های آب غنی از مواد معدنی یا سایر موارد آلوده شود، یک ماده شیمیایی مناسب برای از بین بردن آن موجود است! پاک کننده آهن دارای فرمولاسیون نوآورانه‌ای است که بدنه ماشین شما را عاری از آلودگی کرده و آماده مرحله پولیشکاری می‌نماید.

پاک کننده آهن به صورت اسپری‌، ژل و مایع در بازار در برندهای مختلف موجود است، صرف نظر از اینکه روی چه سطحی کار می‌کنید (رنگ بدنه تا شیشه)، در صورت مجهز بودن به ابزار و پاک کننده گرد لنت (Iron Remover) مناسب متوجه خواهید شد که روند ضد عفونی کردن اتومبیل بسیار آسان است.

قبل و بعد استفاده پاک کننده آهن و گرد لنت

 

چرا از Iron Remover استفاده کنیم؟

به دلیل لبه‌های دندانه دار، ذرات اکسید آهن بسیار تیز هستند و هنگام کشیده شدن بر روی یک سطح، باعث ایجاد نقص می‌شوند. مالش رنگ با این ذرات باعث ایجاد خط و خش شدید می‌شود. حذف آنها نه تنها باعث پاک شدن عمیق رنگ شما می‌شود، بلکه خطر ایجاد خط و خش در آینده را حتی به حداقل می‌رساند.

ذرات آهن همچنین می‌تواند به صورت نقطه‌های تیره روی رنگ ماشین ظاهر شود و بر روی اتومبیلی با رنگ روشن، تیرگی به رنگ نارنجی ایجاد کند. هنگامی که این ذرات آهن باقی می مانند، می‌توانند باعث ایجاد حفره‌های خوردگی شوند و در صورت عدم پاکسازی خوردگی بیشتر می‌شود.

اگر در مناطقی با رطوبت بالای هوا زندگی می‌کنید، ذرات آهن و لنت ترمز با اکسیژن هوا واکنش داده و زنگ می‌زند. این زنگ زدگی در خودروهای رنگ روشن قابل دیدن است. اگر ماشین شما رنگ تیره‌ای دارد، با دست کشیدن روی سطح ماشین تمیز و خشک، متوجه وجود آن ذرات بر روی خودرویتان می‌شوید.

هنگام استفاده از واکس، پولیش یا هر محصول مالشی دیگر، باید سطح آن کاملا تمیز باشد. نه تنها به دلیل خطر ایجاد خط و خش، بلکه به دلیل اینکه اکثر محصولات به درستی با سطح کثیف و ناصاف پیوند نمی‌خورند.

پاک کننده گرد لنت

 

بهترین پاک کننده گرد لنت

بهترین نوع پاک کننده گرد لنت دارای PH متعادل است، به خصوص اگر ماشین شما دارای پوشش محافظ باشد. پاک کننده گرد لنت با PH خنثی را می‌توانید با اطمینان در هر سطح خارجی خودرو استفاده کنید. پاک کننده آهن تا کوچکترین قطعات نیز نفوذ کرده و پاکسازی می‌کند. محلول مورد نظر قبل از اینکه آسیب قابل توجهی به وسیله نقلیه شما وارد شود، این ذرات آهن را در خود حل کرده و از بین می‌برد.

 

نحوه استفاده پاک کننده آهن

اجرای Iron Remover بر روی ماشین مراحل خاص خود را دارد، در زیر ما به صورت مرحله‌ای و ساده آن را بیان می‌کنیم:

◄ انتخاب مکان مناسب

ابتدا خودرویتان را به محیط دور از تابش مستقیم نور خورشید و با تهویه مناسب منتقل کنید.

 • اجرای مواد

این پاک کننده قدرتمند را مستقیماً بر روی سطح اسپری کنید. چند دقیقه صبر کنید تا بنفش شود. علت ایجاد رنگ بنفش حل کردن ذرات آهنی در خود می‌باشد.

 • شستشو

پس از تاثیر گذاری مواد، خودرویتان را بشویید و با دستمال مایکروفایبر خشک نمایید. از تمیز شدن تمام سطح ماشین اطمینان حاصل کنید. در صورت نیاز دوباره شستشو را تکرار کنید. زیرا باقی ماندن مواد بر روی خودروی ممکن است سبب ایجاد لک و خش شود.

