پولیش واکس خودرو

آیا با کاربرد پولیش واکس خودرو آشنا هستید؟

اگر صاحب اتومبیل هستید ممکن است در مواقع مختلف نقص های ریز در بدنه خودرو توجه شما را به خود جلب کرده باشد. در این مواقع سوالی که مطرح می شود این است که برای از بین بردن این نقص ها چه راه حلی بهتر است واکس یا پولیش؟

در صورتی که این سوال را از فردی به صورت تصادفی بپرسید ممکن است حتی تفاوت واکس و پولیش را نداند. حتی گاهی اوقات مردم از واژه پولیش به جای واکس استفاده می کند. با این حال تفاوت بسیار زیادی بین این دو نوع محصول وجود دارد.

پولیش واکس خودرو

واکس خودرو

هدف از استفاده از واکس بدنه خودرو ایجاد یک لایه محافظ روی آن برای محافظت در برابر انواع آلودگی و ایجاد ظاهر بهتر می باشد. تعدادی از واکس ها در برابر اشعه ماوراء بنفش نیز از خودروی شما محافظت می کنند. مزیت های زیادی را می توان برای انتخاب واکس نام برد. رایج ترین نوع واکس از مواد گیاهی به نام کارناوبا تشکیل شده است که به راحتی در آب حل نمی شود و قابلیت نقطه ذوب تا 180 درجه فارنهایت را دارا می باشد. یعنی در روزهای گرم تابستان هیچ نگرانی بابت آسیب به بدنه خودروی خود نداشته باشید. واکس بدنه خودرو علاوه بر محافظت از بدنه درخشندگی و براقیت خاصی به آن می بخشد. توصیه ما به شما این است که بسته به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی خود ماشین را سالی 2 تا 4 بار واکس بزنید.

واکس بدنه خودرو

پولیش خودرو

برخی از افراد تصور می کنند که پولیش همان واکس است در صورتی که این طور نیست. پولیش ماشین ماده ای است که حاوی ساینده های بسیار ظریف جهت از بین بردن خط و خش هایی که بر اثر عوامل مختلف روی بدنه خودروی شما به وجود آمده اند. مواد پولیش در لایه های بسیار سطحی عمل میکند و به هیچ عنوان به رنگ بدنه خودرو آسیبی وارد نمی کند.

پولیش بدنه خودرو

با گذشت زمان تولیدکنندگان با کار کردن روی فرمولاسیون مواد پولیش و استفاده از ساینده های ظریف و ارتقاء آنها برای هر نوع خط و خش با میزان عمق مختلف مواد پولیش مخصوص به آن را به بازار ارائه کرده اند. با استفاده از انواع پولیش سطح بدنه خودروی شما کاملا صاف و صیقلی خواهد شد. گاهی شما مجبور می شوید برای از بین بردن خط و خش ها طی چند مرحله با مواد پولیش با میزان سایندگی متفاوت به نتیجه دلخواه خود برسید. اما امروزه محصولاتی روانه بازار شده که تمام این مراحل را در یک محصول خلاصه کرده و دارای مواد ساینده قوی تری می باشد و شما می توانید سطح بدنه خودرو را با آن صیقلی کرده و مواد ساینده بدون هیچگونه آثاری در رنگ بدنه محو می شوند. همچنین تعدادی از این محصولات نیز حاوی روغن می باشند و به درخشش سطح بعد از استفاده می انجامد.

پولیش واکس خودرو

مقایسه پولیش و واکس

شما می توانید از پولیش برای جلوه دادن و از بین بردن آلودگی هایی که به راحتی از بین نمی روند و همچنین از بین بردن هرگونه اکسیداسیون می توان استفاده کرد. با استفاده از پولیش می توان کلیه خط و خش های ریز و آثار هولوگرام را از روی سطح بدنه خودرو به راحتی پاک کرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که کار پولیش حتما باید توسط فرد متخصص انجام پذیرد در غیر این صورت ممکن است صدمات وارده به رنگ جبران ناپذیر باشد.

و اما با استفاده از پولیش رنگ بدنه خودرو محافظت نمی شود و این همان جایی است که نیاز به استفاده از واکس احساس می شود. در واقع شما بعد از صیقل دادن سطح بدنه می بایست با استفاده از یک لایه محافظ از آن محافظت کرده و زیبایی بدون نقص بدنه خودرو را چند برابر کنید.

با توجه به توضیحات ذکر شده در پاسخ اینکه واکس بهتر است یا پولیش باید گفت که کارایی این دو محصول کاملا با یکدیگر متفاوت می باشد.

پولیش واکس خودرو 

در اینجا برای شما یک محصول با دو ویژگی متفاوت داریم، محصولی که به طور همزمان تمام ویژگی های پولیش بدنه خودرو و واکس را به همراه دارد. استفاده از پولیش واکس خودرو مزیت های زیادی دارد و برای شما بسیار اقتصادی و به صرفه می باشد. برند های مختلفی در بازار شروع به تولید و ارائه این نوع محصول کرده اند که شما می توانید بر اساس نوع نیاز و میزان بودجه خود با مشاوره گرفتن از کارشناسان بهترین انتخاب را انجام دهید.

در حالت کلی می توان گفت پولیش واکس بدنه خودرو دارای میزان کمی مواد ساینده به همراه قدرت براق کنندگی بدنه خودرو می باشد که در برخی از مدل های این محصول به جای مواد ساینده از دانه های پرکننده مانند دانه های کارناوبا و یا مواد دیگر در ترکیبات ساخت آن استفاده شده است که سطح بدنه خودرو را یک دست می کند. میزان سایندگی پولیش واکس بدنه خودرو نیز از پولیش نرم نیز کمتر می باشد.

شما می توانید از طریق لینک زیر انواع پولیش واکس خودرو را به همراه توضیحات کامل آن مشاهده نمایید.

قیمت و خرید انواع پولیش واکس بدنه خودرو

 

سوالات پیرامون پولیش واکس خودرو:

چه زمانی از پولیش واکس خودرو استفاده کنیم؟

در مواردی که بدنه خودرو دچار آسیب جدی نشده باشد برای براق کردن و محافظت از آن می توان از پولیش واکس بدنه خودرو استفاده کرد.

آیا پولیش واکس دارای مواد ساینده می باشد؟

کاربرد اصلی پولیش واکس برگرداندن درخشش به سطح بدنه خودرو و ایجاد لایه محافظ روی آن می باشد در برخی از محصولات علاوه بر خاصیت براق کنندگی به میزان بسیار کم خاصیت سایندگی نیز وجود دارد.

آیا تمیز بودن بدنه خودرو برای اعمال پولیش واکس خودرو ضروری می باشد؟

برای رسیدن به بهترین نتیجه می بایست سطح بدنه خودرو قبل از اعمال پولیش واکس از هرگونه آلودگی و واکس باقی مانده از قبل کاملا پاک و تمیز شود.

آیا می توان از پولیش واکس به صورت دستی استفاده کرد؟

بله شما می توانید هم با دستگاه و هم با دست از پولیش واکس استفاده نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 20 =