موتورشوی خوب به ماشینت آسیب نمیزنه!

آشنایی با موتورشوی ماشین و 5 محصول برتر

موتور ماشین از مهم ترین قسمت‌های آن به شمار می رود. رسیدگی و تمیز نگاه داشتن آن بسیار حائز اهمیت می‌باشد، زیرا انرژی مورد نیاز برای پیشروی ماشین در هر ثانیه از طریق احتراق‌هایی که در موتور رخ می دهد، انجام می گیرد. کارواش داان می‌گویند جمع شدن آلودگی و کثیفی زیاد روی موتور ماشین ممکن است سبب داغ کردن آن شود. با موتور شویی، موتور خودرویتان خنک تر کار می‌کند. در کل گرد و خاک، گریس، روغن و .. جمع شده در محفظه موتور ظاهری بدی را نیز نمایان می‌کند. به همین دلیل در بازار انواع شوینده موتور ارائه می‌شود. ما در این مقاله به معرفی موتورشوی خوب می‌پردازیم!

قیمت و خرید انواع موتورشوی

 

موتور شوی

موتور شوی نوعی مایع شوینده بسیار قوی با قدرت چربی زدایی بالا می‌باشد. این شوینده‌ها به سرعت چربی و گریس را حتی بدون نیاز به استفاده از فرچه و برس، در خود حل می‌کنند. با تمیز شدن محفظه موتور خودرو، نشت جزئی روغن موتور قابل شناسایی می‌شود و براحتی می‌توانید وضعیت انواع شلنگ‌ و قطعات آن را ارزیابی کنید. همچنین در صورت لزوم آلودگی را با چربی‌زدای حذف کرده و از تحمیل شدن هزینه تعمیر در آینده جلوگیری کنید. تمیز کردن موتور فرصتی مناسب برای بررسی سطح روغن و تسمه موتور خودرو را نیز فراهم می‌کند.

engine cleaning

انواع شوینده موتور

موتورشوی‌ها از لحاظ طریقه استفاده به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • موتورشوی‌ نیاز به آبکشی

روش‌های مختلفی برای تمیز کردن موتور خودرو وجود دارد. اولین راهکار شستشوی آن هست. در این نوع ابتدا با شوینده موتور و فرچه محفظه موتور را تمیز نموده و سپس آبکشی می‌نمایند. اینکار باید بسیار با دقت و با پوشاندن قسمت‌های برقی انجام بگیرد. زیرا ممکن است آب نفوذ کرده و سبب خرابی آن شود.

 • موتورشوی‌ بدون به آبکشی

این نوع موتور شوی‌ها اغلب به شکل فوم هستند و قدرت پاک کنندگی زیادی دارند. استفاده از این موتورشوی در توسط خود شخص نیز میسر است و نیاز به مراجعه به کارواش نیست. در این نوع فقط کافی است مقداری از این شوینده را روی محفظه موتور اسپری کنید. در صورت آلودگی زیاد از فرچهکمک بگیرید. سپس با دستمال مایکروفایبر سطح را پاک کنید. این نوع به دلیل عدم نیاز به آبکشی روش امن‌تری می‌باشد. با این بهتر است در هنگام استفاده از این نوع شوینده، سطوحی برقی را کاورکنید.

 

مطالب مرتبط

چه زمانی از شوینده موتور را تمیز کنیم؟

جدول زمانی مشخصی برای تمیز کردن موتور خودرو شما وجود ندارد. در حقیقت ، محل زندگی شما معمولاً نقش مهمی در انجام تمیزکاری موتور خودرو دارد. به طور معمول ، اگر در جایی زندگی می‌کنید که در جاده‌ها خاک و شن و ماسه و … وجود ندارد، باید سعی کنید حداقل دو بار در سال موتور اتومبیل خود را تمیز کنید. اما اگر در جایی زندگی می‌کنید که مقدار زیادی گرد و غبار می‌تواند در محفظه موتور شما جمع شود، باید تقریباً هر سه ماه موتور ماشین را تمیز کنید و اگر در جایی زندگی می‌کنید که با بارندگی یا برف زیاد روبرو هستید، تمیز کردن موتور هر دو ماه می‌تواند مفید باشد.