 • اجرای مجدد

اگر مواد زیاد بر روی سطح ماشین باقی بماند، خشک شده و رنگ بنفش آن به سفید تبدیل می‌شود. در این صورت با اسپری مجدد Iron Remover یا پاشش آب بر روی سطح، دوباره مواد را فعال نمایید. بهتر است برای رینگ ماشین، دو بار از پاک کننده آهن و گرد لنت استفاده کنید.

 • سطوح قابل اجرا

پاک کننده گرد لنت را بر روی تمام سطوح خارجی خودرو استفاده کنید. از سطوح قابل استفاده می‌توان رنگ بدنه، آلومینیوم، منیزیم، فولاد ضد زنگ، کروم، شیشه، پلاستیک و حتی لاستیک را نام برد.

 • مرحله بعد

پس از پایان پاک سازی، رنگ ماشین شما براق، صاف و روشن می‌شود. اگر در مراحل بعدی از پولیش و پوشش محافظ از قبیل سرامیک، سرامیک واکس و … استفاده نمایید، براقیت و صافی رنگ ماشین چندین برابر خواهد شد.

پاک کننده گرد لنت ترمز (Iron Remover)، پولیش، واکس

قیمت و خرید مواد پولیش قیمت و خرید پوشش محافظ

 

چه زمانی از Iron Remover استفاده کنیم؟

پاک کننده گرد لنت ترمز باید به عنوان بخشی از یک فرآیند ضد عفونی چند مرحله‌ای استفاده شود. این فرایند باید حداقل دو بار در سال (قبل از زمستان و بعد از آن) انجام شود. البته قبل از استفاده پوشش محافظ و پولیشکاری باید استفاده شود.

اگر از وجود آلودگی آهنی بر روی ماشین مطمئن نیستید، پاک کننده آهن را مستقیماً روی یک پد اسپری کنید. (پد به رنگی باشد که مایع بنفش را در خود نشان دهد مثل سفید، زرد و …) در قسمت کوچکی از رنگ بدنه یا چرخ‌های خودرو پاک کنید. اگر رنگ بنفش را می‌بینید، این یک واکنش شیمیایی به آلودگی آهن موجود است. این رنگ به طور موقت آلودگی را در حین حل شدن برجسته می‌کند. با استفاده منظم Iron Remover از خوردگی و اکسیداسیون رنگ ماشین جلوگیری نمایید.

تست Iron remover بر روی خودرو

 

آیا پاک کننده گرد لنت به بدنه خودرو آسیب می‌زند؟

یک Iron Remover با کیفیت به بدنه خودرو سطوح استفاده شده آسیب نمی‌زند. البته حتما در هنگام خرید کالا به PH خنثی و سطوح قابل استفاده دقت نمایید. همانطور که در بالا ذکر شد، پاک کننده گرد لنت ترمز خنثی بهترین است. در بعضی از ریموورها ذکر شده است که برای سطوح پلاستیک و فلز استفاده نشود، پس حتما قبل از خرید به این موارد دقت نمایید. از اسپری بیش از حد ریموور بر روی سطح خودرو خودداری نمایید، زیرا امکان لک شدن سطح به وجود می‌آید.

iron remover ph tolerance

 

آیا می‌توان به جای پاک کننده آهن از خمیر کلی استفاده نمود؟

بله، این کار شدنی است. اما باید بدانید که اولا خمیر کلی ذرات آهن را فقط از روی سطوح قابل دسترس برمیدارد. در واقع اسپری ریموور آهن به تمام سطوح نفوذ می‌کند اما خمیر کلی خیر! همانطور که در بالا ذکر شده است، ذرات آهن تیز هستند. ممکن است به هنگام پاک کردن سطح با خمیر کلی ذرات آهن بر روی سطح کشیده شوند. این کار منجر به ایجاد خط و خش و از بین نرفتن کامل آلودگی می‌شود. اما Iron Remover بدین منظور ساخته شده است و با حل کردن ذرات در خود، مانع خط و خش می‌شود. همچنین به تمام سطوح خودرو می‌تواند نفوذ کند، فقط کافی است مقداری از آن را روی سطح اسپری کنید.

 

آیا می‌توان به جای پاک کننده آهن و گرد لنت از رینگ شوی استفاده نمود؟

بله، بعضی از رینگ شوی‌ها قابلیت پاک کنندگی آهن و گرد لنت را دار می‌باشند. شما می‌توانید برای تمیز کردن رینگ خودرویتان از گرده‌ها از این محصولات استفاده نمایید. توجه داشته باشید که در هنگام استفاده از این محصولات، از دستمال مشترک برای بدنه و رینگ استفاده نکنید. زیرا ذرات از روی رینگ به بدنه منتقل می‌شود. حتی دستمال‌های بدنه و رینگ را باهم نشویید.

