معرفی موتورشوی خودرو و معرفی ۵ محصول برتر در این زمینه

آشنایی با 5 محصول برتر موتورشوی خودرو

موتور ماشین از مهم ترین قسمت های آن به شمار می رود. ما در هر زمانی که اراده کنیم می توانیم ماشین خود را روشن کرده و با خودروی خود به هر مکانی برویم، این در صورتی میسر است که موتور ماشین سالم باشد. رسیدگی و تمیز نگاه داشتن قسمت های داخلی و خارجی موتور بسیار حائز اهمیت می باشد.

انرژی مورد نیاز برای پیشروی ماشین در هر ثانیه از طریق احتراق هایی که در موتور رخ می دهد انجام می گیرد. همزمان با وقوع احتراق گرد و غبار موجود در هوا، ناخالصی های سوخت، ذره های ساییده شده و جدا شده از موتور می تواند ذراتی را وارد روغن موتور خودرو کند که به مرور در موتور رسوب می کند. با گذشت زمان این رسوبات باعث اختلال در روغن رسانی موتور می شود. در نهایت در صورتی که روغن موتور به موقع تعویض نشود باعث آسیب جدی به موتور خودرو می شود.

در موتور های انژکتور علاوه بر رسوباتی که ممکن است در موتور خودرو جمع شود مقداری از بنزینی که در سوپاپ های هوا پاشیده می شود ممکن است بر اثر حرارت موجود در سیلندرها خشک شود و روی سوپاپ رسوب کند. تمامی موارد نام برده نشان میدهد که موتور خودرو نیز مانند سایر قسمت های آن نیاز به شستشو و تمیز کردن به صورت دوره ای دارد.

 

شستن موتور

 

روش های مختلفی برای تمیز کردن موتور خودرو وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

تمیزکننده های بیرون موتور

در صورتی که سوخت به صورت مناسب به موتور نرسد باعث ایجاد سر و صدا در موتور می شود. رسوباتی که پایه کربن دارند می توانند آسیب جدی تری به موتور برسانند و راندمان آن را پایین بیاورند. داخل انژکتور ماشین نیز سوراخ های ریزی وجود دارد که رسوبات در آن انباشته می شود و توان موتور را کاهش می دهد. با استفاده از تمیزکننده های موتوراین منافذ پاکسازی می شود و راندمان موتور افزایش می یابد.
تمیزکننده ها انواع متفاوتی دارند و مواردی مثل قدرت پاک کنندگی، حجم مواد، کشور سازنده، کیفیت باعث تفاوت قیمت بین آنها می شود.

مزیت های استفاده از تمیزکننده های موتور:
از بین بردن رسوبات
افزایش راندمان و شتاب موتور
کاهش ضربه های وارد شده به موتور

شستن داخل موتور

یکی از راه های از بین بردن رسوب داخل موتور خودرو استفاده از موتورشوی می باشد. با استفاده از موتور شوی رسوباتی که به مرور زمان در در موتور جمع شده است از بین می رود و روغن در موتور جریان پیدا کرده و قطعات بدون اصطکاک با یکدیگر به خوبی کار می کنند.

مزیت های استفاده از موتورشوی:
پاک کننده موتور
افزایش عمر موتور
بهتر شدن مسیر روغن رسانی
ترمیم قابلیت ارتجاعی واشرها

بعد از شناخت کامل تمیزکننده های داخل و بیرون موتور می خواهیم شما را با ۵ محصول موتورشوی خودرو برای انتخاب مناسب ترین و بهترین گزینه آشنا کنیم.

اسپری موتور شوی DOPE نانوتیس NanoTiss

اسپری موتورشوی نانوتیس یک محصول بسیار با کیفیت و مرغوب که در هر دو حالت گرم و سرد موتور قابل استفاده می باشد. این اسپری قابل استفاده روی تمامی سطوح کاپوت خودرو می باشد. این اسپری با ایجاد یک لایه محافظ از سریع آلوده شدن موتور جلوگیری می کند. فرمولاسیون قوی این اسپری هرگونه چربی و روغن را به راحتی پاک می کند.

