کاربرد خمیر کلی خودرو و معرفی ۵ محصول برتر

خمیر کلی چیست و چه کاربردی دارد؟

صنعت دیتیلینگ و محصولات مراقبت و نگهداری Car Care خودرو، روزبه‌روز پیشرفت می‌کند و محصولات متفاوت با کارایی‌های بسیاری را به بازار عرضه می‌کنند. تعداد این محصولات به قدری زیادد و متنوع است که برای هر قسمتی از خودرو و با هر جنسی، محصول مخصوص با آن تولید شده است. پس با تشخیص درست نیازی که داریم، می‌توانیم به راحتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنیم. یکی از این محصولاتی که توانسته توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند، خمیر کلی خودرو است. اما اینکه این محصول چیست و چه کارایی دارد، در ادامه به آن پرداخته شده است.

خودرو ممکن است در جاده با انواع آلودگی‌ها برخورد داشته باشد؛ به عنوان مثال قیر، خاک و … باعث کثیف شدن خودرو می‌شوند. در بعضی از موارد تنها شست‌شوی خودرو کافی نیست و باید از یک سری محصولات نیز برای بهتر دیتیل کردن خودرو نیز استفاده کنیم.

خمیر کلی خودرو

خمیر کلی خودرو چیست؟

اگر با خمیر کلی آشنا نیستید، احتمالا فکر می‌کنید که این محصول چیست و دیتیل کردن خودرو چگونه توسط این محصول انجام می‌گیرد؟

در یک پاسخ کوتاه و به طور کلی باید گفت که کلی بار محصولی است که هر نوع ناخالصی که با شستن از بین نمی‌رود را به راحتی پاک می‌کند.  ساختار خمیر کلی به گونه‌ای است که هر گونه ناخالصی از جمله فضولات پرندگان، لکه‌های آب و یا باران و … را بدون آسیب رساندن، از روی بدنه خودرو، شیشه، فلز و فایبرگلاس بر می‌دارد.

جنس این خمیر می‌تواند طبیعی و یا مصنوعی باشد؛ البته بیشتر این محصولات تولیدی کارخانه‌ها، مصنوعی می‌باشند. می‌توان گفت ساختار کلی بار شبیه ساختار خمیری است که کودکان با آن بازی می‌کنند، اما خمیر کلی، حالت چسبندگی بالاتری دارد. همین چسبندگی باعث می‌شود که دوام بسیار بالایی داشته باشد؛ حتی در مواقعی که بارها و بارها رول، فشرده، صاف و یا به طور کلی از شکل اولیه‌اش خارج می‌شود. این بدان معنی است که شما می‌توانید خمیر کلی را به هر شکلی که مایل هستید، در آورید و از آن استفاده کنید. از طرفی دیگر این خاصیت چسبندگی خمیر است که اجازه‌ی برداشتن انواع آلودگی‌ را از روی سطح می‌دهد.

همانطور که می‌دانید اگر باران اسیی، فضولات پرندگان و هر نوع آلودگی دیگری بر روی بدنه خودرو بماند، نه تنها پس از مدتی به سختی از روی بدنه و یا شیشه‌ها پاک می‌شود، بلکه پس از پاک کردن آن خواهید دید که به سطوح آسیب وارد کرده است. چرا که این نوع آلودگی‌ها می‌توانند به عمق سطوح رسوخ کنند. پس حتما اگر با این موارد مواجه شدید، سریع نسبت به تمیز کردن آن‌ها اقدام فرمایید. جهت شست‌وشوی خودرو، تنها آب و یا حتی مواد شوینده، امکان پاک کردن فضولات و یا قطره‌های آب را به راحتی از روی سطوح به ما نمی‌دهند، در این موارد استفاده از خمیر کلی بهترین و امن‌ترین راه برای رها شدن از این مشکل است. می‌توانید اطمینان داشته باشید که بعد از استفاده از این محصول، کم‌ترین آسیبی به سطوح نمی‌رسد.

کلی بار

کارکرد خمیر کلی به چه صورتی است؟

در حالت کلی، خمیر کلی روی رنگ بدنه سر می‌خورد و تمامی قسمت‌هایی که با سطح رنگ در یک سطح قرار ندارند، به خمیر می‌چسبند. در نظر داشته باشید که قبل از استفاده از این محصول حتما خودروی خود را کامل بشویید و سپس از آن استفاده کنید. در حین کار نیز باید با مکمل کلی بار و یا آب مورد استفاده قرار گیرد و سطح همیشه مرطوب باید نگه داشته شود. استفاده از خمیر کلی، انتخاب بهتری نسبت به پولیش کردن برای از بین بردن ناخالصی‌های سطحی از روی سطوح است.