 

معرفی محصولات برتر

در این بخش تعدادی محصول با کیفیت با قدرت پاک کنندگی آهن و گرد لنت را از نظر کارشناسان گنجی پخش معرفی می‌کنیم:

رینگ شوی کوکمی

 • اسپری رینگ شوی پر قدرت جادویی کوکمی-کخ کیمی Koch Chemie Mwc Magic Wheel Cleaner

اسپری رینگ شوی پر قدرت جادویی کوکمی-کخ کیمی مخصوص شستشوی رینگ خودرو Koch Chemie Mwc Magic Wheel Cleaner محصولی غیر اسیدی با قدرت تمیز کنندگی بالا می‌باشد، که به سرعت آلودگی‌ها، جرم و کثیفی، ذرات و گرد لنت و … از روی رینگ خودرو از بین می‌برد. اگر به دنبال محصولی با کیفیت هستید، کخ شیمی انتخاب خوبی است. رینگ شوی کخ کیمی تاثیر گذاری روی ذرات لنت ترمز را با تغییر رنگ به قرمز نمایان می‌کند. این رینگ شوی تمام کثیفی و گرد و خاک روی رینگ ماشین را در خود حل کرده و جلوه نهایی براق و نو به آن می‌دهد. این محصول غیر اسیدی هست و هیچگونه آسیبی به رینگ‌هایی که حساس به مواد اسیدی هستند نمی‌زند. رینگ شوی کوکمی قابل استفاده بر روی رینگ‌های رنگ شده، کروم و استیل می‌باشد.

قیمت و خرید رینگ شوی کوکمی

محلول پاک کننده براده آهن و گرد لنت و اکسیداسیون Labocosmetica مخصوص خودرو مدل P-RAY

 • محلول پاک کننده براده آهن و گرد لنت و اکسیداسیون Labocosmetica مخصوص خودرو مدل P-RAY

تمیزی خودرو در زیبایی و درخشش خودرو نقش بسزایی دارد. محلول پاک کننده براده آهن و گرد لنت و اکسیداسیون Labocosmetica مخصوص خودرو مدل P-RAY بدنه ، رینگ ها و شیشه های خودروی شما را را از بقایای آهن و اکسید که در نتیجه حمل و نقل با قطار، توقف در نزدیکی ایستگاههای قطار، آلودگی هوا و باران اسیدی رخ می‌دهد، ضد عفونی می‌کند.

این محصول بر روی بدنه، ضربه گیرها و قطعات پلاستیکی بی‌اثر است و با نانو سرامیکی که قبلاً به کار رفته تداخلی ندارد.  به کمک ترکیب ویژه و منحصر به فرد محلول P_RAY ذرات آهنی حل شده و به آسانی به کمک آب از روی سطح پاک می شود. استفاده از محلول لابوکاسمتیکا سری پی-ری برای آماده سازی بدنه قبل از پولیش و رنگ ضروری می باشد.

قیمت و خرید پاک کننده آهن لابوکاسمتیکا

رینگ شوی سوناکس

 • اسپری رینگ شوی سوناکس تمیز کننده مخصوص رینگ خودرو Sonax Beast Wheel Cleaner

اسپری رینگ شوی سوناکس تمیز کننده مخصوص رینگ خودرو Sonax Beast Wheel Cleaner قابل استفاده برای رینگ‌های فولادی، آلیاژی سبک و روکش کروم، پلاستیک، صیقلی، مات یا رنگ‌شده می‌باشد. این محصول قابل استفاده برای تایرهای مجهز به سیستم بررسی فشار لاستیک می‌باشد. استفاده از رینگ شوی سوناکس بسیار آسان بوده و پروسه کوتاهی دارد. محتویات این محصول در برخورد با ذرات گرد آهن و لنت به رنگ قرمز و بنفش تبدیل می‌شود و که نشان از واکنش آن دارد. ذرات آهن در صورت عدم پاکسازی از سطح سبب ایجاد خط و خش می‌شوند. حجم یکی لیتری Sonax Beast Wheel Cleaner آن را مناسب استفاده شخصی و حرفه‌ای توسط مراکز دیتیلینگ خودرو و کارواش‌ها نموده است. 