قیمت و خرید اسپری موتورشوی نانوتیس

 

موتورشوی نانوتیس

 

اسپری تمیزکننده و صفرشویی موتور خودرو دیورتکس Divortex

استفاده از یک موتورشوی مرغوب با کیفیت بالا باعث می شود صفرشویی خودرو به صورت کامل و بدون نقص انجام گیرد. اسپری موتورشوی دیورتکس پاک کننده قوی موتور با غلظت بالا می باشد که بدون آسیب به موتور و قطعات پلاستیکی آنها را کاملا تمیز می کند. همچنین این اسپری با ایجاد یک لایه محافظ از سطوح فلزی خودرو محافظت می کند.

قیمت و خرید موتورشوی دیورتکس

 

موتورشوی دیورتکس

 

اسپری موتور شوی قوی اتوسول Autosol

اسپری موتورشوی اتوسول یه پاک کننده قوی که هرگونه آلودگی و چربی را به راحتی از روی سطوح از بین می برد. همچنین در ترکیبات این اسپری از موادی استفاده شده است که هیچ گونه آسیبی به قسمت های پلاستیک و دیگر اجزا نمی رساند.

قیمت و خرید موتورشوی اتوسول

موتورشوی سرد سوناکس Sonax

موتورشوی سرد سوناکس با نفوذ به نقاط غیر قابل دسترس هرگونه آلودگی و چربی را از بین می برد. این اسپری با تمیز کردن بدنه خودرو عملکرد موتور را بهبود می بخشد. با استفاده از این موتورشوی دیگر اثری از چربی و روغن روی موتور باقی نمی ماند.

قیمت و خرید موتورشوی سوناکس 

 

سوناکس

 

موتورشوی سطوح چرب مفرا Mafra

شوینده موتور مفرا یک پاک کننده قوی برای موتور خودرو می باشد که هرگونه روغن را به راحتی از بین می برد. غلظت این موتورشوی بسیار بالا می باشد و تنها مقدار کمی از آن برای تمیز کردن موتور ماشین کافی می باشد. از این محصول چند منظوره می توان برای کلیه سطوح استفاده کرد.

قیمت و خرید موتورشوی مفرا

 

سوالات متداول پیرامون موتورشویی و صفرشویی موتور خودرو :

هرچند وقت یک بار باید موتور ماشین را شست؟

در حالت عادی سالی یک بار شستن موتور ماشین کافی می باشد.

آیا می توان از سایر شوینده ها برای شستن موتور استفاده کرد؟

به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

آیا می توان موتور را در حالتی که گرم است شست؟

بهتر است در حالت سرد موتور شسته شود زیرا شستن در حالت گرم باعث ترک خوردگی قطعات و یا ایجاد خطرات ثانویه  می شود.

آیا می توان همزمان با موتور شوی از آب استفاده کرد؟

در اکثر خودرو ها اتصالات و سیم کشی ها ضدآب هستند و یا پوشانده شده اند بهتر است از آب با فشار زیاد در هنگام شستن موتور استفاده نکنید.

آیا یک اسپری موتور شوی برای شستشوی موتور یک خودرو کافی است؟

این مورد با توجه به حجم اسپری ، گازی یا مایع بودن آن و سایز موتور خودروی شما متفاوت است اما بطور کلی یک اسپری موتور شوی حداقل برای تمیزکردن موتور یک خودرو کفایت میکند

4 نظرات
 1. محمد رفیعی می گوید

  من موتورشوی سوناکس استفاده کردم کیفیتش حرف نداره

 2. سعید بیات می گوید

  DOPE نانوتیس همیشه بهترین هست به نظر من

 3. هیراد دارابی می گوید

  DOPE عالیه واقعا، رو دستش بلند نشده

 4. سعید نفیسی می گوید

  موتور اولین جایی هست که باید همیشه بهش رسیدگی بشه شستن موتور هم با مواد مرغوب باید انجام بشه من هم از نانوتیس راضی بودم و هم از سوناکس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.