با چه سرعتی بدنه خودرو را پولیش کنیم؟!

عوامل موثر در انتخاب سرعت دستگاه پولیش

وقتی به پولیش بدنه خودرو فکر می‌کنیم، اولین چیزی که به ذهنمان خطور می‌کند این است که با چه سرعتی با دستگاه پولیشر کار کنیم؟ چقدر سریع ماشین را پولیش کنیم؟ این موضوع سال‌ها  بین دیتیلرها موضوع داغ مورد بحث بوده و احتمالاً چندین سال دیگر نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت. برخی بر این باورند که استفاده از سرعت‌های بالاتر مطمئن‌تر از سرعت‌های کندتر می‌باشد، در حالی که برخی دیگر دقیقاً عقیده مخالف دارند. ما در این مقاله به بررسی جامع این موضوع پرداخته و شما را در این مسیر راهنمایی می‌کنیم.

مشاهده قیمت و خرید لوازم دیتیلینگ خودرو

 

عوامل موثر در انتخاب سرعت دستگاه پولیش

حقیقت این است که وقتی صحبت از سرعت پرداخت به میان می‌آید، به غیر از میزان عمیق بودن خط و خش سطح متغیرهای مختلفی درگیر هستند. زمان، سطح مهارت دیتیلر، ضخامت کیلر خودرو، نوع دستگاه پولیشر، میزان فشار وارده، قدرت سایندگی واقعی مواد و پد پولیش و … از جمله عواملی هستند که می‌توانند بر سرعت واقعی پرداخت شما تأثیر بگذارند. در حالی که عوامل زیادی در این تصمیم دخیل هستند، می‌توان گفت مهمترین عامل انتظاری است که شما از پولیشکاری ماشین دارید. برای مثال، اگر به دنبال پرداخت و صیقلی کامل و بی نقص خودرو هستید، عاقلانه است که روی یک دستگاه پولیش اوربیتال سرمایه گذاری کنید. پولیشر اوربیتال به شما این امکان را می‌دهد که بسته به شرایط ماشین خود، دستگاه را با سرعت مناسب استفاده کنید.

مهارت دیتیلر

سطح مهارت فرد احتمالاً یکی از تأثیرگذارترین عوامل در تعیین سرعت پولیش بهینه است. یک مبتدی نباید به سادگی با انجام حرکات دست بیشتر، سرعت پرداخت پرداخت را افزایش دهد. این افراد به اندازه کافی مهارت و تجربه ندارند که تشخیص دهند آیا فشار زیادی به دستگاه وارد می‌کنند؟ میزان مواد پولیش زیاد است؟ در منطقه بسیار کوچک کار می‌کنند؟ مواد و پد مناسب انتخاب کرده است؟ و… . پس مبتدیان باید تلاش کنند تا سرعت خود را کاهش دهند و این هنر را به درستی یاد بگیرند تا نتایج با کیفیت بالا داشته باشند.

ضخمات کیلر خودرو

کیلر خودرو

موردی که بارها و بارها به آن اشاره نموده‌ایم که باید به هنگام پولیشکاری به آن دقت شود، کیفیت و میزان ضخامت کیلر خودرو است. به غیر از اینکه اتومبیل در هر بار پولیش ضخامت لایه کیلرش کم می‌شود، باید در نظر داشته باشید که خودروها از برندهای مختلف دارای ضخامت و سختی کیلر متفاوت هستند. برای مثال خودروهای آلمانی دارای کیلر ضخیم و سخت هستند؛ در حالیکه، این مورد در خودروهای چینی و همچنین برند مزدا کاملاً برعکس می‌باشد. در خودروهایی با کیلر ضعیف بایستی با احتیاط و سرعت کم پولیش نمود.

 

مواد پولیش

مواد و پد پولیش

در انتخاب پد و مواد پولیش خود برای پرداخت بدنه خودرو دقت کنید. اگر شروع به استفاده از یک پد یا پولیش تهاجمی با سرعت زیاد کنید، می‌توانید به سرعت رنگ خودرو را بسوزانید یا حتی با سرعت خیلی کم نیز باعث ایجاد ریزگردها شوید. علاوه بر آن، تهیه مواد و پد پولیش از برند مناسب نیز بسیار مهم است. چراکه برندهای نامرغوب دارای سایندگی و براقیت واقعی نیستند. در نتیجه هر چقدر هم که سرعت مناسب استفاده کنید، به نتیجه مطلوب نخواهید رسید.

زمان پرداخت

رابطه بین زمان پرداخت و میزان حذف خط و خش بدنه خودرو می‌تواند تعیین کند که یک فرد در زمان پرداخت رنگ خودرو چقدر سریع یا کند باید حرکت کند. به طور کلی، زمان پرداخت طولانی‌تر نتایج بهتری نسبت به زمان پرداخت سریع‌تر دارد.

نوع دستگاه پولیشر

یکی دیگر از مهمترین موارد موثر در سرعت منتخب برای پولیش، نوع پولیشر است. به طور کلی، دستگاه پولیش اوربیتال ریسک ایجاد هولوگرام و سوختن رنگ خودرو کمتری دارد، در نتیجه استفاده از آن در سرعت‌های مختلف امن‌تر است.