قیمت و خرید رینگ شوی سوناکس

GYEON Q2M Iron Remover

 • اسپری یک لیتری تمیزکننده پاک کننده براده آهن و گرد لنت از سطوح خودرو Q2M Iron جیون-GYEON

اسپری یک لیتری تمیزکننده پاک کننده براده آهن و گرد لنت از سطوح خودرو Q2M Iron جیون-GYEON دارای فرمولاسیون بسیار قوی جهت تمیزکردن آلودگی هایی با منشاء فلزی می باشد. با توجه به اینکه در ترکیبات ساخت لنت از کربن و همچنین مس استفاده می شود، این نوع آلودگی ها در منطقه رینگ و لاستیک خودرو به وفور یافت می گردد و همچنین کف آسفالت خیابان ها نیز پر از ذرات لنت می باشد که در باران های شدید همراه با گل و لای به بدنه اتومبیل می پاشد. دلیل رنگ سیاه آلودگی های پس از باران نیز همین ذرات لنت می باشد. شوینده های معمولی قادر به از بین بردن این گونه آلودگی ها نیستند و ذرات میکرونی کربن می توانند به راحتی وارد رنگ شده و به مرور رنگ را کدر نمایند، لذا شستشوی رینگ و لاستیک با مواد شوینده مناسب برای آلودگی‌های فلزی امری مهم در نگهداری روتین یک خودرو است. این محصول با فرمولاسیون خارق العاده خود و  PH مناسب یاور شما در یک سیستم مراقبتی تمام عیار می باشد. هر اندازه آلودگی‌های فلزی بر روی سطح بیشتر باشد، شما رنگ بنفش پر رنگی تری را هنگام شستشو خواهید دید. 

قیمت و خرید Gyeon Iron Remover

 

 • اسپری رینگ شوی مفرا تمیزکننده مخصوص رینگ خودرو MAFRA مدل FALL-OUT

  اسپری رینگ شوی مفرا تمیزکننده مخصوص رینگ خودرو MAFRA مدل FALL-OUT

اسپری رینگ شوی مفرا تمیز کننده مخصوص رینگ خودرو MAFRA مدل FALL-OUT یک محصول قوی و دشمن سرسخت لکه‌ها و آلودگی‌های موجود بر روی سطح رینگ خودرو است. ساختار این محصول فاقد هر گونه اسید است؛ پس به راحتی می‌توانید بر روی هر نوعی از رینگ و با هر جنسی استفاده نمایید. به لطف فرمولاسیون پیشرفته‌ای که در این محصول به کار رفته است، به محض اسپری این محصول بر روی سطح، سریع به عمق آن نفوذ کرده و آلودگی‌ها را به سرعت از بین می‌برد. این اسپری دارای PH خنثی است. بنابراین مانعی برای استفاده از آن بر روی جنس‌های مختلف رینگ، وجود ندارد.

قیمت و خرید رینگ شوی Fall Out مفرا

 

اگر می‌خواهید همواره سریعتر از همه از تخفیف‌ها و پیشنهادات ویژه ما خبر دار شوید، حتما در صفحات اجتماعی ما را دنبال کنید. جهت مشاهده سایر محصولات لاین خودرو به سایت گنجی پخش مراجعه نمایید و یا در اینستاگرام و تلگرام ما عضو شوید.

 

سوالات متداول پیرامون پاک کننده آهن و گرد لنت (Iron Remover):

Iron Remover چیست؟

پاک کننده آهن از آمونیاک ، اسید سیتریک، اسید تیوگلیکولیک تشکیل شده است، در تماس با ذرات آهن واکنش نشان داده و آن را در خود حل می‌کند.

چه زمانی از پاک کننده آهن استفاده کنیم؟

باید حداقل دو بار در سال (قبل از زمستان و بعد از آن)، قبل از استفاده پوشش محافظ و پولیشکاری استفاده شود.

بهترین پاک کننده گرد لنت ترمز چیست؟

بهترین نوع پاک کننده گرد لنت دارای PH متعادل است، تا با اطمینان و بدون آسیب در هر سطح خارجی خودرو استفاده شود.

در چه محیطی می‌توان از Iron Remover استفاده نمود؟

در محیط دور از تابش مستقیم نور خورشید و با تهویه مناسب می‌توان از این محصول استفاده نمود.

روش استفاده پاک کننده آهن و گرد لنت چگونه است؟

مقداری از محصول را روی سطح مورد نظر اسپری کرده و پس از تغییر رنگ محلول به بنفش خودرو را با دقت می‌بایست شست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − دو =