وضعیت جوی منطقه منطقه عاری از گرد و غبار و آلاینده منطقه با گرد و غبار و آلاینده زیاد منطقه با بارندگی و برف زیاد
دفعات لازم برای موتور شویی هر 6 ماه یکبار هر 3 ماه یکبار هر 2 ماه یکبار

مزیت استفاده از موتورشوی

 • پاکسازی محفظه موتور
 • قابلیت تشخیص نشت روغن
 • قابلیت ارزیابی شلنگ و قطعات
 • قابلیت بررسی تسمه موتور
 • خنک‌تر کار کردن موتور
 • ترمیم قابلیت ارتجاعی واشرها

نکته: اگر به دنبال موتورشویی صحیح خودرو هستید، حتما به مقاله موتور شویی مراجعه نمایید.

 

معرفی محصولات برتر

بعد از شناخت کامل تمیزکننده های داخل و بیرون موتور می خواهیم شما را با ۵ محصول موتورشوی خودرو برای انتخاب مناسب ترین و بهترین گزینه آشنا کنیم.

موتورشوی نانوتیس

 • اسپری موتور شوی DOPE نانوتیس NanoTiss

اسپری موتورشوی نانوتیس یک محصول بسیار با کیفیت و مرغوب که در هر دو حالت گرم و سرد موتور قابل استفاده می باشد. این اسپری قابل استفاده روی تمامی سطوح کاپوت خودرو می باشد. این اسپری با ایجاد یک لایه محافظ از سریع آلوده شدن موتور جلوگیری می کند. فرمولاسیون قوی این اسپری هرگونه چربی و روغن را به راحتی پاک می کند.

قیمت و خرید اسپری موتورشوی نانوتیس

 

شوینده موتور و سطوح چرب مفرا Mafra

 • شوینده موتور و سطوح چرب مفرا Mafra

شوینده موتور وسطوح چرب مفرا یکی از پرفروش ترین محصولات شرکت مفرا است که دارای عملکرد کاملا حرفه ای می باشد. این محصول دارای غلظت بسیار بالایی می باشد و در سطوح مختلفی کاربرد دارد. براساس میزان غلظت این محصول می توان آن را در موتور ماشین، کفپوش های صنعتی، دستگاههای برش، استفاده کرد. همچنین شوینده موتور مفرا مانده های کربن ناشی از احتراق و هم رسوبات تشکیل شده را از بین می برد. موتور شوی مفرا بدون نیاز به نیروی فیزیکی و سایش با اسفنج و ابر و بدون ایجاد کف و لغزنده کردن سطح را تمیز می نماید. این محصول قابلیت رقیق شدن یک لیتر از مفرا در 70 لیتر آب را داراست.

قیمت و خرید شوینده موتور مفرا

 

اسپری موتور شوی قوی اتوسول مخصوص شستشوی موتور خودرو Autosol

 • اسپری موتور شوی قوی اتوسول مخصوص شستشوی موتور خودرو Autosol

اسپری موتور شوی قوی اتوسول مخصوص شستشوی موتور خودرو Autosol یک محصول منحصر به فرد با فرمولاسیون خاص است و گزینه بسیار مناسبی جهت تمیز کردن موتور خودروی شما می باشد. اسپری موتور شوی قوی اتوسول مخصوص شستشوی موتور خودرو Autosol، پاک‌کننده هرگونه آلودگی و لکه‌های چربی که بر روی سطح موتور خودرو شما وجود دارد می‌باشد. ترکیباتی که برای ساخت اسپری موتورشوی اتوسول استفاده شده است بسیار قوی بوده و به راحتی تمامی آلودگی ها را از بین می‌برد. در عین حال به گونه ای طراحی شده است تا هیچ گونه آسیبی به قسمت های نازک لاستیکی و اجزای پلاستیکی موجود در سطح موتور نرساند.
 

