آیا کارواش بدون آب را به طور کامل می‌شناسید؟

کارواش بدون آب چیست و چه کاربردی دارد؟

با توجه به مشغله‌های امروزی، هر کسی وقت کافی برای شست‌وشوی خودروی خود را ندارد، در نتیجه بیشتر افراد ترجیح می‌دهند تا به کارواش بروند و یا خودرو را به حال خود رها می‌کنند. اما بهتر است بدانید که در این مواقع می‌توانید از کارواش بدون آب جهت تمیزی قسمت‌های کوچکی از خودروی خود، بهره ببرید.

امروزه محصولات بسیار گوناگونی برای نظافت و نگهداری از خودرو روانه‌ی بازار شده‌اند که بسیاری از آن‌ها کارا می‌باشند. اما همانطور که شاهد پیشرفت صنعت خودروسازی هستیم، این نکته نیز قابل توجه است که صنعت دیتیلینگ به موازات صنعت خودروسازی رو به رشد است. پس در هر زمینه و برای هر قسمتی از خودرو که شما نیاز به محصول مراقبتی دارید، با اندکی جستوجو، محصول متناسب با معیارهایتان را پیدا خواهید کرد.

در نگاه اول امکان دارد کارواش بدون آب محصولی غیر واقعی برای شما به نظر برسد، اما در واقع این محصولات برای راحت‌تر شدن پروسه‌ی شست‌وشوی خودرو در نظر گرفته شده‌اند. استفاده از این محصولات، بسیار راحت و آسان بوده، در نتیجه می‌توانید با صرفه‌جویی در مصرف آب و همچنین وقت، خودروی خود را زود به زود تمیز نمایید. حتی در زمانی که آب به مقدار کافی برای شست‌وشوی خودروتان وجود ندارد، نگران نباشید؛ برای از بین بردن آلودگی‌های موجود بر روی بدنه، می‌توانید از کارواش بدون آب تمیز کننده بدنه خودرو استفاده نمایید.

کارواش بدون آب، حاوی مواد بسیار گوناگونی است که از جمله می‌توان به مواد شوینده و واکس اشاره کرد. همین موضوع سبب می‌شود تا با استفاده از این محصولات تمیزی و براقیت را برای بدنه‌ی خودروی خود به ارمغان آورید. این محصولات قدرت پاک کنندگی بالایی دارند و می‌توانند تمامی آلودگی‌های انباشته شده را به راحتی وسریع از بین ببرند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که پاک کردن تمامی قسمت‌های خودرو با استفاده از کارواش بدون آب امکان‌پذیر نیست. اگر قسمت کوچکی از خودروی شما دچار آلودگی شده است، می‌توانید از این محصولات جهت پاک کردن آن استفاده کنید.

همانطور که در بالا ذکر شد، بیشتر این محصولات حاوی واکس نیز می‌باشند که پس از استفاده از آن‌ها براقیت و درخشندگی بسیاری را به خودرو می‌دهد.

کاربرد اسپری کارواش بدون آب

کارواش بدون آب چیست؟

پیش از هر چیزی باید بدانید که کارواش‌های بدون آب، از صنعت کشتی سازی به صنعت خودرو سازی راه پیدا کرده‌اند. در صنعت کشتی سازی از این پوشش‌های نانو به دلیل مقاومت بالا در برابر نفوذ انواع مواد، برای مقاوم کردن سطوح در تماس با آب دریا استفاده می‌کنند. این پوشش‌ها به علت بافت فشرده‌ای که دارند، از نفوذ ذرات و جر‌م‌های محیطی شامل کثیفی، گرد و غبار، … جلوگیری کرده و و خاصیت آب گریزی را روی سطح ایجاد می‌کنند. فناوری خاص به کار برده شده در این محصولات سبب شده است که توجه بسیاری را به خود جلب کنند.
 