انواع خمیر کلی خودرو:

در حالت کلی انواع آن‌ها را می‌توان به سه دسته تقسیم‌بندی کرد.

 • نرم: این نوع برای از بین بردن و برداشتن ناخالصی‌هایی است که بسیار سطی بوده و معمولا برای خودروهایی استفاده می‌شوند که در وضعیت خوبی از آن‌ها نگهداری شده است.
 • متوسط: این نوع از خمیر کلی برای استفاده یک یا دو بار در سال مناسب می‌باشد و برای از بین بردن واکس و یا هر چیز دیگر بر روی بدنه خودرو کاربرد دارد.
 • زبر: برای از بین بردن ناخالصی‌های شدید و زیاد به کار می‌رود؛ اما باید در هنگام استفاده نهایت دقت و حوصله را به کار ببرید. به طور معمول بعد از استفاده از این نوع خمیر کلی باید از واکس استفاده کرد.

نکاتی که در مورد خمیر کلی باید در نظر داشته باشید:

– حتما از این محصول در آب نگهداری کنید.

– از کشیدن آن بر روی سطح خشک پرهیز کنید.

– محصول را در دمای زیر ۲۰ و بالای ۹۰ درجه سانتی‌گراد قرار ندهید.

– بهتر است در هنکام استفاده از کلی بار، به دور از نور مستقیم خورشید، عملیات را انجام دهید.

– تا زمانیکه این محصول تمام شود، قابل استفاده است، در صورتی که از آن درست نگهداری کنید

– قبل از اجرای سرامیک بر روی بدنه خودرو، بهتر است که از کلی بار برای از بین بردن ناخالصی‌ها استفاده نمایید.

– با توجه به استفاده‌ی شما از کلی بار، بعد از آن از واکس و یا پولیش استفاده می‌شود؛ چرا که خمیر کلی، واکس موجود بر روی بدنه خودرو را از بین می‌برد.

– در هنگام استفاده از این محصول حتما در نظر داشته باشید که سطح باید مرطوب باشد. مرطوب بودن سطح می‌تواند از طریق استفاده از مکمل کلی بار و یا آب به صورت اسپری استفاده شود.

– اگر در هنگام استفاده از این محصول،  خمیر به زمین افتاد، به هیچ عنوان از آن استفاده مجدد نکنید؛ چرا که سنگریزه و خاکی که بر روی زمین قرار دارد را به خود جذب می‌کند و با استفاده از آن بر روی خودرو باعث می‌شود که خط بر روی بدنه ایجاد شود.

استفاده از خمیر کلی قبل از پولیش خودرو

زمان مناسب برای استفاده از کلی بار:

به طور معمول پیشنهاد می‌شود که دو بار در سال از آن خمیر کلی برای از بین بردن ناخالصی‌های پدید آمده بر روی سطح استفاده کرد. اما باز هم این موضوع به طور کامل به نیاز و تصمیم شما بستگی دارد. هر زمان که آلودگی‌هایی از قبیل فضولات پرندگان و لکه‌های آبی که به راحتی و با استفاده از مواد شوینده از بین نرفت، مواجه شدید، می‌توانید از خمیر کلی استفاده کرده و مطمین باشید که استفاده از این محصول کوچک‌ترین آسیبی به سطح وارد نمی‌کند.

چگونگی استفاده از خمیر کلی خودرو:

 1. ماشین خود را کامل بشویید.
 2. قسمت کوچکی از خودرو را با استفاده از مکمل کلی بار و یا آب اسپری کنید.
 3. خمیر را به آرامی بر روی سطحی که اسپری کرده‌اید بکشید. در ابتدا ممکن است اصطکاکی بین سطح و خمیر به وجود آید. این بدان معنی است که ناخالصی بر روی سطح قرار داشته است. اگر خمیر بر روی سطح سر بخورد، یعنی هیچ گونه الودگی بر روی بدنه وجود نداشته است.
 4. سطح کلی شده را با استفاده از یک دستمال مایکروفایبر تمیز و پاک نمایید.
 5. سپس انگشت خود را بر روی سطح بکشید؛ باید مانند آینه صاف شده باشد. اگر نه این عملیات را مجدد تکرار کنید.
 6. این کار را تا جایی ادامه دهید که تمام خودرو را کلی کنید. در نظر داشته باشید که استفاده از محصول بر روی سطوح شیشه‌ای و کروم نیز مانعی ندارد.
 7. خمیر کلی را در اب و در جای در بسته قرار دهید تا قابل استفاده چند باره نیز باشد.

