صفرشویی خودرو

صفرشویی خودرو شامل چه مواردی می شود؟

در این مقاله می خواهیم راجع به صفرشویی صحبت کنیم. اگر بخواهیم تمامی نواحی خودروی خود را به صورت کاملا تخصصی تمیز کنیم این کار در کارواش ها با عنوان صفرشویی شناخته می شود. استفاده از مواد شوینده مرغوب با توجه به نوع جنس قطعات داخلی و خارجی خودروی شما کار صفرشویی را بی عیب و نقص می کند و جلوه و زیبایی ظاهری خودروی شما را چند برابر می کند.

خدمات بسیاری برای انجام صفرشویی وجود دارد تا جایی که برخی از مراکز اقدام به انجام صفرشویی در محل می کنند تا در زمان و هزینه مالکان خودرو صرفه جویی شود.
مراحل انجام صفرشویی شامل موارد زیر می شود:

جرم گیری صندلی های خودرو
شستشو و تمیز کردن داشبورد
تمیز کردن کف و سقف خودرو
تمیز کردن لاستیک و رینگ
موتورشویی

کف خودرو

کف کابین خودرو بیشترین آلودگی را به خود جذب می کند و ماندن مواد آلوده در ماشین گاهی ممکن است باعث ایجاد بوی بد شود. در صفرشویی کف خودرو با توجه به جنس آن از مواد شوینده مخصوص برای تمیز کردن آن استفاده می شود.

صفرشویی

صندلی های خودرو

صندلی ماشین از قسمت هایی هست که زیاد در معرض آلودگی قرار دارد. ریختن مواد غذایی، نشستن گردو غبار و عوامل دیگر می تواند باعث کثیف شدن آن شود. از آنجایی که صندلی با جنس های مختلفی وجود دارد در صفرشویی برای هر نوع جنس از مواد تمیزکننده مخصوص استفاده می شود. مثلا برای صندلی های چرمی علاوه بر تمیز کردن آن میتوان از انواع مرطوب کننده و نرم کننده استفاده کرد تا عمر چرم نیز افزایش یابد. استفاده از انواع جاروها به صورت خشک و تر برای تمیز کردن صندلی خودرو بسیار معمول است. همچنین ابزار های دیگری مانند انواع تورنادور، گان های کفپاش برای تسریع در تمیز کردن خودرو بسیار کاربردی می باشند.

تورنادور

سقف خودرو

از آنجایی که سقف خودرو با چسبهای بسیار قوی چسبانده شده و دارای جنس های مختلفی می باشد معمولا برای تمیز کردن آن از دستمال های مرطوب استفاده می شود و سپس جرم گیری آن آغاز می شود. همچنین استفاده از خوشبوکننده ها در هنگام تمیز کردن سقف بسیار معمول می باشد.

داشبورد خودرو

داشبورد خودرو از مناطقی است که علاوه بر آلودگی در معرض نور مستقیم آفتاب نیز قرار دارد و رسیدگی به آن بسیار مهم می باشد. با توجه به جنس داشبورد می توان بعد از تمیز کردن آن از انواع محافظ برای جلوگیری از رنگ پریدگی استفاده کرد.

موتورشویی

موتور خودرو از قسمت های بسیار حساس آن می باشد و تمیز کردن آن باید با دقت بسیار زیاد و با استفاده از مواد مخصوص انجام گیرد زیرا درصورتی که به صورت تخصصی تمیز نشود ممکن است مواد شوینده ممکن آسیب جدی به موتور خودرو شوند.

صفرشویی خودرو

لاستیک خودرو

لاستیک خودرو از قسمت هایی است که به دلیل تماس با جاده و عوامل محیطی بیشتر از سایر نقاط آلوده می شود. تمیز کردن لاستیک علاوه بر زیبایی ظاهری باعث می شود که عمر لاستیک افزایش یابد و نیاز به تعویض آن در مدت طولانی تری انجام شود.

در پایان این نکته را یادآور می شویم استفاده از مواد مرغوب برای خودرو بسیار مهم می باشد و رسیدگی به آن و شستشوی دوره ای باعث جلوگیری از صرف هزینه های بیشتر برای تعویض قطعات و حفظ ظاهر خودرو می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + بیست =