اگر قسمت کوچکی از خودروی شما کثیف بوده و وقت و مواد شوینده‌ی کافی برای از بین بردن آن ندارید، می‌توان گفت بهترین انتخاب برای شست‌وشوی آن قسمت خاص از بدنه‌ی خودرو، استفاه از کارواش بدون آب است. این محصولات با خاصیت پاک‌کنندگی که دارند، می‌توانند به راحتی آلودگی ایجاد شده بر روی سطح را از بین ببرند. کارواش بدون آب به طور معمول در بطری‌های قابل حمل و به صورت اسپری بسته‌بندی می‌شوند؛ بنابراین این امکان را به شما می‌دهند که به راحتی درون صندوق عقب خودرو جای داده تا در مواقع لزوم از آن استفاده نمایید.
 

نحوه‌ی استفاده از کارواش بدون آب به چه صورت است؟

در ابتدا باید در نظر داشته باشید که حوله و یا دستمال مایکروفایبری که از آن استفاده می‌کنید، بسیار مهم  است. چرا که باید  از محصولی استفاده کنید که کثیفی که از روی سطح بر می‌دارد را در خود نگه دارد و مجدد سطح را کثیف نکند. نکته‌ی مهم در استفاده از کارواش بدون آب نیز همین موضوع است. می‌توانید حوله مایکروفایبر مورد استفادتان را از وسط تا کرده و آن را مجدد تا کنید تا هشت قسمت شود. سپس با یک قسمت از آن، سطح را که کارواش بدون آب بر روی آن اسپری شده است، تمیز نمایید. از هر ۸ قسمت دستمال استفاده کنید. سپس آن را کنار بگذارید و دستمال تمیز دیگری را بردارید. این عمل را تا جایی انجام دهید که کل سطح مورد نظرتان تمیز شود.

قسمت‌های کوچکی برای خودرو در نظر بگیرید و به این محصولات را به صورت مستقیم بر روی سطح اسپری کنید. فقط آن مقداری که بر روی سطح اسپری می‌شود باید زیاد و به حد کافی باشد. دستمال و یا حوله مایکروفایبر در یک مسیر بر روی سطح بکشید.

کارواش بدون اب

چند نکته:

 • هیچ فشاری بر روی سطح وارد نکنید چرا که امکان دارد باعث ایجاد خطوط ریزی بر روی سطح شود.
 • دقت داشته باشید که قبل از آن که این مواد بر روی سطح خشک شود، نسبت به پاک کردن آن اقدام نمایید.
 • در هنگام پاک کردن سطح دقت داشته باشید که از طرف تمیز دستمال نسبت به پاک کرد سطح اقدام نمایید. چرا که کثیفی اگر بر روی سطح کشیده شود، خطوط ریزی بر روی سطح ایجاد می‌شود.
 • بهتر است برای پاک کردن قسمت کوچکی از خودرو با استفاده از کارواش بدون آب اقدام نمایید.
 • اگر میزان گرد و غبار بر روی بدنه بسیار زیاد است، بهتر است با استفاده از آبو شامپوی مخصوص بدنه نسبت به تمیز کردن آن اقدام نمایید. چرا که خود ذرات گرد و غبار در صورت زیاد بودن مانند سنباده بر روی بدنه عمل می‌کنند.
 

معرفی ۵ محصول برتر در این زمینه

در این قسمت از مقاله قصد داریم به معرفی ۵ کارواش بدون آب برتر بپردازیم.

 

اسپری کارواش و واکس سریع بدون آب جیون Gyeon:

اسپری کارواش و واکس سریع بدون آب ۱ لیتر مخصوص بدنه خودرو Q2M Quick Detailer جیون کوارتز پاسخی مناسب به تمامی نیازهای افراد مشتاق به امور دیتیلینگ خودرو است. این محصول هر نوع آلودگی و لکه را پاک می‌کند و به تمامی سطوح خودرو جلا داده و براقیت خاصی می‌بخشد. اسپری کارواش و واکس سریع جیون قابل استفاده بر روی تمامی سطوح است و مناسب برای انواع خودروها نیز می‌باشد. این محصول در زمینه‌ی دیتیلینگ منحصر به فرد است و می‌توان گفت وقتی صحبت از محصول مناسب جهت براقیت و شفافیت سطوح مختلف خودرو می‌شود اولین گزینه اسپری کارواش جیون است . به علت دارا بودن خاصیت آبگریزی این محصول، باعث می‌شود که خودرو برای هفته‌ها تمیز بماند. این اسپری قابل استفاده برای هر نوع اتومبیلی می‌باشد و می‌تواند بر روی سطوح تر یا خشک نیز استفاده شود. با استفاده از این محصول بدون کوچک‌ ترین زحمتی می‌توانید هر نوع آلودگی را از روی تمامی سطوح از جمله بدنه به راحتی پاک کنید. استفاده از اسپری کارواش و واکس سریع جیون هیچ محدودیتی ندارد و درست به خوبی واکس‌های قدیمی و حتی بهتر از آن‌ها عمل می‌کند. این محصول با قدرت پاک کنندگی بالایی که دارد، در زمینه‌ی خودش بی نظیر است.