نکته: خمیر کلی زنگ‌زدگی را از بین نمی‌برد. برای از بین بردن ان باید از پولیش استفاده کنید.

کلی بار خودرو

معرفی ۵ محصول برتر خمیر کلی خودرو:

در این قسمت قصد داریم به معرفی پنج محصول برتر خمیر کلی بپردازیم.

خمیر کلی نانوتیس NanoTiss

خمیر کلی نانوتیس خمیر پاک کننده مخصوص استفاده قبل از پولیش بدنه خودرو است که با حداکثر سرعت کثیفی‌ها و ناخالصی‌های سطح رنگ را پاک می‌کند. از جمله ویژگی‌های این محصول می‌توان تمیز کننده سریع و موثر، بهبود کیفیت واکس و تعمیر و نگهداری رنگ خودرو اشاره کرد. این خمیر، به سرعت گرد آهن، قیر، اثر فضله پرندگان، رزین و … را حذف کرده و درخشندگی رنگ خودرو را بازمی‌گرداند. پیشنهاد می‌شود قبل از استفاده از واکس، از این محصول استفاده نمایید. این کار موجب بستن لعاب و پوشش برای تاثیر بهتر واکس می‌گردد. همچنین این خمیر دارای اثر تمیزکنندگی و پولیش است که درخشندگی و روشن شدن رنگ بدنه را با خود به همراه دارد.

 

قیمت و خرید خمیر کلی نانوتیس

خمیر کلی نانوتیس

کلی بار تری ام ۳M

خمیر کلی تری‌ام، پاک‌کننده‌ی مخصوصی بدنه‌ی خودرو است که قبل از پولیش کردن برای برداشتن انواع آلودگی‌ها از آن استفاده می‌کنند. این محصول بدون ایجاد آسیب بر روی بدنه‌ی خودرو و به خصوص رنگ بدنه‌ی خودرو، تمامی آلودگی‌ها، لکه‌ها و کثیفی‌ها را از بین می‌برد. تکنولوژی جدیدی که برای ساخت خمیر کلی تری‌ام به کار رقته است باعث شده که به راحتی و آسانی و در سریع‌ترین زمان ممکن، خودرو را عاری از هر گونه ناخالصی نماید. همچنین بارها و بارها می‌توان از این کلی بار استفاده کرد. این خمیر دوستدار طبیعت است و ضرری برای محیط زیست نیز ندارد.

 

قیمت و خرید خمیر کلی تری‌امخمیر کلی تری ام

خمیر کلی جیون Gyeon

خمیر کلی خمیر پاک کننده مخصوص استفاده قبل از پولیش بدنه خودرو Q2M Clay جیون GYEON، طراحی گردیده است تا برای تمامی انواع رنگ ایمن باشد و در عین حفاظت از رنگ، تمامی آلودگی‌ها را به طور موثر حذف کند. این محصول در مقابل مواد شیمیایی مقاوم بوده و به سرعت ناخالصی‌های سطح رنگ را پاک می‌کند. این محصول قابل استفاده برای هر قسمتی از خودرو از جمله: بدنه، شیشه و قسمت‌های پلاستیکی قابل استفاده است. از ویژگی‌های دیگر آن می‌توان به استفاده‌ی راحت و آسان آن اشاره کرد.

 

قیمت و خرید خمیر کلی جیون

کلی بار جیون

خمیر کلی اتوچر AuotoCher

خمیر کلی اتوچر خمیر پاک کننده مخصوص پولیش بدنه خودرو AutoCher بدون آسیب به رنگ و سطح بدنه خودرو تمام برجستگی‌ها را پاک می‌کند. این خمیر برای از بین بردن اثر رزین، قیر، اثر حشرات، گرد و غبار از روی سطح بدنه خودرو استفاده می‌شود. در صورتی که می‌خواهید به بهترین شکل ممکن هرگونه چسبندگی روی بدن خودرو را پاک کنید به شما استفاده از خمیر کلی اتوچر خمیر پاک کننده مخصوص پولیش بدنه خودرو AutoCher را پیشنهاد می‌دهیم. در ترکیبات خمیر کلی اتوچر از ذرات ساینده بسیار ظریف استفاده شده است. بعد از استفاده از این خمیر سطح بدنه خودروی شما کاملا تمیز و براق می‌شود. استفاده از خمیر کلی قبل از استفاده از واکس بدنه خودرو بسیار تاثیرگذار است.