مشاهده قیمت و خرید انواع دستگاه پولیش

 

معمولاً افراد هنگام پولیش خودرو از چه سرعتی (RPM) استفاده می‌کنند؟

به طور معمول، دیتیلرهای حرفه‌ای از سرعت‌های استاندارد پولیش در پروسه پرداخت استفاده می‌کنند. به این ترتیب، پولیشکار فشار کافی به سطح نیز وارد می‌کند تا هولوگرام‌هایی را که در صورت عدم استفاده از نیروی رو به پایین ظاهر می‌شوند را از بین ببرد. اگر ماشین نو است و یا میزان ضخمات کیلر مناسبی دارد، تنظیم پولیش بر روی سرعت‌های متوسط می‌تواند بی‌خطر باشد.

پولیش بدنه خودرو

چگونه سرعت پولیش خودرو را به درستی انتخاب کنیم؟

در نظر گرفتن اینکه آیا می‌خواهید به درخشش آینه ای دست پیدا کنید یا عیوب سطح را از بین ببرید در مسیر انتخاب سرعت پولیشر بسیار کمک می‌کند. پس از تعیین اهداف، باید شرایط استاندارد را فراهم نموده و با توجه به استاندارد سرعت پولیشر روتاری و اوربیتال سطح را پرداخت نمود.

 

سرعت استاندارد استفاده از دستگاه پولیش توسط پولیشر حرفه‌ای

به طور کلی استانداردی در بین دیتیلرها برای سرعت دستگاه پولیش در مراحل مختلف تعریف شده است. ما سرعت مناسب استفاده از پولیشرها را بیان می‌کنیم. البته توجه داشته باشید که موارد استاندارد ذکر شده برای شرایط استاندارد با توجه به مواردی که در بالا ذکر کرده‌ایم، است.

سرعت بالا (4000-4500 دور در دقیقه)
  • هنگام پولیشکاری با دستگاه پولیش اوربیتال
سرعت متوسط ​​(2000-2500 دور در دقیقه)
  • هنگام پولیشکاری با دستگاه پولیش روتاری
  • هنگام پولیش شیشه
سرعت کم (1000 دور در دقیقه)
  • هنگام پخش مواد
  • هنگام شروع پولیشکاری
  • هنگام پرداخت پلاستیک
  • هنگام کار در اطراف مناطق حساس همچون زوایای تیز، سطوح ظریف و سطوح با کیلر ضعیف
  • زمانی که می‌خواهید کم کم پولیشر را خاموش کنید (توجه داشته باشید پس از توقف کامل پولیشر از روی سطح بردارید)

توجه: بهتر است هر چه میزان سایندگی مواد و پد پولیش بیشتر است، سرعت پولیشر را بکاهید. در لایه برداری عمیق و نیمه عمیق میزان فشار وارده به دستگاه متوسط و به هنگام لایه برداری سطحی، کم بایستی باشد.

آموزش

نتیجه گیری

مراحل و انتظارات مختلف در پولیشکاری نیاز به تنظیم سرعت متفاوت دستگاه پولیش شما دارند. دانستن تنظیم سرعت مناسب می‌تواند بین نتایج متوسط و نتایج خوب تفاوت ایجاد کند. لطفاً توجه داشته باشید که این راهنما برای 100٪ محصولات موجود در بازار و برای هر دیتیلری اعمال نمی‌شود. اما می‌تواند به عنوان یک راهنما برای شروع استفاده شود، البته هیچ چیز بهتر از مهارت، دانش و تجربه نیست. شما می‌توانید برای یادگیری بهتر زیر نظر مربی با تجربه در دوره‌های آموزشی ما شرکت کنید. برای شرکت در کلاس‌های آموزش دیتیلینگ خودرو گنجی پخش روی لینک زیر کلیک نموده و یا با مشاورین ما در تماس باشید.

ثبت نام در دوره آموزش دیتیلینگ خودرو

جهت مشاهده سایر محصولات لاین خودرو به سایت گنجی پخش مراجعه نمایید و یا در اینستاگرام و یا تلگرام ما عضو شوید.

سوالات متداول پیرامون سرعت دستگاه پولیشر بدنه خودرو:

عوامل موثر در انتخاب سرعت دستگاه پولیش چیست؟

زمان، سطح مهارت دیتیلر، ضخامت کیلر خودرو، میزان فشار، نوع دستگاه پولیشر، سایندگی واقعی مواد و پد پولیش و …

تاثیر کیلر خودرو چه تاثیری بر روی انتخاب سرعت پولیشر دارد؟

در خودروهایی با کیلر ضعیف بایستی با احتیاط و سرعت کم پولیش نمود.

سرعت استاندارد مناسب برای شروع پولیشکاری چیست؟

1000 دور در دقیقه

سرعت استاندارد پولیشکاری با پولیشر اوربیتال چیست؟

4000 تا 4500 دور در دقیقه

سرعت استاندارد پولیشکاری با پولیشر روتاری چیست؟

2000 تا 2500 دور در دقیقه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 9 =