 

اسپری فوم موتور شوی خودرو مخصوص تمیز کردن موتور ماشین کوئیک کلین-Quick Clean

 • اسپری فوم موتور شوی خودرو مخصوص تمیز کردن موتور ماشین کوئیک کلین-Quick Clean

اسپری فوم موتور شوی خودرو مخصوص تمیز کردن موتور ماشین کوئیک کلین-Quick Clean بدون نیاز به استفاده آب تمام آلودگی های رو موتور ماشین را در خود حل می‌کند و فقط کافی است با دستمال مایکروفایبر پاک شود. فوم موتور شوی کوئیک کلین محصولی با ترکیبات غیر نفتی می‌باشد که تمام آلودگی و جرم های روی موتور اتومبیل و حتی زنگ زدگی های روی آن را از بین می‌برد. اسپری فوم شوینده موتور Quick Clean تمام آلودگی‌های روی سطح موتور خودرو حتی زنگ زدگی‌های قدیمی از بین می‌برد. با کوئیک کلین دیگر نیاز به آبکشی موتور نیست و شما می‌توانید بدون استرس و نگرانی خرابی موتور ناشی از نفوذ آب به داخل آن و خسارتهای جبران ناپذیر، به راحتی آن را تمیز کنید.

قیمت و خرید موتورشوی کوئیک کلین 

 

Power Engine Cleaner

 • اسپری فوم موتور شوی پاور مخصوص تمیز کردن موتور خودرو Power مدل Engine Cleaner

شسشتوی موتور برای عملکرد صحیح و بهینه خودرو و همچین افزایش طول عمر خودرو و سلامت آن اهمیت بسزایی دارد، چراکه موتور اصلی ترین بخش خودرو می‌باشد. اسپری فوم موتور شوی پاور مخصوص تمیز کردن موتور خودرو Power مدل Engine Cleaner تمام آلودگی‌های روی سطح موتور خودرو را از بین می‌رود و از قطعات آن محافظت می‌کند.  بعد از استفاده این محصول نیاز به آبکشی و استرس ناشی از نفوذ آب به موتور نمی‌باشد. این محصول در حجم 650 میلی لیتری و به صورت اسپری فوم ارائه می‌شود.

قیمت و خرید فوم موتور پاور

 

امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع گردد. برای تهیه انواع لوازم مورد نیاز موتور شویی خودرو در منزل و یا کارواش به سایت گنجی‌پخش مراجعه نمایید و یا در پیج اینستاگرام و  تلگرام ما عضو گردید.

 

سوالات متداول پیرامون موتورشوی خودرو :

هرچند وقت یک بار باید موتور ماشین را تمیز کرد؟

در حالت عادی سالی دوبار تمیز کردن موتور ماشین کافی می‌باشد. اما در شرایط جوی متفاوت، ممکن است بیشتر نیاز باشد.

آیا می توان از سایر شوینده ها برای شستن موتور استفاده کرد؟

به هیچ عنوان توصیه نمی شود. چون ممکن از به بافت قطعات محفظه موتور آسیب وارد نماید.

آیا می توان موتور را بدون آبکشی تمیز کرد؟

بله، می‌توان با استفاده از موتورشوی‌های بدون نیاز به آب سطح را تمیز کرده و با دستمال مایکروفایبر پاک نمایید.

آیا می توان همزمان با موتور شوی از آب استفاده کرد؟

در اکثر خودرو ها اتصالات و سیم کشی ها ضدآب هستند و یا پوشانده شده اند، بهتر است از آب با فشار زیاد در هنگام شستن موتور استفاده نکنید. همچنین سطوح برقی را کاور نمایید.

آیا یک اسپری موتور شوی برای شستشوی موتور یک خودرو کافی است؟

این مورد با توجه به حجم اسپری ، فوم یا مایع بودن آن و سایز موتور خودروی شما متفاوت است. اما بطور کلی یک اسپری موتور شوی حداقل برای تمیزکردن موتور یک خودرو کفایت می‌کند.

4 نظرات
 1. محمد رفیعی می گوید

  من موتورشوی سوناکس استفاده کردم کیفیتش حرف نداره

 2. سعید بیات می گوید

  DOPE نانوتیس همیشه بهترین هست به نظر من

 3. هیراد دارابی می گوید

  DOPE عالیه واقعا، رو دستش بلند نشده

 4. سعید نفیسی می گوید

  موتور اولین جایی هست که باید همیشه بهش رسیدگی بشه شستن موتور هم با مواد مرغوب باید انجام بشه من هم از نانوتیس راضی بودم و هم از سوناکس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × یک =