 

قیمت و خرید خمیر کلی اتوچر

خمیر کلی اتوچر

خمیر کلی مکس شاین MaxShine

خمیر کلی ۲ عددی زبر بنفش مکس شاین خمیر پاک کننده مخصوص پولیش بدنه خودرو MaxShine, ساخته شده از مواد بسیار مرغوب و با کیفیت عالی قادر است کلیه آلودگی‌ها را از سطح ماشین شما کاملا پاک نماید. خمیر کلی زبر بنفش مکس شاین یک تمیزکننده قوی برای از بین بردن کلیه آلاینده‌های روی سطح مانند گرد و غبار درختان، سنگ‌ریزه و مواد پاشیده شده از سمت جاده به کار می‌رود. این محصول همراه با آب استفاده می‌شود و قابلیت مصرف تا چندین و چند بار را دارد. بعد از استفاده از خمیر کلی مکس شاین بدنه ماشین شما کاملا تمیز و عاری از هرگونه آلودگی می‌باشد. استفاده از خمیر کلی بسیار آسان بوده و می‌توان از آن برای تمیز کردن قسمت های مختلف خودرو از جمله بدنه، شیشه، پلاستیک و فلز استفاده کرد. در این محصول دو عدد خمیر کلی وجود دارد.

 

قیمت و خرید خمیر کلی مکس شاین

کلی بار مکس شاین

 

سوالات متداول پیرامون خمیر کلی (خمیر پولیش مخصوص دیتیلینگ خودرو) :

خمیر کلی چیست؟

در یک پاسخ کوتاه و به طور کلی باید گفت که کلی بار محصولی است که هر نوع ناخالصی که با شستن از بین نمی‌رود را به راحتی پاک می‌کند.

ساختار خمیر کلی به چه صورت است؟

ساختار کلی بار شبیه ساختار خمیری است که کودکان با آن بازی می‌کنند، اما خمیر کلی، حالت چسبندگی بالاتری دارد. همین چسبندگی باعث می‌شود که دوام بسیار بالایی داشته باشد

انواع خمیر کلی چیست؟

در حالت کلی انواع آن‌ها را می‌توان به سه دسته نرم، متوسط و زبر تقسیم‌بندی کرد.

زمان مناسب استفاده از کلی بار چه موقعی است؟

به طور معمول پیشنهاد می‌شود که دو بار در سال از آن برای از بین بردن ناخالصی‌های پدید آمده بر روی سطح استفاده کرد. اما باز هم این موضوع به طور کامل به نیاز و تصمیم شما بستگی دارد.

آیا زنگ زدگی را هم میتوان با استفاده از خمیر کلی از بین برد؟

خیر؛ خمیر کلی زنگ‌زدگی را از بین نمی‌برد. برای از بین بردن ان باید از پولیش استفاده کنید.

هر خمیر کلی برای چند بار قابل استفاده است؟

در صورت نگهداری درست و اصولی از خمیر کلی تا زمانی که تمام شود (درحدی کوچک شود که دیگر قابل استفاده نباشد) می توانید استفاده کنید. نکته مهم نگهداری در آب و یا جلوگیری از خشک شدن آن است.

4 نظرات
 1. حمید شفیعی می گوید

  بسیار عالی و جامع بود ممنون از گنجی مگ

 2. علی سهیلی می گوید

  برای انجام بهتر عملیات پولیش حتما باید از خمیر کلی استفاده کرد

 3. آرمین راد می گوید

  خمیر کلی جیون و نانوتیس خوب بودن اما جیون قیمتش بالا بود. ولی در هر صورت خیلی خوب کار کرد و اگر تو آب نگهداری شه تا زمانیکه تموم نشده، قابل استفاده است.

 4. سیامک صابر می گوید

  قبل از پولیش کردن خودرو باید از خمیر کلی استفاده کنیم تا نتیجه ای که میخوایم رو از پولیش ببینیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.