جرمگیری بدنه خودرو با خمیر کلی!

جرمگیری و حذف آلاینده‌های روی بدنه خودرو به کمک خمیر کلی!

آیا می‌دانستید که احتمالاً ماشین شما حتی بلافاصله پس از شستشو نیز کاملاً تمیز نیست؟ اکثر خودروها دارای آلاینده‌های کوچکی همچون ذرات لنت ترمز هستند که به پوشش شفاف سطح رنگ بدنه خودروی شما می‌چسبند و با شستشوی معمولی پاک نمی‌شوند. هرچه بیشتر با ماشین خود رانندگی کنید و یا بیشتر آن را در بیرون پارک کنید، میزان این آلاینده‌ها بر روی اتومبیل شما بیشتر می‌شود. اصولاً اجتناب از آلاینده‌ها غیرممکن است. شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا باید به آنها اهمیت بدهیم، وقتی که اجتناب ناپذیر هستند؟! در واقع، حذف این آلاینده‌ها برای کمک به جلوگیری از خراشیدگی رنگ خودرو، عملکرد موثر مواد پولیش، سرامیک، واکس و حفظ یکپارچگی هر پوشش محافظی که روی آن اعمال می‌کنید، مهم است. به همین دلیل است که دیتیلرها با خمیر کلی (کلی بار) که در انواع پد، خمیر و دستکش ارائه می‌شوند، سطح خودروی شما را قبل از احیا تمیز می‌نمایند.

 

خط و خش انداختن روی بدنه خودرو را متوقف نمایید!

همانطور که گفتیم، آلاینده‌ها به سطح بدنه خودرو می‌چسبند. اما همیشه هم اینطور نیست! گاهی اوقات، آنها از روی سطح جدا می‌شوند. اگر این اتفاق در حین خشک کردن، پولیش، واکس و… ماشینتان اتفاق بیافتد، سبب ساییده شدن این ذرات به تمام سطح رنگ خودروی شما می‌شود. پس قبل از اینکه دیر بشود با مطالعه ادامه این مقاله، ظاهر خودروی خود را نجات دهید!

 

از بدنه خودرویتان محافظت کنید، نه آلاینده‌ها!

آلاینده‌ها غیرقابل پیشگیری بوده و به کمک کشیده شدن دستمال، پد، واکس و … روی سطح بدنه خودرو پخش می‌شوند. این ذرات روی سطح را ناصاف می‌کنند و در واقع، سبب ایجاد منفذ بر روی رنگ بدنه خودرو می‌شوند. زمانیکه شما از بدنه خودرویتان به کمک پوشش‌های محافظ همچون واکس و سرامیک مراقبت می‌نمایید، مواد محافظ به داخل این منفذها نفوذ نمی‌کند. پس خودروی خود را در نظر بگیرید که دارای بیشمار منفذ بدون محافظ هست. در واقع بدین شکل، خودروی شما محافظت نمی‌شود و همچنان آسیب پذیر هست و از طرفی دیگر، ماندگاری پوشش نیز بسیار کم خواهد بود.

خمیر کلی clay bar

با خمیر کلی جرم گیری نمایید!

مطمئن‌ترین روش برای از بین بردن همه آلاینده‌های چسبیده به پوشش شفاف بدنه خودروی شما، استفاده از یک خمیر کلی هست. خمیر کلی یک محصول مهندسی شده هست که آلاینده‌هایی مانند لکه‌های آب، گرد لنت ترمز، گرد و غبار فلز، آلودگی‌های صنعتی و سنگ ریزه جاده را بیرون می‌کشد. استفاده از خمیر کلی یک گام ساده هست که کمتر از 15 دقیقه زمان می‌برد. استفاده از خمیر کلی در مراکز دیتیلینگ ضروری هست. برای کاربران خودرو نیز، حداقل دوبار استفاده از آن در سال، جهت حفظ سلامت بدنه خودرو و دوام پوشش محافظ پیشنهاد می‌شود.

 

خمیر کلی clay bar

چگونه بدنه خودرو را با خمیر کلی جرمگیری نماییم؟!

قبل از استفاده از خمیر کلی، می‌توانید از میزان آلاینده‌های روی سطح آگاه شوید. برای این منظور، کافی است در عرض چند ثانیه آزمایش انجام دهید. دست خود را در یک کیسه پلاستیکی قرار داده و به آرامی روی سطح ماشین خود در چندین مکان مختلف بکشید. اگر سطح مانند شیشه صاف است، پوشش شفاف شما عاری از آلودگی است اگر سطح ناهموار است، دارای آلاینده‌ها زیادی هست. همچنین می‌توانید قسمت کوچکی را واکس بزنید، اگر برجستگی‌های کوچکی را زیر نوک انگشتان خود احساس می‌کنید، آلاینده‌ها را به سطح چسبانده‌اید. پس بعد از شستشوی بدنه خودرو و قبل از احیای بدنه خودرو (پولیش و اجرای پوشش محافظ)، سطح را با خمیر کلی جرمگیری نمایید.

برای شروع نیاز به یک خمیر کلی و مکمل خمیر کلی یا روان کننده سطح همچون آب دارید. ابتدا بدنه را به کمک شامپوی مخصوص خودرو بشویید. زمانیکه سطح خودرو خیس هست، خمیر کلی را برداشته (نصف آن را جدا کرده و نیمه دیگر را در بسته یا یک کیسه پلاستیکی زیپ دار برگردانید) و ورز دهید. سعی کنید آن را به شکل بیضی صاف در بیاورید تا به اندازه کافی بزرگ باشد. مکمل و یا آب را روی خمیر کلی و سطح اسپری کنید و خمیر را به جلو و عقب در سراسر سطح بکشید. هر جایی که احساس می‌کنید سطح یا خمیر خشک هست، مجدد آب یا مکمل را اسپری نمایید. توجه نمایید که اسپری مکمل کلی بار به طور خاص برای این منظور فرموله شده است. در پایان سطح را آبکشی نموده و با دستمال مایکروفایبر خشک نمایید. می‌توانید برای اطمینان از رفع شدن آلودگی‌های روی سطح مجدد با کیسه پلاستیکی آن را تست نمایید.

جرمگیری بدنه خودرو با خمیر کلی!

توجه!!

یکی از نکات مهم این هست که در صورتی که خمیر کلی شما بر روی سطح زمین افتاد، دیگر نباید آن را مجدداً استفاده کنید. اما در صورتی که بر روی زمین نیفتاده باشد، می‌توانید آن را در ظرف حاوی آب یا مکمل برای استفاده‌های بعدی (حدوداً 10 بار) نگهداری نمایید. در پایان بدنه خودروی شما آماده پولیشکاری هست. البته در صورت تمایل می‌توانید از اسپری پاک کننده برداه آهن و ذرات لنت ترمز نیز ، جهت پاکسازی هرچه بهتر استفاده نمایید. انتخاب نوع کلی بار به سلیقه شما بستگی دارد، اما به طور کلی خمیر کلی زبر بیشترین قدرت جرمگیری را نسبت به سایر مدل‌ها دارد. جهت مشاهده قیمت و خرید انواع خمیر کلی روی لینک زیر کلیک نمایید و یا با مشاورین ما در ارتباط باشید.

مشاهده قیمت و خرید خمیر کلی

 

جهت مشاهده سایر محصولات لاین خودرو به سایت گنجی پخش مراجعه نمایید و یا در اینستاگرام و یا تلگرام ما عضو شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − چهارده =