 

قیمت و خرید واکس و کارواش سریع جیون

اسپری واکس و کارواش سریع بدون آب جیون

اسپری کارواش بدون آب مفرا Mafra:

اسپری کارواش بدون آب مفرا MAFRA، مایع شست‌وشوی حرفه‌ای بدون آب با کاربری ساده و بالاترین سرعت پاک کنندگی مخصوص است که از بین برنده لکه حشرات، فضولات پرندگان و دیگر آلودگی‌های محیطی می‌باشد. اسپری کارواش بدون آب مفرا شامل واکس ترکیبی با خاصیت آب‌گریزی است که از به جای ماندن اثر مایعات جلوگیری کرده و سطح را براق می‌کند. این محصول دارای اثر ماندگاری بالاست. محصولات کمپانی ایتالیایی مفرا با داشتن محصولاتی با کیفیت بالا خریداران و مشتری‌های خاص خود را در تمامی بازارهای جهانی داراست؛ کسانی که به کیفیت در کنار کارایی اهمیت می‌دهند. در نظر داشته باشید که از محصول بر روی سطوح گلی و یا خاکی استفاده نکنید زیرا خاک و یا گل همانند سمباده بر روی سطح خودرو عمل خواهد کرد و باعث خط افتادن بر روی سطح بدنه خودرو می شود.

 

قیمت و خرید اسپری کارواش بدون آب مفرا

 کارواش بدون آب مفرا

ست براق کننده و کارواش پی جی PG:

ست براق کننده و کارواش بدون آب مخصوص شستشوی بدنه خودرو پی جی-PG PermaGlass، دارای فرمولاسیونی است که حاوی مواد پاک کننده با کیفیت است و به راحتی و بدون نیاز به آب اثر روغن، دوده، آلودگی و غیره را پاک کرده و به طور هم زمان یک لایه پوشش پلیمری روی سطح ایجاد می‌کند. این محصول برای مواقعی که با محدودیت آب مواجه هستیم مثلا در آپارتمان مناسب است. شستن یک خودرو به حدود ۵۰۰ لیتر آب نیاز دارد اما با ست براق کننده و کارواش بدون آب پی جی می‌توانید در مصرف آب صرفه‌جویی کنید. توجه داشته باشید که برای سطوح دارای آلودگی سرسخت سطح بدنه را قبل از استفاده از این محصول با آب تمیز کنید تا هم کار کردن با آن آسان شود و هم از ایجاد خط و خش جلوگیری گردد. همچنین برای رسیدن به براقیت بیشتر و سطحی صاف تر از خمیر کلی پی جی استفاده کنید. این ست حاوی یک عدد براق کننده و کارواش بدون آب ۵۰۰ میلی لیتری پی جی و دو عدد حوله مایکروفایبر و یک خمیر کلی است.

 

قیمت و خرید ست براق کننده پی جی

 ست براق کننده بدنه خودرو

اسپری واکس و کارواش بدون آب مگ Mag:

تمیز کردن بدنه خودرو بخش مهمی در نگهداری از خودرو به حساب می آید و شستشوی منظم باعث می شود عوامل محیطی مانند گرد و خاک، شن و ماسه، باران و … به بدنه خودرو در طولانی مدت آسیب نزند. همچنین استفاده از محصولات مرغوب و با کیفیت برای تمیز کردن بدنه خودرو و محافظت از آن بسیار مهم است. پیشنهاد ما به شما استفاده از اسپری واکس و کارواش بدون آب مگ است یک محصول دوکاره که هم بدنه خودروی شما را تمیز می کند و هم خاصیت واکس را دارا است. اسپری واکس و کارواش بدون آب مگ MAG، این محصول که دارای کاربردی آسان است، بدون استفاده از آب سطح بدنه را تمیز و براق کرده و از سطح محافظت می کند. این محصول درخشندگی رنگ بدنه را افزایش داده و از سطح محافظت کرده و تمیزی با اثر ماندگاری بالا به سطح بدنه می بخشد. اگر می خواهید در سریع ترین زمان و بدون استفاده از آب سطح بدنه را تمیز نمایید از واکس کارواش بدون آب مگ تهیه نمایید.

