تغییر رنگ لاستیک خودرو

دلایل تغییر رنگ لاستیک خودرو و روش جلوگیری از آن

حتماً شما هم متوجه قهوه‌ای شدن لاستیک خودرو شده‌اید. این تغییر رنگ علاوه بر اینکه ظاهر خودرو را زشت می‌کند، معمولاً با شستشو از بین نرفته و حتی دستمال را نیز لک می‌کند. درست است که این مشکل سبب آسیب فوری نمی‌شود، اما قطعاً در بلند مدت طول عمر لاستیک را کاهش خواهد داد. به همین جهت ما در این مقاله به دلایل تغییر رنگ لاستیک خودرو و روش جلوگیری از آن پرداخته‌ایم.

قیمت و خرید تمیزکننده و محافظ لاستیک خودرو قیمت و خرید رینگ شوی خودرو

 

چگونه لاستیک تغییر رنگ می‌دهد؟!

این اتفاق، به مرور زمان در اثر تمیز نکردن آلودگی و نفوذ آن در لایه‌های لاستیک خودرو رخ می‌دهد. با گذشت زمان و در اثر گرما، این آلودگی می‌تواند به لایه‌های بیشتری نیز نفوذ کند. از جمله این آلودگی‌ها می‌توان ذرات آهن، گرد و غبار، خاک، ماسه، مواد آلی (گیاهان، حشرات، کشنده جاده) و مواد شیمیایی (مواد سیلیکون دار،روغن، بنزین، دوده) می‌توان اشاره نمود. هر چقدر این آلودگی به لایه‌های بیشتری نفوذ کند، تمیز کردن آن سخت‌تر و حتی غیر ممکن می‌شود. استفاده از انواع محافظ براق کننده لاستیک شاید در ابتدا ظاهر مشکی و نو به لاستیک دهد، اما دوباره ظاهر قهوه‌ای آن باز خواهد گشت. پس باید به دنبال راهکاری برای جلوگیری و یا درمان این پدیده بود.

 

چگونه ظاهر نو و مشکی لاستیک را بازیابی کنیم؟!

برخی از تولید کنندگان محصولات ویژه‌ای را برای تمیز کردن ایمن آلودگی‌های قدیمی ارائه نموده‌اند. اگرچه استفاده از تمیز کننده‌های عمیق لاستیک به چندین مرحله و صرف زمان بیشتر نیاز دارد، اما نتیجه بسیار بهتری خواهد داشت. بعد از بازیابی ظاهر فابریک لاستیک، حتماً ماهانه لاستیک را تمیز نمایید تا ظاهر قهوه‌ای آن بازنگردد. پیشنهاد ما این است تا سطح لاستیک را با محافظ مخصوص لاستیک خودرو (عاری از سیلیکون) مرطوب نگه دارید تا از وقوع مجدد این مشکل، جلوگیری نمایید.

محافظ لاستیک خودرو

چگونه از قهوه‌ای شدن لاستیک ماشین جلوگیری نماییم؟!

اگر چه در اسلاید قبلی راهکار رفع این مشکل را بازگو کردیم، اما قطعاً پیشگیری بهتر از درمان است. پس برای این منظور حداقل ماهی یکبار لاستیک را عاری از آلودگی نمایید. برای نتیجه بهتر، از پاک کننده گرد لنت ترمز نیز استفاده کنید. این محصول تمامی ذرات آهنی را در خود حل می‌کند و با آبکشی ساده از بین می‌رود. همچنین، پیشنهاد می‌شود که از استفاده محافظ لاستیک حاوی سیلیکون و هر گونه موادی که خشک نمی‌شوند، برای لاستیک خودداری نمایید. چرا که این مواد گرد و غبار را به خود جذب می‌کنند.

 

معرفی 5 محصول برتر

حال که با شرایط تمیز کردن و نگهداری لاستیک خودرو آشنا شدید. جا دارد که شما را محصولات برتر در این زمینه نیز آشنا کنیم:

 محافظ و مات کننده سطوح پلاستیکی و لاستیکی مشکی کوکمی-کخ کیمی مخصوص سطوح پلاستیکی خارجی خودرو مدل Koch Chemie Pss Plast Star Siliconölfrei  

  • محافظ و مات کننده سطوح پلاستیکی و لاستیکی مشکی کوکمی-کخ کیمی مخصوص سطوح پلاستیکی خارجی خودرو مدل Koch Chemie Pss Plast Star Siliconölfrei

محافظ و مات کننده سطوح پلاستیکی و لاستیکی مشکی کخ کیمی Koch Chemie مخصوص سطوح پلاستیکی خارجی خودرو مدل PSS، یک محصول با کیفیت برتر مخصوص مراقبت از سطوح پلاستیکی خارجی خودرو است که برای چندین ماه از آنها مراقبت و نگهداری می کند. همچنین این محصول از سطوح پلاستیکی در برابر اشعه uv محافظت می کند. محافظ سطوح پلاستیکی کخ کیمی فاقد سیلیکون می باشد. این محصول کوکمی قابل استفاده برای سطوح مختلف همچون داشبورد، پنل درب، ستون، سپر، تایر، لاستیک در و پنجره و … می‌باشد. دقت نمایید که این محصول مختص سطوح مشکی است. محصولات کخ شیمی ساخت آلمان بوده و کیفیت بسیار بالایی دارند.