 

اسپری کارواش بدون آب مگ

کارواش بدون آب مگ

 

اسپری شامپو واکس نانووا Nanova:

اسپری شامپو واکس نانووا شوینده و براق کننده دو فاز خودرو Nanova، با ph خنثی و بدون فسفات، دارای قدرت پاک کنندگی قوی است. همچنین قدرت جلادهندگی و آنتی استاتیک بالایی دارد. کشورما، دچار کمبود منابع آب است. همچنین محیط زیست ایران در معرض آسیب های زیادی قرار گرفته است. با استفاده از تکنولوژی های نوین می توان هم در مصرف آب صرفه جویی کرد و هم مانع از ورود مواد مضر به محیط زیست شد. نانو تکنولوژی به کمک این مشکل آمده است. شوینده های اتومبیل معروف به کارواش خشک، بدون نیاز به آب و تنها با یک دستمال قادرند کلیه آلودگی های روی سطح بدنه و شیشه خودرو و موتور سیکلت را به راحتی پاک کنند. دقت داشته باشید که هر اسپری برای دو خودروی سواری کافی است. این محصول برای کلیه سطوح خارجی خودرو از جمله: رینگ, لاستیک, بدنه, داشبورد, قسمت های پلاستیکی, قسمت‌ های چرمی, شیشه, چراغ خودرو, قسمت های فلزی مناسب است.

 

قیمت و خرید شاپو واکس نانووا

اسپری شامپو واکس نانووا

 

 سوالات پیرامون کارواش بدون آب:

 

 

اسپری کارواش بدون آب چیست؟

محصولی است که با استفاده از آن می‌توانید بدون آب، قسمت کوچکی از خودروی خودر را تمیز نمایید.

کارواش بدون آب حاوی چه موادی است؟

کارواش بدون آب، حاوی مواد بسیار گوناگونی است که از جمله می‌توان به مواد شوینده و واکس اشاره کرد.

در استفاده از کارواش بدون آب، چه محصولی همراه با آن باید استفاده شود؟

در ابتدا باید در نظر داشته باشید که حوله و یا دستمال مایکروفایبری که از آن استفاده می‌کنید، بسیار مهم  است. چرا که باید کثیفی که از روی سطح بر می‌دارد را در خود نگه دارد و مجدد سطح را کثیف نکند.

آیا برای پاک کردن ماشینی که خاکی است نیز می‌توان از کارواش بدون آب استفاده کرد؟

خیر؛ در این مواقع امکان دارد که خاک مانند سنباده بر روی سطح عمل کند، در نتیجه باعث ایجاد خط و خش‌هایی بر روی بدنه و یا سطح مورد نظر بشود.

آیا استفاده از این نوع محصولات نیازمند اقدام خاصی است؟

هیچ فشاری بر روی سطح وارد نکنید چرا که امکان دارد باعث ایجاد خطوط ریزی بر روی سطح شود.

3 نظرات
 1. سیاوش عطایی می گوید

  همونطوری که تو مطلب هم اشاره شده، استفاده از کارواش بدون آب برای کل بدنه خودرو اصلا پیشنهاد نمیشه ولی برای تمیز کردن قسمت کوچیکی از خودرو، خیلی خوب جواب میده

 2. سهند امیری می گوید

  برای زمان هایی که وقت نیست، استفاده از این کارواش بدون آب، گزینه خوبیه اما ترجیحا با شامپو شستن خودرو یه چیز دیگس

 3. رضا انصاری می گوید

  کارواش مگ خیلی خوب بود، هم سریع کثیفی رو پاک میکنه هم دردسر شامپو و آبکشی کردن ماشین رو نداره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.