قیمت و خرید محافظ لاستیک کوکمی

 

پوشش محافظ نیمه مات سطوح پلاستیکی مفرا مخصوص سطوح پلاستیکی داخل و خارج خودرو Mafra All Round Plastic Protectant From Maniac Line

  • پوشش محافظ نیمه مات سطوح پلاستیکی مفرا مخصوص سطوح پلاستیکی داخل و خارج خودرو Mafra All Round Plastic Protectant From Maniac Line

پوشش محافظ نیمه مات سطوح پلاستیکی مفرا مخصوص سطوح پلاستیکی داخل و خارج خودرو Mafra All Round Plastic Protectant from Maniac Line یک محصول با کیفیت برتر مخصوص مراقبت از سطوح پلاستیکی داخل و خارج خودرو است که برای مدت‌ها از آنها مراقبت و نگهداری می‌کند. همچنین این محصول از سطوح پلاستیکی در برابر اشعه UV محافظت می‌کند. محافظ سطوح پلاستیکی مفرا مانیاک سطح را چرب و لیز نمی‌کند. این محصول Mafra قابل استفاده برای سطوح مختلف همچون داشبورد، پنل درب، ستون، سپر، درپوش موتور، تایر، لاستیک در و پنجره و … می‌باشد.

قیمت و خرید محافظ پلاستیک مفرا مانیاک

 

اسپری محافظ پلاستیک و لاستیک ترتل واکس مخصوص سطوح داخلی و خارجی خودرو Turtle Wax Inside & Out Protectant

  • اسپری محافظ پلاستیک و لاستیک ترتل واکس مخصوص سطوح داخلی و خارجی خودرو Turtle Wax Inside & Out Protectant

بدون شک یکی از بهترین کالا‌های موجود برای محافظت سطوح پلاستیکی و لاستیکی خودرو Turtle Wax Super Protectant T96R است. این محصول علاوه بر محافظت سطح را تمیز نیز می‌کند و جلوه نهایی براق و زیبا بر روی آن ایجاد می‌نماید. سرعت خشک شدن اسپری محافظ پلاستیک و لاستیک ترتل واکس به سرعت خشک می‌شود و دارای ماندگاری زیادی هست. اگر شما نیز به دنبال محافظ از سطوح پلاستیک و لاستیکی داخل و خارج خودروی خود با یک محصول هستید، T96R بهترین انتخاب هست. این محصول هیچگونه سفیدکی روی سطح ایجاد نمی‌کند. فرمولاسیون پیشرفته اسپری ترتل واکس، قابلیت ازب ین بردن آلودگی‌ها و محفاظتدر برابر اشعه UV را دارا می‌باشد. فرمول غلیظ محافظتی اسپری Super Protectant ترتل واکس باعث درخشندگی و حفاظت از لاستیک، وینیل و پلاستیک شده و با نفوذ عمیق خود بر روی سطوح، مانع از خشک شدن، ترک خوردگی و رنگ پریدگی شده و در نهایت هیچ گونه اثر چربی روی سطوح از خود باقی نخواهد گذاشت.

قیمت و خرید اسپری محافظ پلاستیک و لاستیک ترتل واکس

اسپری تمیز کننده 4in1 پاور مخصوص قطعات لاستیکی و پلاستیکی خودرو Power مدل Cockpit Cleaner

  • اسپری تمیز کننده 4in1 پاور مخصوص قطعات لاستیکی و پلاستیکی خودرو Power مدل Cockpit Cleaner
پاکیزگی داخل خودرو درست به اندازه‌ی بیرون آن از اهمیت بالایی برخوردار است. تمیز بودن داشبورد و دیگر سطوح پلاستیکی و لاستیکی خودرو یکی از عواملی است که در زیبا به نظر رسیدن خودرو تاثیر زیادی دارد. اسپری تمیز کننده 4in1 پاور مخصوص قطعات لاستیکی و پلاستیکی خودرو Power مدل Cockpit Cleaner، تمیزکننده و محافظ تمامی سطوح پلاستیکی و لاستیکی خودرو از قبیل داشبورد، فرمان، سیستم تهویه، تایر و … می‌باشد و با ساختار پیچیده‌ای که دارد، به دفع خاک از روی سطوح، از بین بردن الکتریسیته ساکن، بازسازی و حفظ پلاستیک کمک بسیاری می‌کند. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به خاصیت براق کنندگی و محافظت کنندگی آن اشاره نمود.

قیمت و خرید تمیز کننده لاستیک پاور

 

جهت مشاهده سایر محصولات لاین خودرو به سایت گنجی پخش مراجعه نمایید و یا در اینستاگرام و یا تلگرام ما عضو شوید.

سوالات متداول پیرامون تغییر رنگ لاستیک خودرو:

چگونه لاستیک تغییر رنگ می‌دهد؟!

در اثر تجمع آلودگی به مرور زمان و عدم تمیز کردن مرتب آن

چگونه ظاهر نو و مشکی لاستیک را بازیابی کنیم؟!

از بین بردن آلودگی قدیمی با تمیز کننده عمیق لاستیک و سپس مرطوب نگه داشتن آن با پوشش محافظ مخصوص

چگونه از قهوه‌ای شدن لاستیک ماشین جلوگیری نماییم؟!

تمیز کردن ماهانه لاستیک خودرو، عدم استفاده از محافظ لاستیک سیلیکون و جاذب آلودگی

آیا تمیز کننده گرد لنت ترمز از تغییر رنگ لاستیک جلوگیری می‌کند؟

بله، این محصول آلودگی‌های فلزی و صنعتی روی رینگ و لاستیک را عمیقاً از بین می‌برد و در نتیجه، مانع از تجمع آنها می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + شش =